Connect with us

A klasa

Trener z licencją UEFA B szuka klubu

Published

on

Trener szuka klubu

Trener poszukuje klubu z A lub B klasy, najlepiej w okręgu wałbrzyskim lub świdnickim.

 

B klasa Wrocław. Podział na grupy w sezonie 2023/24 [MAPA]

Trener z licencją UEFA B poszukuje do prowadzenia drużyny seniorów, najlepiej z A lub B klasy. Kontakt poprzez e-mail miki3-91@o2.pl lub nr pod tel. 607 733 331

III liga

Runda wiosenna sezonu 2023/24. Kiedy startują poszczególne ligi?

Published

on

Runda wiosenna sezonu 2023/24

Runda wiosenna sezonu 2023/24. Wiemy już, kiedy wystartują na wiosnę poszczególne ligi na Dolnym Śląsku.

 

Powrót po 3 latach. Zespół z okręgówki ma nowego trenera

Przed nami zimowa przerwa w rozgrywkach na Dolnym Śląsku, ale już wiadomo, kiedy rundę wiosenną rozpoczną poszczególne klasy rozgrywkowe.

Dolnośląskie drużyny grające w 3. grupie III ligi rozpoczną zmagania w weekend 2-3 marca. W pierwszej wiosennej kolejce zagrają:

 • Ślęza Wrocław – Górnik Polkowice
 • Carina Gubin – Śląsk II Wrocław
 • Karkonosze Jelenia Góra – Raków II Częstochowa

 

Start IV ligi również zaplanowano na weekend 2-3 marca. Wtedy zagrają ze sobą:

 • Lechia Dzierżoniów – Piast Nowa Ruda
 • Prochowiczanka Prochowice – Zenit Międzybórz
 • Moto-Jelcz Oława – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
 • Polonia-Stal Świdnica – Iskra Księginice
 • Polonia Środa Śląska – KS Łomnica
 • Chrobry II Głogów – Barycz Sułów
 • Słowianin Wolibórz – BKS Bolesławiec
 • Miedź II Legnica – Piast Żmigród
 • Łużyce Lubań – Górnik Złotoryja

 

Klasy okręgowe będą startowały w dwóch terminach:

 • Legnica: 9-10 marca
 • Wrocław, Wałbrzych i Jelenia Góra: 16-17 marca

 

Klasa A

 • Jelenia Góra, Legnica: 16-17 marca
 • Wrocław, Wałbrzych: 23-24 marca

 

Klasa B

 • Wrocław, Legnica, Jelenia Góra: 7 kwietnia
 • Wałbrzych: 24 marca, 7 kwietnia

 

Continue Reading

A klasa

Zmiana trenera zespołu z wrocławskiej A klasy

Published

on

Mateusz Jakubowski nie jest już trenerem Zjednoczonych Łowęcice, zespołu z grupy I wrocławskiej A klasy.

 

Trener zrezygnował po 4 latach. Klub z A klasy szuka następcy. Zgłoś się!

Klub z Łowęcic poinformował, że 23 listopada funkcję trenera Zjednoczonych przestał pełnić Mateusz Jakubowski. Umowa została rozwiązana z inicjatywy zarządu.

Mateusz Jakubowski prowadził Zjednoczonych przez półtora roku. Poprowadził zespół do awansu do A klasy. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu jego podopieczni zajęli 11. miejsce w tabeli grupy I wrocławskiej A klasy.

 

Chciałbym bardzo podziękować prezesom za zaufanie i danie mi szansy w klubie, w którym ambicją był awans. Dziękuję zawodnikom za zaufanie i każdy trening, każdy mecz, na którym byli obecni. Dziękuję wszystkim kibicom – tym pojawiającym się na trybunach i tym, którzy śledzili nasze wyniki za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z pracy w Zjednoczonych pozostanie ze mną wiele pozytywnych wspomnień. Wyniosę z niej także sporo nauki i doświadczenia. Zawsze powtarzałem, że miejsce Zjednoczonych jest w A-klasie i cieszę się, że kończąc swoją trenerską przygodę tutaj zostawiam klub właśnie w tej lidze. Nowemu trenerowi życzę powodzenia w prowadzeniu tej niezwykle jakościowej ekipy. Oby wyniki były jak najlepsze! Jeszcze raz dziękuję wszystkim związanym z klubem – powiedział, były już, szkoleniowiec na klubowym profilu na Facebooku.

Wkrótce poznamy nowego szkoleniowca, który poprowadzi beniaminka w rundzie wiosennej.

 

Continue Reading

A klasa

Trybuny A-klasowego klubu zniszczone. Jest wysoka nagroda za wskazanie sprawców

Published

on

Piast Lutynia

Na stadionie A-klasowego Piasta Lutynia wandale zdewastowali część trybun. Za wskazanie sprawców wyznaczono wysoką nagrodę.

 

Trener zrezygnował po 4 latach. Klub z A klasy szuka następcy. Zgłoś się!

Do młodzieży przesiadującej po 20 na trybunie praktycznie codziennie. Monitoring na orliku obejmuje trybunę i został zabezpieczony. Brak poszanowania wspólnej własności poraża… Nie pozostawimy tak tego aktu wandalizmu. Jeśli chcecie rozwiązać sprawę polubownie – zapraszamy do kontaktu… W innym przypadku zostaną podjęte odpowiednie środki prawne – poinformował klub z Lutyni w swoich mediach społecznościowych.

 

Piast informuje również, że zarząd klubu przy wsparciem UKS Gminy Miękinia, podjął decyzję o wyznaczeniu nagrody pieniężnej za wskazanie sprawców w wysokości 1000 zł. – Prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej – dodają przedstawiciele klubu.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Piast zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy I wrocławskiej A klasy.

 

Fot. Piast Lutynia

 

Continue Reading

A klasa

Trener zrezygnował po 4 latach. Klub z A klasy szuka następcy. Zgłoś się!

Published

on

Klub szuka trenera

A-klasowy WKS Wilczyce szuka szkoleniowca. Do zapełnienia jest wakat po rezygnacji trenera Pawła Oszczapińskiego.

 

Zmiana trenera beniaminka okręgówki

Ze względów rodzinnych, po ponad 4 latach współpracy, została rozwiązana umowa z trenerem Pawłem Oszczapińskim. Prowadził nasz zespół seniorów od 2019 roku, wywalczył z naszą drużyną upragniony awans do A-klasy, bijąc wtedy wszelkie klubowe rekordy, a z sukcesem przez ostatnie 2 sezony udawało mu się utrzymywać naszą drużynę w A-klasie. Trenerze, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarsko-trenerskiej. Zawsze będziesz u nas mile widziany! – poinformował klub z Wilczyc.

 

Obecnie WKS Wilczyce, zespół z gminy Długołęka (1 kilometr od granic Wrocławia) poszukuje trenera drużyny seniorów od stycznia 2024 roku.

Oto oferta klubu: dobre warunki pracy, naturalne boisko ze sztucznym oświetleniem, kilkunastoosobową kadrę z doświadczeniem na tym poziomie rozgrywek.

Wymagania: doświadczenie w prowadzeniu zespołów seniorskich.

 

Oferty z krótkim CV, koncepcją budowy drużyny a także oczekiwanym wynagrodzeniem (2 treningi + weekend mecz) prosimy przesyłać na adres: wkswilczyce@gmail.com

Można też kontaktować się telefonicznie z prezesem klubu: 606 645 393 (Wojciech)

Continue Reading

A klasa

Niedawny IV-ligowiec bez trenera. “Czas na poważniejsze zmiany”

Published

on

Kolejne zmiany w Sokole Marcinkowice, niedawnym czwartoligowcu, który obecnie występuje we wrocławskiej A klasie. Z zespołem pożegnał się trener Andrzej Leszczyński. – Czas na poważniejsze zmiany – informuje klub.

 

Kolektywne zwycięstwo w derbach dwóch niepokonanych zespołów

Jeszcze w poprzednim sezonie Sokół Marcinkowice występował w IV lidze. Po spadku, drużyna nie przystąpiła do rozgrywek w okręgówce, ale zgłosiła się do A klasy. Dobiegająca pomału runda jesienna nie była jednak zbyt udana dla zespołu spod Oławy. Po 12 rozegranych meczach Sokół ma 13 punktów na koncie i zajmuje 11. miejsce w tabeli grupy IV wrocławskiej klasy A.

 

Po drugiej porażce z rzędu (z Polonią Jaszowice 1:2) zarząd klubu poinformował o zmienia na stanowisku trenera.

W dniu wczorajszym, tj. 5 listopada 2023 po długich negocjacjach w gronie zarządu i działaczy podjęta została decyzja o rozstaniu się z dotychczasowym trenerem drużyny seniorów – Andrzejem Leszczyńskim. Przepracował u nas praktycznie cały 2023 rok, rozegrał rundę rewanżową poprzedniego sezonu, jak również prawie całą rundę jesienną obecnego. Łączny bilans trenera w Sokole w oficjalnych, ligowych meczach to: 5 zwycięstw, 10 remisów i 12 porażek. Klub będzie prowadzić rozmowy z różnymi kandydatami jednak pewne jest to, że w dwóch ostatnich kolejkach za sterami zasiądzie trener tymczasowy. Trenerowi Andrzejowi Leszczyńskiemu dziękujemy za poświęcony czas, zaangażowanie i próbę odbudowania drużyny. Życzymy sukcesów sportowych i powodzenia w dalszej karierze – czytany w komunikacie na klubowym fanpage’u.

 

Post został zatytułowany „Czas na poważniejsze zmiany”, a to może oznaczać, że w przerwie między rundami w Marcinkowicach może być „gorąco”.

 

fot. Sokół Marcinkowice facebook

 

Continue Reading

A klasa

Kolektywne zwycięstwo w derbach dwóch niepokonanych zespołów

Published

on

Energetyk Siechnice - Kolektyw Radwanice

Derby gminy Siechnice dla Kolektywu Radwanice, który pokonał na wyjeździe Energetyka 4:1. Gospodarze prowadzili do przerwy, ale druga połowa należała już do przyjezdnych.

 

Mecz na szczycie dla niepokonanego MKP. Wiwa postraszyła lidera

W meczu na szczycie grupy IV wrocławskiej A klasy spotkały się dwie drużyny z gminy Siechnice – miejscowy Energetyk i Kolektyw Radwanice. Były to nie tylko derby, ale również mecz dwóch niepokonanych zespołów.

Po pierwszej połowie prowadzili gospodarze za sprawą Kacpra Stańki, który wpisał się na listę strzelców w 24. min. spotkania. Po zmianie stron, po godzinie gry, Energetykiem wstrząsnęło niespełna 12 minut, kiedy goście strzelili… 4 gole. Do siatki trafiali Sebastian Kornaga – 2, Maksym Kaniev i Karol Kaszowski.

 

Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale zdołali nawet zmniejszyć rozmiarów porażki. Kolektyw wygrał derby i awansował na fotel lidera detronizując Energetyka. Z takiego obrotu sprawy ucieszyli się również w Strzelinie, bowiem Strzelinianka, jeśli w niedzielę pokona Koronę Osiek, zrówna się punktami z Kolektywem i będzie liderem dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu.

 

Spotkanie Energetyk – Kolektyw był tzw. meczem tygodnia, który wybrali w kibice w głosowaniu na fanpage’u DolZPN. W Siechnicach gościła kamera związkowego kanału YouTube, a efekt można zobaczyć w reportażu poniżej.

Continue Reading

To się czyta