Connect with us

Wrocław

Czołowa drużyna VIII grupy B klasy szuka sparingpartnerów

Published

on

MKS Sołtysowice

Zjednoczeni Łowęcice, drużyna z wrocławskiej B klasy, szuka sparingpartnerów na marzec.

 

Spadki i awanse 2022/23. Symulacja od B klasy do III ligi

Zjednoczeni Łowęcice, drużyna z grupy VIII wrocławskiej klasy B, szukają sparingpartnerów w dwóch terminach: 12.03 oraz 19.03. – Chętnie zagramy na wyjeździe – informuje klub z Łowęcic.

 

Zainteresowane kluby mogą kontaktować się pod nr tel. 608 148 822.

 

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Okręgówka

Sześciu zawodników opuszcza wicemistrza okręgówki. W tym najlepszy strzelec

Published

on

Sześciu zawodników opuszcza MKP Wołów, wicemistrza wrocławskiej okręgówki w poprzednim sezonie.

 

Wicemistrz wrocławskiej okręgówki ma nowego trenera

MKP Wołów pod wodzą nowego trenera Pawła Troniny przygotowuje się do nowego sezonu we wrocławskiej okręgówce. W ekipie wicemistrza z poprzednich rozgrywek zabraknie sześciu zawodników.

Okresu przygotowawczego z zespołem seniorów nie rozpoczęli następujący zawodnicy: Krzysztof Dziwer, Jakub Faustyniak, Marek Gacek (przeszedł do Rokity Brzeg Dolny – przyp. red.), Kacper Głowieńkowski, Łukasz Szmajda i Gabriel Wiktorowski. Wszystkim wymienionym serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw naszego klubu i wkład sportowy, który wnieśli w rozwój naszego klubu. Panowie, życzymy Wam zdrowia i powodzenia na boisku – poinformował klub z Wołowa.

 

Wśród zawodników opuszczających zespół znalazł się więc również najlepszy strzelec z poprzedniego sezonu Kacper Głowieńkowski, który w 28 meczach strzelił 28 goli. Ma on trafić do jednego z klubów IV ligi.

Ponadto z powodu kontuzji nadal nie trenuje Oskar Juwa, a Oskar Bednarz jest sprawdzany przez zespół z wyższej ligi. – O tym, czy zobaczymy ich w barwach MKP w nadchodzącym sezonie poinformujemy w kolejnych postach – dodał MKP.

Continue Reading

Śląsk

Reprezentant Rumunii w Śląsku. Z doświadczeniem w europejskich pucharach

Published

on

Nowym piłkarzem Śląska Wrocław został Tudor Baluta, rumuński defensywny pomocnik, który podpisał kontrakt na 2 lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Pół godziny przed inauguracją sezonu i meczem z Lechią Gdańsk, Śląsk oficjalnie ogłosił podpisanie kontraktu z nowym zawodnikiem. Tudor Baluta to 25-letni defensywny pomocnik, który może zagrać również jako ”ósemka”, ale także jako środkowy obrońca. Jego poprzednim klubem był rumuński FCV Farul Constanta, w którym spędził dwa sezony.

Wcześniej Rumun występował w angielskim Brighton & Hove Albion, z którego był wypożyczany do rumuńskiego Viitorulu Costanta, holenderskiego ADO Den Haag czy ukraińskiego Dynama Kijów.

 

To wartościowe wzmocnienie, a taki zawodnik może dużo wnieść do naszego zespołu, bo ma już doświadczenie reprezentacyjne oraz z gry w europejskich pucharach. Jestem przekonany, że dobrze wejdzie do zespołu i wkrótce będzie pewnym punktem naszej drużyny – mówi David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

Zawodnik ma na koncie 12 meczów w reprezentacji Rumunii. – Śląsk Wrocław to duży klub – wicemistrz Polski – i cieszę się, że tu trafiłem. Wiem, że to nie będzie łatwy sezon, ale mogę zagwarantować, że dam z siebie sto procent. Nie mogę się doczekać pierwszego występu – powiedział klubowej stronie Tudor Baluta.

Continue Reading

Wrocław

Okręgowy Puchar Polski. Poznaliśmy pary II rundy w strefie wrocławskiej

Published

on

Okręgowy Puchar Polski Wrocław

Poznaliśmy pary II rundy okręgowego Pucharu Polski w strefie wrocławskiej.

 

Okręgowy Puchar Polski. Losowanie pierwszych rund na Dolnym Śląsku

Na początku tygodnia poznaliśmy pary I rundy (wstępnej) okręgowego Pucharów Polski w strefie wrocławskiej,  a w piątek (19 lipca) odbyło się losowanie II rundy.

Przypomnijmy, że mecze rundy wstępnej zaplanowano na 3 sierpnia, a mecze II rundy odbędą się 7 sierpnia o godz. 18.

W meczach II rundy wezmą udział drużyny z klasy okręgowej, zespoły z IV i III ligi rozpoczną zmagania od 1/8 finału.
.

 

 • Polonia Jaszowice – Foto-Higiena Korona Osiek
 • Odra Lubiąż – MKP Wołów
 • AP Oleśnica/Borowianka Borowa – GKS Mirków
 • Czarni Kondratowice – WKS Wierzbice
 • Lotnik Twardogóra – Polonia Trzebnica
 • Galakticos II Solna – Rokita Brzeg Dolny
 • Gromnik Kuropatnik/Polonia Godzikowice – Polonia Bielany Wrocławskie
 • Olympic Wrocław/KS Brzeg Dolny – Błysk Kuźniczysko
 • Polonia Grabowno/UKS Postolin – Orzeł Marszowice
 • Piast II Żmigród – Orzeł Pawłowice Wrocław
 • Śląsk Mundurowi Wrocław/Polonia Wrocław – Wratislavia Wrocław
 • KS Wrocław/Ślęza Wrocław JUN – Galakticos Solna
 • Orzeł Prusice – Piast Lutynia
 • Zorza Pęgów/Polar Wrocław – Dolpasz Skokowa
 • Błękitni Krzeczyn/Odra Kotowice – Czarni Jelcz Laskowice
 • Vamos Wrocław/Śląsk Wrocław S.A. JUN – Zenit Międzybórz
 • KS Gręboszyce – Dąb Dobroszyce
 • KS Rokita Brzeg – Błysk Kuźniczysko
 • Polonia Jaksonów/Nefryt Jodanów Śląski – KS Żórawina
 • Sokół Smolec – Bór Oborniki Śląskie
 • Krościna Wielka/Masłowia Masłów – Sparta Miłcz
 • Lider Borów/MKS Siechnice – Strzelianka Strzelin
 • Sokół Sokołowice/Dąb Pruszowice – Widawa Bierutów
 • KS Boguszyce Osiedle/WKS Wilczyce – Wiwa Goszcz
 • KS Zbytowa/Burza Dębina – Zenit II Międzybórz
 • Jeziorka Zakrzów/Dąb Kuraszków – Wratislavia II Wrocław
 • WKS Śląsk JUN/Orzeł Bukówek – Zorza Wilkszyn
 • Mechanik Brzezina – Zieloni Rakoszyce
 • Zorza Niemil/Sokół II Marcinkowice – Widawa Wrocław
 • Długołęka 2000 – Sokół Marcinkowice
 • Polonia Miłoszyce – Rapid Domaniów
 • Olimpia Bukowinka – Barycz Milicz
 • Polonia II Bielany Wrocławskie – Energetyk Siechnice
 • Pogoń Syców/Dziadowa Kłoda – Pogoń Oleśnica
 • Pogoń Miękinia – Piast Żerniki Wrocław
 • Jankowianka Wierzbno/Świteź Wiązów – GKS Kobierzyce
Continue Reading

Okręgówka

Trenerski powrót do spadkowicza z IV ligi. “Wraca, by kontynuować swoją misję”

Published

on

Fot. Zenit Międzybórz/własne

Mariusz Bełkowski wraca na ławkę trenerską Zenitu Międzybórz, spadkowicza z IV ligi.

 

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Z wielką radością ogłaszamy, że Mariusz Bełkowski powraca na stanowisko trenera naszej drużyny. Po okresie przerwy, w trakcie której nasz klub zmagał się z różnymi wyzwaniami, Mariusz Bełkowski wraca, by kontynuować swoją misję i prowadzić Zenit Międzybórz ku nowym sukcesom – poinformował klub z Międzyborza.

Mariusz Bełkowski prowadziło Zenit przez ponad 2 lata od września 2021 roku do końca listopada 2023 roku. Pod jego wodzą międzyborzanie awansowali do IV ligi. Pożegnał się z zespołem po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, gdy Zenit zajmował 13. miejsce w tabeli IV ligi.

 

Zmienił go wówczas Piotr Konstanciak, który jednak zrezygnował z funkcji po czterech ligowych spotkaniach. Sezon ławce trenerskiej Zenitu kończył Arkadiusz Bator. Wydawało się, że misja utrzymania powiedzie się, bowiem jego podopieczni prowadzili w barażu z Bielawianką już 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem, a w rzutach karnych bielawianie wywalczyli awans do IV ligi.

Continue Reading

IV liga

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Published

on

fot. Piast Żmigród

Z Piastem Żmigród pożegnało się na razie trzech zawodników.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Piotr Zabielski dołączył do Piasta latem 2022 r. W swoim pierwszym sezonie w Żmigrodzie 24-letni bramkarz rozegrał większość ligowych spotkań. Podobnie było w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu w IV lidze. W rundzie wiosennej zawodnik leczył długotrwałą kontuzję i z tego powodu kibice nie mogli zobaczyć go na boisku.

Wołodymyr Pasichnyk trafił do Żmigrodu w lipcu 2023 roku wraz ze swoim bratem Wasylem z Błyskawicy Gać. 23-letni pomocnik rozegrał w barwach Piasta 704 minuty i zaliczył 1 asystę. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach ligowych rezerw klubu.

 

Z klubem żegna się również Jakub Pancerz, któremu skończyło się roczne wypożyczenie do Piasta z Polonii Trzebnica. W zeszłym sezonie 21-latek spędził na murawie 408 minut, zdobył 2 bramki oraz zaliczył 4 asysty. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach rezerw Piasta.

 

Continue Reading

Śląsk

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Published

on

Fot. Adriana Ficek/Śląsk Wrocław

22-letni Hiszpan Arnau Ortiz został nowym zawodnikiem Śląska Wrocław.

 

Koniec zamieszania z bramkarzami. Powrót wychowanka rozwiązał problem

Hiszpan Arnau Ortiz podpisał z WKS-em kontrakt obowiązujący do czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o rok. 22-letni zawodnik to nominalny skrzydłowy, ale może zagrać również w ataku. W ostatnich sezonach był związany z Gironą, z której wypożyczany był do klubów występujących w LaLiga 2 – FC Cartagena oraz CD Eldense, choć najlepszy sezon zaliczył w trzecioligowym Realu Murcia. W sezonie 2022/23 rozegrał w 31 meczach strzelił 5 goli i dorzucił jedną asystę. W minionych rozgrywkach na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy zagrał 23 mecze i zaliczył 1 asystę.

 

– Chcieliśmy wzmocnić naszą siłę rażenia. To szybki skrzydłowy, ale możemy go wykorzystywać też na innych pozycjach. Zależy nam na piłkarzach uniwersalnych. Arnau potrafi kreować sytuacje i liczę, że da naszym kibicom wiele radości – komentuje David Balda, dyrektor sportowy Śląska.

 

Statystyki 22-latka może nie powalają na kolana, ale osoby znające realia hiszpańskiej ligi uważają, że to ciekawy zawodnik, który może okazać się sporym wzmocnieniem. – Cieszę się, że trafiam do Śląska. To mój pierwszy zagraniczny klub i czuję, że podjąłem dobrą decyzję. Stadion robi ogromne wrażenie i nie mogę się doczekać, by zaprezentować się przed wrocławską publicznością – powiedział klubowej stronie Arnau Ortiz.

 

Continue Reading

To się czyta