Connect with us

Okręgówka

Transferowa bomba we wrocławskiej okręgówce. Augustyn w Wierzbicach!

Published

on

Błażej Augustyn

Błażej Augustyn w rundzie wiosennej zagra w Wierzbicach, w zespole występującym we wrocławskiej klasie okręgowej.

 

Nie tylko bracia Azikiewiczowie. Prochowiczanka solidnie wzmocniona

To z pewnością jeden z największych, albo i największy, transfer w zimowym okienku transferowym w niższych ligach na Dolnym Śląsku. Błażej Augustyn to zawodnik, którego nie trzeba nikomu szerzej przedstawiać. Wychowanek Strzelinianki, który otarł się również o młodzieżowe drużyny Śląska Wrocław, grał m.in. w takich klubach: Bolton Wanderers, Legia Warszawa, Rimini, Catania, Vicenza, Górnik Zabrze, Heart of Midlothian, Ascoli, Lechia Gdańsk czy Jagiellonia Białystok. Ostatnio występował w Wieczystej Kraków.

 

35-letni środkowy obrońca ma na koncie m.in. 120 meczów (8 goli) w ekstraklasie, 60 meczów w Serie B i 17 w Serie A, a także 22 spotkania w szkockiej Premiership.

 

To dla nas ogromna satysfakcja i zaszczyt, że taki zawodnik będzie ubierał naszą koszulkę. Również dla zawodników super sprawa, że będą mogli zbierać niezbędne doświadczenie boiskowe od wieloletniego weterana polskich jak i zagranicznych boisk – informuje WKS na swoim klubowym fanpage.

 

WKS Wierzbice na półmetku rozgrywek zajmuje 8. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.  

 

fot. WKS Wierzbice

 

Okręgówka

Doświadczenie i młodość. Pierwsze transfery drużyny z wrocławskiej okręgówki

Published

on

fot. Rokita Brzeg Dolny

Kamil Żbik i Patryk Sługocki są dwoma pierwszymi zawodnikami, którzy w przerwie letniej dołączyli do Rokity Brzeg Dolny, drużyny z wrocławskiej okręgówki.

 

A klasa Wrocław w sezonie 2024/25 [PODZIAŁ NA GRUPY, MAPA]

Kamil Żbik to doświadczony pomocnik, który grał m.in. w KP Brzeg Dolny, GKS-ie Kobierzyce, Polonii Środa Śląska, a ostatnio w Polonii Bielany Wrocławskie. – Po kilku latach wracam do Brzegu Dolnego, w którym grałem na poziomie III ligi, dzisiaj poziom rozrywkowy jest niższy, ale poziom organizacyjny jest na bardzo wysokim poziomie. Za sprawą nowego prezesa i zarządu klubu, co było jednym z powodów dlaczego wybrałem ten kierunek, mimo kilku innych ciekawych propozycji – powiedział zawodnik klubowej stronie na Facebooku.

Niespełna 37-letni zawodnik dodaje, że jego nowy zespół ma duży potencjał. – Zdolna młodzież plus kilku doświadczonych i ogranych zawodników, a dodatkowo młody trener z fajnym pomysłem na grę, więc wszystko wygląda bardzo solidnie i imponująco – dodaje Kamil Żbik.

 

Jednym z młodych zawodników, którzy trafił do Rokity jest Patryk Sługocki. 17-letni obrońca występował w młodzieżowych drużynach Śląska Wrocław, a ostatnio był zawodnikiem Ślęzy Wrocław, gdzie był kluczowym zawodnikiem drużyny juniorów, a na co dzień trenował z III-ligową drużyną seniorów.

Cieszę się bardzo, że trafiłem do tak dobrego klubu z fajną atmosferą, otoczką, kibicami i zawodnikami na poziomie oraz wysokim poziomie organizacji. Mam nadzieję że będzie to dobry sezon w moim wykonaniu jak i również całego zespołu – powiedział zawodnik klubowej stronie.

Continue Reading

Okręgówka

Otwarty trening dla chętnych do gry w okręgówce i B klasie

Published

on

Victoria Jelenia Góra zaprasza na otwarty trening zawodników chętnych do gry zarówno w pierwszej drużynie w okręgówce, jak i w rezerwach w B klasie.

 

Dąb spadł do A klasy, choć ogłosił, że zostaje w okręgówce. Co się stało?

Chcesz się sprawdzić i dołączyć do naszego zespołu? Serdecznie zapraszamy! Widzimy się w najbliższą niedzielę (14.07) o godzinie 12:00 na Złotniczą 12 – informuje klub.

 

Trening będzie miał formę wspólnej gry z zawodnikami Victorii. – Rekrutujemy do obu drużyn – liga okręgowa i B klasa. Wymagany wiek to 16 i więcej lat – dodaje Victoria.

Szczegóły na grafice poniżej.

 

Continue Reading

Okręgówka

Nysa zaprasza na otwarte treningi do pierwszej drużyny i do rezerw

Published

on

Nysa Zgorzelec zaprasza na otwarte treningi do pierwszego zespołu oraz do drużyny rezerw.

 

Dąb spadł do A klasy, choć ogłosił, że zostaje w okręgówce. Co się stało?

Nysa Zgorzelec zaprasza na otwarte treningi. Ale nie tylko do pierwszej drużyny występującej w jeleniogórskiej okręgówce, ale również do B-klasowych rezerw. Zajęcia odbędą się w piątek, 12 lipca, oraz w poniedziałek, 15 lipca.

Szczegóły na grafice poniżej.

Continue Reading

DolZPN

Dąb spadł do A klasy, choć ogłosił, że zostaje w okręgówce. Co się stało?

Published

on

Dąb Stowarzyszenie Siedliska spadł do legnickiej A klasy, choć jeszcze niedawno klub ogłosił, że zostaje w klasie okręgowej. Co się stało? Wyjaśniamy.

 

Drużyna z legnickiej B klasy zaprasza zawodników. „Celujemy w awans”

Dąb Stowarzyszenie Siedliska po barażach o IV ligę ogłosił, że zostaje w legnickiej okręgówce. Mimo że drużyna zajęła 14., ostatnie spadkowe miejsce w tabeli, miała nadzieję na utrzymanie. – Jak wiadomo ten sezon nie był specjalnie udany dla biało-niebieskich, którzy na szczęście w nieszczęściu zajęli 14. pozycję w lidze. Fakt ten pozwalał mieć nadzieję na utrzymanie w lidze przy korzystnych rozstrzygnięciach w barażach o 4 ligę, tak też z się stało, gdyż swój mecz wynikiem 3:0 wygrała LKS Iskra Księginice utrzymując tym samym swój zespół na poziomie czwartoligowym, co dało Nam szansę na rozegranie kolejnego sezonu w legnickiej klasie okręgowej – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku.

Niestety, nie była to prawda, bowiem regulamin mówi jasno, że z okręgówki legnickiej spadają 3 drużyny. Fakt, że Iskra utrzymała się po barażu w IV lidze niczego tu nie zmienia. Liczbę drużyn w danej klasie uzupełnia się bowiem zespołami z klasy niższej (w tym wypadku wicemistrzem z jednej z grup A klasy).

 

Oczywiście, są wyjątki od tej reguły. Tak było choćby w zeszłym sezonie, kiedy z gry w IV lidze zrezygnował Apis Jędrzychowice. Wtedy rzeczywiście utrzymała się Barycz Sułów, a nie awansował zespół z okręgówki. Dlaczego tak się stało? Bo w przypadku rezygnacji zespołu decyduje uchwała nr XII/183 z dnia 6 grudnia 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie zasad uzupełniania klas rozgrywkowych.

W sytuacji, w której znalazł się Dąb, mieliśmy normalną sytuację, którą rozstrzyga regulamin rozgrywek, a pozostanie zespołu z Księginic w IV lidze nie miał z nią nic wspólnego.

 

– Niestety, zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez DZPN. Dzisiaj zostaliśmy poinformowani, że jakiś paragraf regulaminu potwierdza nasz spadek do A klasy. Smutno nam, że dowiedzieliśmy się dopiero dzisiaj… Wrócimy silniejsi – napisał klub z Siedlisk na Facebooku, w poniedziałek, 8 lipca, gdy okazało się oficjalnie, że Dąb zostaje w A klasie.

Oczywiście, to nie „jakiś paragraf”, ale jeden z punktów (konkretnie § 29, pkt. 2, podpunkt. d) regulujących awanse i spadki, który obowiązuje od lat w tej postaci.

Z tego co udało nam się ustalić, klub z Siedlisk mógł usłyszeć informację, że “zostaje w okręgówce” od kogoś z biura DolZPN, ale z zastrzeżeniem, że jest to informacja nieoficjalna, a właściwie prywatna opinia tegoż pracownika. Należało ją potwierdzić, a właściwie zweryfikować (bo od początku była błędna) u osób w związku, które zajmują się sprawami regulaminowymi na co dzień…

Continue Reading

Okręgówka

Polonia Trzebnica szuka sparingpartnera

Published

on

Polonia Trzebnica, drużyna z wrocławskiej okręgówki, szuka sparingpartnera na połowę lipca.

 

Ogłoszenia piłkarskie na Dolnym Śląsku

Polonia Trzebnica, drużyna z wrocławskiej okręgówki, poszukuje sparingpartnera – z okręgówki lub IV ligi – na 13 lipca w Trzebnicy. Szczegóły można ustalić pod numerem telefonu 503 191 057.

Continue Reading

Okręgówka

Nowy trener spadkowicza z IV ligi

Published

on

Fot. KS Łomnica/własne

Adrian Szczurek został nowym trenerem pierwszego zespołu KS Łomnica, spadkowicza z IV ligi.

 

Nowy trener A-klasowej Polonii

Pod spadku z IV ligi, do nowego sezonu w klasie okręgowej KS Łomnica przystąpi pod wodza nowego szkoleniowca, którym został Adrian Szczurek. To trener, którego w okręgu jeleniogórskim nikomu nie trzeba przedstawiać.

Doświadczony szkoleniowiec to ikona Olimpii Kowary, z którą świętował awanse do IV i III ligi. Teraz odpowiadać będzie za wyniki łomniczan. Powodzenia – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku.

 

Przypomnijmy, że w końcówce rundy wiosennej w IV lidze KS prowadził Maciej Jasienowski, który zastąpił wieloletniego trenera Macieja Maćkowskiego.

Continue Reading

To się czyta