4LigaWschód. Piast remisuje, Słowianin i Lechia doskakują. Zamek blisko niespodzianki

15. kolejka IV ligi wschodniej. Piast zremisował, Słowianin i Lechia wykorzystały potknięcie lidera ze Żmigrodu. Zamek prowadził 2:0, ale Foto-Higiena odwróciła losy meczu. 

 

Polska – Meksyk transmisja. MŚ Katar 2022: gdzie oglądać?

Wielki ścisk w czołówce po 15. kolejce IV ligi. Lider ze Żmigrodu został zatrzymany w Nowej Rudzie, będzie w meczu dwóch Piastów padł bezbramkowy. Stratę punktów żmigrodzian wykorzystały ekipy z Woliborza i Dzierżoniowa. Słowianin rozbił beniaminka ze Stolca 7:1, choć to Skałki prowadziły po golu Tomasza Robaka. Później strzelali tylko gospodarze, a na listę strzelców wpisali się Łukasz Szczepaniak – 3, Alefe Lima, Oleksii Fatianov, Arkadiusz Majewski i Mateusz Adamczyk.

 

Tymczasem Lechia wygrała w Sułowie z Baryczą 2:0. Losy meczu rozstrzygnęły się w 23. minucie, kiedy Michał Ciarkowski trafił na 2:0 dla gości. Pierwsza bramkę dla gości zdobył Bartosz Rzepski.

 

W grupie pościgowej z taką samą liczbą punktów mamy Foto-Higienę i IgnerHome Polonię-Stal. Zespół z Gaci podejmował Zamek Kamieniec Ząbkowicki i przez wiele minut pachniało niespodzianką. Goście prowadzili już 2:0 po golach Krzysztofa Czachora i samobójczym trafieniu Damiana Draczyńskiego. W doliczonym czasie I połowy kontaktowe trafienia zanotował Marcin Szemis, a w II połowie ten zam zawodnik wyrównał na 2:2. Zwycięskiego gola dla gospodarzy w końcówce zdobył Łukasz Orzechowski.

 

Świdniczanie tymczasem wygrali w Trzebnicy z Polonią 2:1. Goście prowadzili po dwóch golach Oskara Trzepacza, w końcówce honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Michał Tylki. Polonia od 41. minuty grała w osłabieniu.

 

Na wyjeździe wygrał również Orzeł Ząbkowice Śląskie, który pokonał w Wałbrzychu Górnika 4:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Damian Chajewski, dla przyjezdnych trafiali Łukasz Maciejewski, Paweł Witsanko, Igor Wargin i Konrad Maciak.

 

Komplet punktów z Marcinkowic wywiozła Bielawianka, który wygrała 3:0. Bramki dla zespołu z Bielawy strzelili Alex Przewoźny, Radosław Grzywniak i Bartłomiej Cegiełka.

 

Podziałem punktów natomiast zakończyło się spotkanie Moto-Jelcza z Galakticos Solna. Goście prowadzili po golu Patryka Drożyńskiego, na którego jeszcze przed przerwą odpowiedział Artur Łuczkiewicz.

 

Wyniki 15. kolejki 

  • Piast Nowa Ruda – Piast Żmigród 0:0
  • Polonia Trzebnica – Polonia-Stal Świdnica 1:2
  • Górnik Wałbrzych – Orzeł Ząbkowice Śląskie 1:4
  • Sokół Marcinkowice – Bielawianka Bielawa 0:3
  • Barycz Sułów – Lechia Dzierżoniów 0:2
  • Foto-Higiena Gać – Zamek Kamieniec Ząbkowicki 3:2
  • Moto Jelcz Oława – Galakticos Solna 1:1
  • Słowianin Wolibórz – Skałki Stolec 7:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *