Connect with us

IV liga

Szczęśliwa „trzynastka”. Nasi zawodnicy wśród najlepszych strzelców w Polsce

Published

on

najlepsi strzelcy

Trzynastu zawodników z Dolnego Śląska znalazło się w czołowej „40” najlepszych strzelców w niższych ligach w całej Polsce.

 

Siódmy sezon IV ligi z dwoma grupami. Te kluby rządziły w tym czasie ligą

Profil Dębicka Piłka Nożna regularnie publikuje zestawienie najlepszych strzelców w niższych ligach w całej Polsce. Na koniec rundy jesiennej poznaliśmy czterdziestu zawodników, którzy strzelili najwięcej goli. Wśród nich jest 13 graczy z Dolnego Śląska.

 

Poniżej znajdziecie zastawienie najlepszych strzelców w naszym regionie, warto dodać, że dla całego kraju pierwsza trójka wygląda następująco:

 1. Daniel Ciechański – 44 gole – KTS Weszło (V liga mazowiecka)
 2. Marcel Gorczyca – 39 goli – KS Ożarowianka (okręgówka mazowiecka)
 3. Denis Maćkowiak – 38 goli – Sparta Szamotuły (okręgówka wielkopolska)

 

W zestawieniu dolnośląskich zawodników po miejscu na Dolnym Śląsku w nawiasie znajdziecie miejsce w Polsce:

 1. (5) Konrad Lechocki – 34 gole – Błękitni Pustków Wilczkowski (B klasa Wrocław)
 2. (12) Patryk Szczebelski – 32 gole – Czarni Jelcz Laskowice (A klasa Wrocław)
 3. (13) Emilian Borek – 32 gole – Błękitni Kościelec (A klasa Legnica)
 4. (15) Mateusza Baszak – 31 goli – Karkonosze Jelenia Góra (IV liga zachód)
 5. (20) Maciej Rudnicki – 28 goli – Piast Jaźwina (B klasa Wałbrzych)
 6. (21) Przemysław Szurgot – 28 goli – LZS Nowa (B klasa Jelenia Góra)
 7. (22) Alan Reszka – 28 goli – Puma Pietrzykowice (B klasa Wrocław)
 8. (23) Michał Gałaszewski – 28 goli – Burza Nystrzyca (A klasa Wrocław)
 9. (28) Krzysztof Wiśniewski – 26 goli – MLKS Radków (B klasa Wałbrzych)
 10. (29) Patryk Skowroński – 26 goli – Tarant Krzyżowice (B klasa Wrocław)
 11. (34) Mateusz Czerwiński – 26 goli – Kwisa Świeradów-Zdrój (A klasa Jelenia Góra)
 12. (37) Jakub Wojciechowski – 26 goli – Wiwa Goszcz (A klasa Wrocław)
 13. (40) Bartosz Chabrowski – 26 goli – Zdrój Jedlina-Zdrój (Okręgówka Wałbrzych)

 

Przy równej liczbie goli o miejscu decydowała mniejsza liczba rozegranych meczów/minut.

IV liga

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Published

on

fot. Piast Żmigród

Z Piastem Żmigród pożegnało się na razie trzech zawodników.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Piotr Zabielski dołączył do Piasta latem 2022 r. W swoim pierwszym sezonie w Żmigrodzie 24-letni bramkarz rozegrał większość ligowych spotkań. Podobnie było w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu w IV lidze. W rundzie wiosennej zawodnik leczył długotrwałą kontuzję i z tego powodu kibice nie mogli zobaczyć go na boisku.

Wołodymyr Pasichnyk trafił do Żmigrodu w lipcu 2023 roku wraz ze swoim bratem Wasylem z Błyskawicy Gać. 23-letni pomocnik rozegrał w barwach Piasta 704 minuty i zaliczył 1 asystę. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach ligowych rezerw klubu.

 

Z klubem żegna się również Jakub Pancerz, któremu skończyło się roczne wypożyczenie do Piasta z Polonii Trzebnica. W zeszłym sezonie 21-latek spędził na murawie 408 minut, zdobył 2 bramki oraz zaliczył 4 asysty. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach rezerw Piasta.

 

Continue Reading

IV liga

Nowy trener czwartoligowego Moto-Jelcza. Są też inne zmiany

Published

on

nowy trener

Dawid Pożarycki został nowym trenerem czwartoligowego Moto-Jelcza Oława. W klubie doszło również do zmian we władzach.

 

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z tygodnia

Dawid Pożarycki został nowym trenerem Moto-Jelcza Oława, zespołu z dolnośląskiej IV ligi. 33-letni szkoleniowiec ostatnich pięć lat prowadził Burzę Bystrzyca, z którą awansował do klasy okręgowej.

Ponadto w klubie na początku lipca doszło do walnego zebranie członków stowarzyszenia MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Podczas spotkania przyjęto rezygnację dotychczasowego prezesa Jarosława Fliśnika, a jego następcą został Bartosz Łuś.

 

Continue Reading

IV liga

Z zaplecza ekstraklasy do IV ligi. Barycz wzmacnia obronę

Published

on

Patryk Caliński

Patryk Caliński, doskonale znany we Wrocławiu obrońca, wrócił na Dolny Śląsk i zasilił IV-ligową Barycz Sułów. Miniony sezon spędził w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec.

 

Były gracz Widzewa, z przeszłością w I lidze. Pierwszy transfer IV-ligowca z Lubania

Patryk Caliński jest wychowankiem FC Wrocław Academy, a później reprezentował barwy Górnika II Zabrze, Ślęzy Wrocław oraz Śląska II Wrocław. Ostatni sezon spędził natomiast w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec. 27-letni obrońca ma na koncie 12 meczów na zapleczu ekstraklasy, 74 spotkania w II lidze oraz 32 mecze w III lidze.

 

Mimo wielu ofert i zainteresowania klubów z wyższych lig, Patryk wybrał wizję i perspektywę rozwoju w naszym klubie – informuje Barycz na swoim profilu na Facebooku, dodając, że w klubie są przekonani, że nowy zawodnik będzie „liderem defensywy, a jego obecność na boisku zapewni spokój całej formacji obronnej”.

Caliński związał się 2-letnim kontraktem z klubem z Sułowa z opcją przedłużenia o rok.

Continue Reading

IV liga

Czwartoligowiec szuka sparingpartnera na sobotę. Pilne!

Published

on

szuka sparingpartnera

Czwartoligowy Moto-Jelcz Oława poszukuje sparingpartnera na najbliższa sobotę, 13 lipca.

 

Klub z A klasy zagra w europejskich pucharach

IV-ligowy Moto-Jelcz Oława szuka sparingpartnera na najbliższą sobotę, 13 lipca. Szczegóły meczu można omówić pod numerem tel. 695 531 258.

Continue Reading

IV liga

Były gracz Widzewa, z przeszłością w I lidze. Pierwszy transfer IV-ligowca z Lubania

Published

on

Maciej Szewczyk jest pierwszym zawodnikiem, który dołączył do Łużyc Lubań przed nowym sezonem IV ligi.

 

Jezierski nowym zawodnikiem Ślęzy Wrocław

Maciej Szewczyk został nowym zawodnikiem naszego klubu. Okienko transferowe zatem oficjalnie otwarte, a o kolejnych wzmocnieniach będziemy informować wkrótce! – poinformował czwartoligowiec na swoim profilu na Facebooku.

30-letni środkowy pomocnik, który przez lata występował również na lewej obronie, to postać doskonale znana w regionie. Wychowanek BKS-u Bolesławiec to syn legendy Zagłębia Lubin Zbigniewa Szewczyka. Później trafił do juniorów FC Kaiserslautern. Dorosłą karierę rozpoczynał w Alemannii Aachen, a w Polsce występował m.in. w KS-ie Polkowice, Bytovii Bytów czy Widzewie Łódź (wówczas trzecioligowym). W I lidze, w barwach Bytovii, zagrał 24 mecze.

 

Kolejne lata spędził w niższych ligach niemieckich, by po powrocie do kraju trafić do macierzystego BKS-u. Ostatni sezon 30-latek występował w barwach IV-ligowego Górnika Złotoryja.

Continue Reading

IV liga

Z ekipy beniaminka do wicemistrza IV ligi

Published

on

fot. Bielawianka Bielawa/własne

Bartosz Paszkowski przenosi się z Bielawianki Bielawa do Słowianina Wolibórz. Zmienia więc beniaminka na wicemistrza IV ligi.

 

Dolnośląskie transfery – lato 2024

Stało się to, co nieuniknione – pierwszy zawodnik opuszcza nasze szeregi. Bartosz Paszkowski postanowił skorzystać z propozycji Słowianina Wolibórz i od nowego sezonu będzie reprezentował barwy naszego ligowego rywala – poinformował klub z Bielawy.

Popularny „Pasza” dał się poznać jako energiczny i energetyczny zawodnik. Nasz wychowanek dostarczył nam wielu radosnych chwil, mogliśmy obserwować przede wszystkim jego dobrą grę w defensywie, ale z powodzeniem wykorzystywał również każdą nadarzającą się okazję do zdobywania bramek. Bartek, dziękujemy Ci za wszystkie wspólne sezony i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie piłkarskiej. Do zobaczenia – dodała Bielawianka.

 

Przypomnijmy, że nowym trenerem Słowianina został Zbigniew Soczewski (klub z Woliborza jeszcze oficjalnie tego nie potwierdził), który przez lata był szkoleniowcem Bielawianki. Wydaje się więc, że pozyskanie przez wicemistrza IV ligi niespełna 23-letniego defensora nie jest dziełem przypadku.

Continue Reading

To się czyta