III liga. Gole, obroniony karny i czerwone kartki w Legnicy. Porażka Ślęzy

Published

on

III liga

21. kolejka III ligi.  Dwa mecze z udziałem dolnośląskich drużyn odbyły się w sobotę. Po emocjonującym meczu rezerwy Miedzi zremisowały z Gwarkiem. Ślęza nie złamała zahartowanej Stali. W niedzielę zagrają rezerwy Chrobrego.

Głupota bramkarza, czerwona kartka i karny. Zmiennik stanął na wysokości zadania

Mecz Miedzi II z Gwarkiem Tarnowskie Góry dobrze rozpoczął się dla gości, którzy już w 9. min. mieli rzut karny, ale Alan Madaliński obronił strzał rywala. W 21. min. Piotr Stępień mocnym uderzeniem pod poprzeczkę dał legniczanom prowadzenie. Już w 33. min. gospodarze stracili… zawodnika, bowiem Błażej Szczepanek obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Siły się wyrównały tuż przed przerwą, kiedy drugi żółty kartonik zobaczył zawodnik gości. W 58. min. padł gol dla gości autorstwa Jakuba Trojanowskiego i jak się później okazało, było to trafienie na wagę remisu.

Ślęza Wrocław gościła w Brzegu, gdzie walcząca o utrzymanie w lidze Stal bardzo dobrze spisuje się w rundzie wiosennej. Niestety, przekonali się o tym również żółto-czerwoni, którzy ulegli gospodarzom 1:2. Bramkę dla wrocławian (przy stanie 0:2) strzelił w 74. min. Adrian Niewiadomski.

W niedzielę rezerwy Chrobrego Głogów przegrały na wyjeździe z Polonią Bytom 0:2.

III liga

Po zaciętym meczu Ślęza Wrocław zremisowała z Pniówkiem Pawłowice Śl. 2:2.

Transferowa bomba! Mistrz Polski ze Śląskiem zagra w B klasie

21. kolejki III ligi rozpoczęła się już w piątek, 15 marca, na wrocławskich Kłokoczycach, gdzie Ślęza podejmowała Pniówek Pawłowice Śl. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, bowiem już w 6. min. Robert Pisarczuk dał prowadzenie żółto-czerwonym strzałem z rzutu karnego.

Potem jednak inicjatywę przejęli goście i po dwóch szybkich ciosach – po golach Dawida Hanzela i Michała Płowuch – prowadzili do przerwy.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, za sprawą bramki wyrównującej autorstwa Mateusza Kluzka.

Continue Reading

III liga

Derby dwóch połówek. Rezerwy Śląska bardziej konkretne od Ślęzy

Published

on

III-ligowe derby Wrocławia były meczem dwóch połówek. Najpierw rezerwy Śląska zdominowały rywala, później role się odwróciły. Gospodarze byli jednak bardziej konkretni i ostatecznie pokonali Ślęzę 4:1.

Doświadczony mistrz Polski i Brazylijczyk ze Szwajcarii. Pięć transferów Odry

Pierwsza połowa trzecioligowych derbów Wrocławia na stadionie przy ul. Oporowskiej należała do gospodarzy. Podopieczni trenera Michała Hetela praktycznie od początku nadawali ton wydarzeniom na boisku, choć długo nie mogli przełożyć tego na gole. Goście nastawili się na defensywę oraz grę z kontry i długo realizowali taktyczne założenia.

Aż do 20. min., kiedy sędzia po raz pierwszy podyktował rzut karny dla Śląska. Gwizdek rozbrzmiał po tym, gdy Kuba Lizakowski – choć nie był bezpośrednio zaangażowany w akcję gospodarzy – został sfaulowanym przez jednego z graczy żółto-czerwonych. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Lutostański i zrobiło się 1:0.

Goście jeszcze nie otrząsnęli się po stracie bramki, a już przegrywali 0:2. Tym razem za sprawą Patryka Szwedzika, który popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego. W 40. min. arbiter znów podyktował karnego dla rezerw Śląska. Tym razem sędzia uznał, że Afonso – który wybił piłkę głową, przy okazji zaczepił ręką rywala. Co ciekawe, zawodnik Śląska do Brazylijczyka doskoczył już po tym, jak zagrał on futbolówkę i niejako „podszedł” pod niego, ale arbiter zinterpretował to zagranie jako faul. Znów strzelał Jakub Lutostański i znów bez pudła.

Kto spodziewał się, że w drugiej połowie będzie ciąg dalszy „egzekucji”, srogo się zdziwił. Zawodnicy obu drużyn jakby zamienili się rolami – teraz to Ślęza miała, momentami miażdżącą, przewagę, a gospodarze głównie się bronili i czyhali na kontry.

Żółto-czerwoni na 1:3 trafili już w 54. min. po strzale Roberta Pisarczuka. Mimo wielu okazji, więcej goli nie zdobyli, za to w 82. min. zostali skarcenia kontrą, którą świetnym strzałem głową zakończył Szwedzik. Przy tym golu również nie obyło się bez kontrowersji. W środku pola gospodarze mieli rzut wolny. Gdy jeden z graczy Śląska zwijał się z bólu i leżał na murawie, jego koledzy szybko wznowili grę, czym kompletnie zaskoczyli zawodników Ślęzy, którzy spodziewali się raczej interwencji masażystów, a już na pewno wznowienia gry od gwizdka arbitra. Tak się nie stało, a po chwili został ustalony wynik na 4:1 dla rezerw Śląska.

Wygrana WKS-u, zasłużona, choć z przebiegu gry zbyt wysoka, przy jednoczesnej porażce Rekordu Bielsko-Biała w Częstochowie sprawiła, że rezerwy Śląska zbliżyły się do lidera na jeden punkt.

III liga

III liga. Derby w cieniu kontrowersji. Wygrana rezerw Śląska, porażka Karkonoszy

Published

on

19. kolejka III ligi. Derby dla Górnika – było ciekawie i kontrowersyjnie. Śląsk II wygrał w Gubinie, porażka Karkonoszy z rezerwami Rakowa.

IV liga. Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Bardzo ciekawe spotkanie zobaczyli kibice, którzy wybrali się na mecz Ślęzy Wrocław z Górnikiem Polkowice. Nie brakowało emocji, ale również kontrowersji. Ślęza na swojej stronie internetowej nie gryzie się w język: – W tym spotkaniu, w którym tak samo jak przed tygodniem, zagrało aż 9. juniorów, żółto-czerwoni zasłużyli przynajmniej na punkt, z którego zostali jednak okradzeni przez arbitra.

Strzelanie rozpoczęło się w 20. min., kiedy sprytnym strzałem popisał się Roman Heresh. Wrocławianie jeszcze przed przerwą mieli dwie dobre okazje by podwyższyć prowadzenie, ale w ostatniej minucie I połowy gola… stracili, kiedy Maciej Bancewicz wykorzystał błąd rywala i trafi na 1:1. W 57. min. gospodarze ponownie objęli prowadzenie po trafieniu Oskara Hampela, ale cieszyli się z niego tylko cztery minuty, po których wyrównał Kacper Adamczyk.

Kolejne minuty były tyleż emocjonujące, co kontrowersyjne. – W 70. min. bliski strzelenia swojego gola był Heresh, lecz po jego strzale piłka trafiła w rękę stojącego tuż przed bramką polkowickiego obrońcy. Gwizdka sędziego nie usłyszeliśmy. Usłyszeliśmy go za to w 76 min. i wywołał on ogromną konsternację, zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy i sztabu szkoleniowego Ślęzy, bowiem arbiter wskazał na rzut karny dla Górnika. Oglądając później tę sytuację na nagraniu, jesteśmy pewni, że nie miał on podstaw do podyktowania jedenastki, a zareagował na krzyk (tych krzyków ze strony polkowiczan było bardzo wiele podczas całego meczu) i teatralny upadek doświadczonego zawodnika drużyny gości – czytamy na stronie Ślęzy (sytuację można zobaczyć w klipie poniżej). Karnego wykorzystał Bancewicz i choć Ślęza do końca walczyła o wyrównanie, to punkty pojechały do Polkowic.

Wiele działo w Jeleniej Górze, gdzie gościły rezerwy Rakowa Częstochowa. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Michała Pojaska, a przy wyniku 1:0 w poprzeczkę trafił nowy napastnik Karkonoszy Czech Filip Firbacher. Chwilę później było już 1:1, kiedy wyrównał Piotr Nocoń. Jeleniogórzanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze w I połowie, ale Firbacher nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo że do końca meczu obie drużyny miały jeszcze sporo sytuacji, padł tylko jeden gol – w 85. min. Tobiasz Mras zapewnił przyjezdnym 3 punkty.

Wicelider Śląsk II Wrocław grał na wyjeździe w Gubinie z Cariną. Rezerwy WKS-u wygrały 2:1 po golach Aleksandra Wołczka i Szymona Michalskiego.

III liga

Transferowa bomba w III lidze! Jeszcze niedawno strzelił gola polskiej reprezentacji

Published

on

Filip Firbacher

Filip Firbacher, do niedawna reprezentant czeskiej młodzieżówki, został zawodnikiem Karkonoszy Jelenia Góra.

Jeden z faworytów IV ligi wypisuje się z walki o awans

Filip Firbacher niedawno skończył 22 lata. W reprezentacjach młodzieżowych Czech zaliczył kilkadziesiąt występów. Co ciekawe, niespełna dwa lata temu, rozegrał mecz przeciwko reprezentacji Polski U20. Nasi południowi sąsiedzi wygrali 2:0, a nowy gracz Karkonoszy zdobył jedną z bramek.

Środkowy napastnik trafił do Jeleniej Góry z FK Hradec Kralove, skąd wcześniej był wypożyczany do klubów czeskiej II ligi: FC Vlasim, MFK Chrudim i FK Varnsdorf. Na zapleczu czeskiej ekstraklasy rozegrał ponad 100 meczów, w których strzelił 26 meczów.

Teraz, do końca sezonu 2023/2024, będzie reprezentował barwy Karkonoszy. Przypomnijmy, że beniaminek III ligi musiał wzmocnić linią ataku, bowiem najlepszy strzelec – Mateusz Baszak – po kontuzji będzie dopiero wracał do zdrowia.

III liga

III-ligowe Karkonosze wzmacniają środek obrony

Published

on

Błażej Klimek

Błażej Klimek został nowym zawodnikiem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka III ligi.

Kibol rzucił butelką, „małpka” przeleciała obok głowy

24-letni obrońca już podczas przygotowań spędził sporo czasu z biało-niebieskimi, rozegrał kilka sparingów i ostatecznie porozumiał się w kwestii umowy do końca sezonu 2023/2024 – poinformował klub z Jeleniej Góry.

Klimek jest wychowankiem Rekordu Bielsko-Biała, później wiele lat reprezentował grupy młodzieżowe czeskiego MFK Karvina. Po powrocie do Polski kolejno grał w Escoli Varsovia, Hutniku Szczecin, Górniku Piaski, Skrze Częstochowa, Elanie Toruń, Błękitnych Stargard i Olimpii Grudziądz. Jego ostatnim klubem był Sokół Ostróda. Nowy zawodnik Karkonoszy ma w sumie na koncie 11 meczów w II lidze.

III liga

Odmłodzona Ślęza załatwiła sprawę w niespełna 20 minut

Published

on

Ślęza Wrocław

Ślęza Wrocław rozpoczęła rundę wiosenną od zaległego meczu w Tarnowskich Górach. Wystarczyło 18 minut, by odwrócić losy spotkania z Gwarkiem i odnieść przekonujące zwycięstwo.

Zdecydowały rzuty karne. Okręgowy Puchar Polski dla Górnika

Pierwotnie mecz Gwarek – Ślęza miał się odbyć 25 listopada, ale został przełożony ma ostatni weekend lutego, tydzień przed oficjalnym startem rundy wiosennej w III lidze. Wrocławianie jechali na ciężki teren do Tarnowskich Gór w mocno odmłodzonym składzie, a ich postawa była pewną zagadką. Zwłaszcza że trener Grzegorz Kowalski nie miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy.

Już w 5. min. gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Alana Lubaskiego. Wydawało się, że obawy, co do postawy żółto-czerwonych, mogą się potwierdzić. Pod koniec I połowy wrocławianie zaczęli się jednak budzić, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co wydarzy się po zmianie stron.

W II połowie gracze Ślęzy całkowicie zdominowali spotkanie. Gwarek długo skutecznie się bronił, w końcu wrocławianie doprowadzili do wyrównania. W 63. min. do siatki trafił Robert Pisarczuk, a po kolejnych 2 minutach Ślęza prowadziła 2:1, po uderzeniu Oliwera Jakucia.

Żółto-czerwoni poszli za ciosem i w 70. min. świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Przemysław Marcjan. Goście grali od tego momentu również w przewadze liczebnej, co przełożyło się na kolejne sytuacje podbramkowe. Udało się wykorzystać tylko jedną, kiedy Pisarczuk – w 82. min. – wykorzystał rzut karny.

Wrocławianie pewnie wygrali i awansowali na 5. miejsce w tabeli III ligi. – W tym meczu w zespole Ślęzy zagrało wielu juniorów, a dla Wiktora Ulatowskiego i Danyilo Kudelskyiego były to debiuty w seniorskim zespole Ślęzy, a niewiele brakowało, by ten drugi też wpisał się na listę strzelców – czytamy na stronie klubu.