Connect with us

A klasa

Zmiana trenera w zespole z wrocławskiej A klasy

Published

on

Zmiana trenera w Lotniku Twardogóra, zespole z wrocławskiej A klasy. Z końcem roku z druzyna pożegnał się Jarosław Kołodziej.

Zmiana trenera w Lotniku Twardogóra, zespole z wrocławskiej A klasy. Z końcem roku z drużyną pożegnał się Jarosław Kołodziej.

 

Beniaminek legnickiej A klasy szuka trenera

Z końcem 2022 roku nasz klub skończył współpracę z Jarosławem Kołodziejem jako trenerem pierwszego zespołu GKS Lotnik Twardogóra. Raz jeszcze zarząd, kibicie oraz zawodnicy naszego klubu, dziękują trenerowi za współprace, za pozytywny rozwój sportowy, za czas i wszelkie poświęcenie na rzecz naszego zespołu. Życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej oraz samych sukcesów – czytamy na klubowym profilu na facebooku Lotnika.

 

Na razie klub z Twardogóry nie poinformował, kto będzie następcą Kołodzieja. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Lotnik zajmuje 4. miejsce w tabeli grupy II wrocławskiej klasy.

 

Fot. Lotnik Twardogóra facebook

IV liga

Sezon 2022/23. Spadki z klasy okręgowej i A klasy na Dolnym Śląsku

Published

on

Sezon 2022/23 na finiszu. Wiele rozstrzygnięć w niższych ligach już zapadło, inne będę decydować się do ostatniej kolejki. Wielu kibiców pyta, jak – w związku z reformą IV ligi – wyglądały będą spadki w niższych ligach.  

 

Ile drużyn spadnie z poszczególnych klas A?

IV liga dolnośląska zakończyła już rozgrywki, na finiszu są pozostałe ligi. To co kluczowe dla niższych klas rozgrywkowych na Dolnym Śląsku rozstrzygnęło się również w 3. grupie III ligi. Niestety, nie są to rozstrzygnięcia pomyślne. W związku ze spadkiem z III ligi dwóch naszych zespołów, a także redukcją dwóch grup IV ligi do jednej – z IV ligą rozstało się 19 zespołów. Z grupy zachodniej spadło 9 drużyn, a z grupy wschodniej – 10.

 

Jaki to miało wpływ na spadki z klasy okręgowej i klasy A? Sprawdźcie poniżej. Pamiętajmy, że ostateczne skład poszczególnych klas rozgrywkowych będzie znany dopiero po zakończeniu procesu licencyjnego dotyczącego zwłaszcza drużyn, które awansowały do wyższej ligi.    

 

Klasa okręgowa

Tak duża liczba spadkowiczów z IV ligi rodzi oczywiście poważne konsekwencje dla pozostałych niższych lig, zwłaszcza dla klas okręgowych.  

Spadkowicze z IV ligi do okręgówki: 

 • wałbrzyskiej – 7 zespołów (5 ze wschodu i 2 z zachodu)
 • wrocławskiej – 5 zespołów
 • legnickiej – 6 zespołów
 • jeleniogórskiej – 1 zespół

 

To oznacza, że z poszczególnych okręgówek spada:

 • z wałbrzyskiej – 9 zespołów
 • z wrocławskiej – 8 zespołów
 • z legnickiej – 8 zespołów
 • z jeleniogórskiej – 3 zespoły

 

Jak to wygląda na dwie kolejki przed końcem w poszczególnych okręgach?

Oto zestawienie zespołów, które są już zdegradowane lub jeszcze mają szanse na utrzymanie, ale są w strefie spadkowej (kursywą) 

Okręgówka Wałbrzych

Z tej grupy już tylko Iskra ma szanse, choć niezbyt duże, na uniknięcie degradacji.  

 • Iskra Jaszkowa Dolna
 • Pogoń Pieszyce
 • Cukrownik/Polonia Pszenno
 • Kryształ Stronie Śląskie
 • Włókniarz Kudowa Zdrój
 • Śnieżnik Domaszków
 • Piławianka Piława Górna
 • Karolina Jaworzyna Śląska
 • Grom Witków

 

Okręgówka Wrocław

Pięć drużyn jest już zdegradowanych, trzy jeszcze walczą, a zagrożonych jest w sumie sześć zespołów.  

 • Bresna Brzeźno
 • Polonia Bielany Wrocławskie
 • Pogoń Oleśnica
 • Strzelinianka Strzelin
 • Pogoń Syców
 • Piast Żerniki
 • GKS Kobierzyce
 • Pogoń Miękinia

 

Okręgówka Legnica

Pięć drużyn jest już zdegradowanych, w tym jedna spada do klasy B po wycofaniu się, a trzy jeszcze walczą o utrzymanie.  

 • Dragon Jaczów
 • Zryw Kłębanowice
 • Zawisza Serby
 • Gwardia Białołęka
 • Czarni Rokitki
 • Płomień Radwanice
 • Orzeł Zagrodno
 • KS Legnickie Pole (spadek do B klasy)

 

Okręgówka Jelenia Góra

Dwie drużyny jeszcze są zagrożone spadkiem do A klasy.   

 • Olsza Olszyna Lubańska
 • Czarni Lwówek Śląski
 • Victoria Ruszów

 

Wszystko na temat spadków z A klasy – TUTAJ

 

Continue Reading

IV liga

Terminarz sezonu 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi na Dolnym Śląsku?

Published

on

terminarz sezonu 2021/22

Znamy ramowy terminarz rozgrywek na Dolnym Śląsku w sezonie 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi? Sprawdźcie.

 

Ostatnia kolejka IV ligi. Oto możliwe warianty – kto spadnie, a kto się utrzyma?

Znamy ramowy terminarz rozgrywek od IV ligi do B klasy, a także okręgowego Pucharu Polski, w sezonie 2023/24. Ramowy, czyli wyznaczone zostały na razie daty poszczególnych kolejek. 

 

IV liga, która będzie liczyła 18 zespołów, wystartuje najszybciej – w sobotę, 12 sierpnia. Większość kolejnych lig zainauguruje rozgrywki we wtorek, 15 sierpnia. Runda jesienna zakończy się 25/26 listopada (IV liga), a w innych klasach – 18/19 listopada. Pierwsza wiosenna kolejka zaplanowana jest na 9 marca (IV liga), a tydzień później zmagania zaczną inne klasy rozgrywkowe. Koniec sezonu zaplanowano na 22/23 czerwca 2024.

 

Oto daty rozpoczęcia sezonu w poszczególnych klasach rozgrywkowych:

12 sierpnia 2023

 • IV liga 

 

15 sierpnia 2023

 • Okręgówka Wrocław
 • Okręgówka Legnica
 • Okręgówka Wałbrzych
 • Okręgówka Jelenia Góra
 • A klasa – wszystkie grupy
 • B klasa – grupy 16-zespołowe

 

27 sierpnia 2023

 • B klasa – grupy 14-zespołowe
 • C klasa – grupy 14-zespołowe

 

3 września 2023

 • B klasa – grupy 12-zespołowe
 • C klasa – grupy 12-zespołowe

 

Okręgowy Puchar Polski

 • 9 sierpnia – 1/32 finału PP
 • 30 sierpnia – 1/16 finału PP
 • 13 września – 1/8 finału PP
 • 27 września – 1/4 finału PP

 

Continue Reading

A klasa

Niewiele zostało do roku. Wilki upolowały lidera z Kościelca

Published

on

Niemal rok trwała passa meczów bez porażki Legsadu Kościelec, lidera II grupy legnickiej A klasy. Jak każda i ta passa w końcu dobiegła końca.

 

Ile drużyn spada z II ligi, III ligi, IV ligi i okręgówki? Zasady spadków 2022/23

Niewiele brakowało, by Legsad Kościelec przez rok nie przegrał ligowego meczu. Lider II grupy legnickiej A klasy przed środą, 3 maja, ostatni raz został pokonany 21 maja 2022 roku w meczu z Lubiatowianką Lubiatów (wtedy była to jeszcze III grupa A klasy). Fantastyczna seria została zakończona właśnie 3 maja, kiedy Legsad – w zaległym meczu na szczycie – przegrał z wiceliderem Polboto Wilkami Różana 0:1. Jedynego gola spotkania strzelił Patryk Rajczykiewicz.

 

Seria zespołu z Kościelca zakończyła się więc na 23 zwycięstwach i jednym remisie.

Legsad, mimo porażki, jest na najlepszej drodze do legnickiej okręgówki. Po 22. kolejkach prowadzi w tabeli z 14-stoma punktami przewagi nad Wilkami.

 

Fot. Legsad Kościelec facebook

Continue Reading

A klasa

Libacja na ławce rezerwowych. Wiata tego nie przetrwała

Published

on

KS Żórawina

Wiata przy ławce rezerwowych na stadionie w Żórawinie została uszkodzona. Prawdopodobnie doszło do tego podczas zakrapianej imprezy.

 

Skandal po meczu lidera. “Kibic” uderzył zawodnika gości. Miały paść skandaliczne słowa

Nie lubimy przynosić Wam kiepskich wieści, nie możemy jednak o tym nie poinformować. Tak po dzisiejszej nocy wygląda jedna z ławek rezerwowych. Uszkodzenia zostały zgłoszone na Policję – poinformował klub z Żórawiny na swoim profilu na Facebooku.

 

Do aktu wandalizmu doszło więc w nocy z niedzieli na poniedziałek. – Dodamy, że z pozostawionej butelki zostały pobrane odciski palców. Osoby, które zniszczyły ławkę rezerwowych mogą się do nas zgłosić i pokryć koszty naprawy – dodaje klub w mediach społecznościowych.

 

Fot. KS Żórawina facebook

Continue Reading

A klasa

A-klasowy Piast docenił sukcesy 15-letniej mistrzyni Polski

Published

on

15-letnia Małgorzata Kurek, mieszkanka Mrozowa, zdobyła niedawno mistrzostwo Polski we wspinaczce, ale to tylko jeden z jej wielu sukcesów. Ten wielki sukces docenił również Piast Lutynia, klub z wrocławskiej A-klasy.

 

Te kluby żegnają się z IV ligą. Bezpiecznych jest tylko kilka drużyn

Małgorzata Kurek została niedawno mistrzynią Polski we wspinaczce w konkurencji prowadzenie, w ubiegłym roku wygrała na mistrzostwach również w konkurencji boulderowej. Na tym jednak nie koniec – 15-latka z Mrozowa ma na koncie ponad 200 medali na różnych zawodach, od dziecięcych po seniorskie.

 

Wspaniałe osiągnięcie młodej zawodniczki z tej samej gminy postanowili uhonorować również działacze A-klasowego Piasta Lutynia. – Przed meczem seniorów z Odrą Lubiąż odbyło się uroczyste wręczenie listu gratulacyjnego. Ponadto zarząd Piasta wraz z grupą sponsorską podjął decyzję o przyznaniu utalentowanej zawodniczce stypendialną nagrody pieniężnej – poinformował klub z Lutyni.

Mistrzyni otrzymała bon podarunkowy do sklepu sportowego na kwotę 1000 zł.

 

Jestem bardzo wzruszona i bardzo wdzięczna. Dziękuję za tak miłą niespodziankę Piastowi Lutynia. Dziś przed meczem zostałam nagrodzona przez piłkarski klub sportowy za swoje ostatnie osiągnięcia. Bardzo serdecznie dziękuję i z dodatkową motywacją wystartuje już za kilka dni w Portugalii. Życzę piłkarzom Piasta Lutynia udanego sezonu – napisała po meczu z Odrą 15-letni mistrzyni na Facebooku.

 

Continue Reading

A klasa

Lider A klasy szuka sparingpartnera. Pilne!

Published

on

szuka sparingpartnera

Burza Bystrzyca, lider grupy IV wrocławskiej A klasy, szuka sparingpartnera na sobotę. Pilne!

 

Przewrotka Trzepacza i innego gole półfinałów. To trzeba zobaczyć

Burza Bystrzyca, lider grupy IV wrocławskiej A klasy, miał w sobotę (22 kwietnia) zagrać ze Świtezią Wiązów. Goście zrezygnowali z przyjazdu na mecz, dlatego Burza poszukuje sparingpartnera na godzinę 16 (sobota, 22.04).

Zespół dysponuje boiskiem. Kontakt pod numerem telefonu 695 531 258.

Continue Reading

To się czyta