Connect with us

Okręgówka

Dwa hat-tricki i galaktyczny mecz w Goszczu. GKS wykorzystał wpadkę Rokity

Published

on

12 bramek i wygrana Galaktycznych z Solnej z Wiwą w Goszczu. Na dwóch pierwszych miejscach bez zmian, awans GKS-u na podium. Dołek formy Polonii.

 

Derby Doliny Baryczy dla… Baryczy. Czerwona kartka za zbyt wolne schodzenie z boiska

Błyskawica Gać pewnie wygrała w Bielanach Wrocławskich z Polonią 4:1 i obroniła fotel lidera. Gole dla podopiecznych Marcina Krzykowskiego strzelali Damian Draczyński, Robert Sobieraj i Iegor Tarnov, a jeden z goli był samobójczy. Po stronie gospodarze na listę strzelców wpisali się Rafał Burzyński i Kacper Łaski. To trzecia porażka z rzędu i czwarty mecz bez wygranej Polobii, choć trzeba dodać, że zespół z Bielan Wr. miał w tym czasie trudny terminarz.

O tym, kto będzie po dziesięciu kolejkach wiceliderem decydowały derby powiatu wołowskiego. Rokita Brzeg Dolny uległa MKP Wołów 1:5 i to goście pozostali na 2. miejscu w tabeli. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj: Hitowe derby okręgówki dla wicelidera. MKP wysoko wygrał w Brzegu Dolnym

 

Porażkę Rokity wykorzystał GKS Mirków, który pokonał Plon Gądkowice 6:2 i awansował na trzeci stopień podium. Już do przerwy gospodarzy prowadzili 4:0, a na listę strzelców wpisali się Kamil Pyzlowski – 2, Cezary Wyglądacz i Krystian Krawczyk. – Dekoncentracja i rozluźnienie…tak rozpoczynamy i pozwalamy zawodnikom gości na zdecydowanie za dużo. Nie dość, że tracimy bramki to zupełnie niepotrzebnie się cofamy. W drugiej części tej połowy gra staje się wyrównana. Finalnie połowa ta kończy się remisem a cały, mecz naszym pewnym zwycięstwem 6:2 – podsumowuje GKS na swoim profilu na Facebooku. Po zmianie stron hat-tricka skompletował Cezary Wyglądacz.

 

Kontaktu z czołówką nie traci WKS Wierzbice, ale przeprawa z ostatnią w tabeli Wratislavią nie była łatwa. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 9. min. po golu z dystansu Jakuba Bolisęgi, ale wrocławianie pod koniec spotkana wyrównali – w 83. min. do siatki trafił Robert Pikulicki. Komplet punktów został jednak w Wierzbicach, bowiem w 89. min., po zamieszaniu w polu karnym, gola zdobył Krzysztof Bialik.

Grupie pościgowej za czołową piątką przewodzi Błysk Kuźniczysko, który pokonał Orła Pawłowice 3:1. Gole dla gospodarzy strzelali Szymon Zawada, Wojciech Zalewski i Andriy Melnyk. Ważny dla losów meczu był również obroniony rzut karny przez golkipera Błysku Piotra Maślankowskiego.

 

Po dwóch porażkach z rzędu przełamały się zespoły z Trzebnicy i Solnej. Polonia pokonała Burzę Bystrzyca 3:0 po golach Grzegorza Mazurka, Przemysława Stasiaka i Grzegorza Rajtera.

Prawdziwą kanonadę oglądali kibice w Goszczu, gdzie Wiwa podejmowała zespół z Solnej. Goście zagrali galaktyczny mecz wygrywając 9:3. Bramki w meczu strzelali Kacper Głowieńkowski – 2 i Tomasz Sitek oraz Miłosz Taranek – 3, Andreii Rats – 3, Petro Maslynkov – 2 i Mateusz Patryło.

 

Goli nie brakowało też w Marszowicach. Po trzech meczach bez wygranej, gospodarze dopisali sobie komplet punktów po zwycięstwie 3:2 z Bresną Brzeźno. Choć to przyjezdni objęli prowadzenie po bramce Macieja Jakubczaka. Orzeł odpowiedział jeszcze przed przerwą trzema trafieniami, a na listę strzelców wpisali się Tomasz Rudolf, Radosław Florek i Bartłomiej Musiał. Rezultat spotkania ustalił Karol Bąk.

 

Wyniki 10. kolejki

  • WKS Wierzbice – Wratislavia Wrocław 2:1
  • Polonia Bielany Wrocławskie – Foto-Higiena Gać 1:4
  • Błysk Kuźniczysko – Orzeł Pawłowice 3:1
  • Rokita Brzeg Dolny – MKP Wołów 1:5
  • Wiwa Goszcz – Galakticos Solna 3:9
  • Orzeł Marszowice – Bresna Brzeźno 3:2
  • GKS Mirków – Plon Gądkowice 6:2
  • Polonia Trzebnica – Burza Bystrzyca 3:0

Okręgówka

Trenerski powrót do spadkowicza z IV ligi. “Wraca, by kontynuować swoją misję”

Published

on

Fot. Zenit Międzybórz/własne

Mariusz Bełkowski wraca na ławkę trenerską Zenitu Międzybórz, spadkowicza z IV ligi.

 

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Z wielką radością ogłaszamy, że Mariusz Bełkowski powraca na stanowisko trenera naszej drużyny. Po okresie przerwy, w trakcie której nasz klub zmagał się z różnymi wyzwaniami, Mariusz Bełkowski wraca, by kontynuować swoją misję i prowadzić Zenit Międzybórz ku nowym sukcesom – poinformował klub z Międzyborza.

Mariusz Bełkowski prowadziło Zenit przez ponad 2 lata od września 2021 roku do końca listopada 2023 roku. Pod jego wodzą międzyborzanie awansowali do IV ligi. Pożegnał się z zespołem po rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, gdy Zenit zajmował 13. miejsce w tabeli IV ligi.

 

Zmienił go wówczas Piotr Konstanciak, który jednak zrezygnował z funkcji po czterech ligowych spotkaniach. Sezon ławce trenerskiej Zenitu kończył Arkadiusz Bator. Wydawało się, że misja utrzymania powiedzie się, bowiem jego podopieczni prowadzili w barażu z Bielawianką już 3:0. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem, a w rzutach karnych bielawianie wywalczyli awans do IV ligi.

Continue Reading

Okręgówka

Powrót wychowanka. Nowy trener spadkowicza z IV ligi

Published

on

Fot. BKS Bolesławiec

Nowym trenerem BKS-u Bolesławiec, spadkowicza z IV ligi, został Radosław Szajwaj.

 

Po drużynach młodzieżowych przyszedł czas na “jedynkę”

Radosław Szajwaj w poprzednim sezonie prowadził Piasta Iłowa, z którym zajął 3. miejsce w zielonogórskiej okręgówce, ze stratą zaledwie 3 punktów do miejsca dającego awans do IV ligi lubuskiej.

35-letni szkoleniowiec doskonale znany jest również na Dolnym Śląsku, wszak jest wychowankiem BKS-u, a także grał w kilku klubach w regionie. Ponadto występował za naszą zachodnią granicą, w takich klubach jak SV Edenkoben oraz VfB Hassloch. Jak trener prowadził również, oprócz wspomnianego Piasta, Łużyce Lubań, Leśnika Osiecznica czy TS Parzyce.

 

W poniedziałek, 15 lipca, nowy szkoleniowiec poprowadził pierwszy trening. – Po krótkiej prezentacji zawodnicy wzięli się ostro do roboty, bo czasu do pierwszego ligowego gwizdka zostało naprawdę niewiele. Cieszy duża frekwencja na treningu, nie zabrakło także nowych twarzy, które być może wzmocnią nasz zespół – poinformował BKS na swoim profilu na Facebooku.

 

 

Continue Reading

Okręgówka

Po drużynach młodzieżowych przyszedł czas na “jedynkę”

Published

on

fot. Zdrój Jedlina-Zdrój

Nowym trenerem pierwszej drużyny Zdroju Jedlina-Zdrój, zespołu z wałbrzyskiej okręgówki, został Kamil Krzywda.

 

Z zaplecza ekstraklasy do IV ligi. Barycz wzmacnia obronę

Kamil legitymuje się licencją trenerska UEFA A. W naszym klubie pracuje już pięć lat i przez ten okres prowadził ligowe drużyny w akademii od młodzików, przez trampkarzy, aż po juniorów – informuje klub z Jedliny-Zdroju.

Kamil Krzywda swoją przygodę trenerską rozpoczął w drużynach młodzieżowych Nysy Kłodzko, później poprowadził pierwszy zespół do IV ligi w sezonie 2016/2017. Do Nysy wrócił na ostatnie pół roku, żeby powalczyć o utrzymanie w klasie okręgowej. Oprócz tego trener Zdroju cały czas prowadzi drużyny młodzieżowe w Akademii Piłkarskiej Piasta Nowa Ruda.

 

Nowy szkoleniowiec zastąpił Kamila Jasińskiego, który wraz z końcem sezonu 2023/2024 rozstał się z funkcją trenera pierwszej drużyny.

Continue Reading

Okręgówka

Doświadczenie i młodość. Pierwsze transfery drużyny z wrocławskiej okręgówki

Published

on

fot. Rokita Brzeg Dolny

Kamil Żbik i Patryk Sługocki są dwoma pierwszymi zawodnikami, którzy w przerwie letniej dołączyli do Rokity Brzeg Dolny, drużyny z wrocławskiej okręgówki.

 

A klasa Wrocław w sezonie 2024/25 [PODZIAŁ NA GRUPY, MAPA]

Kamil Żbik to doświadczony pomocnik, który grał m.in. w KP Brzeg Dolny, GKS-ie Kobierzyce, Polonii Środa Śląska, a ostatnio w Polonii Bielany Wrocławskie. – Po kilku latach wracam do Brzegu Dolnego, w którym grałem na poziomie III ligi, dzisiaj poziom rozrywkowy jest niższy, ale poziom organizacyjny jest na bardzo wysokim poziomie. Za sprawą nowego prezesa i zarządu klubu, co było jednym z powodów dlaczego wybrałem ten kierunek, mimo kilku innych ciekawych propozycji – powiedział zawodnik klubowej stronie na Facebooku.

Niespełna 37-letni zawodnik dodaje, że jego nowy zespół ma duży potencjał. – Zdolna młodzież plus kilku doświadczonych i ogranych zawodników, a dodatkowo młody trener z fajnym pomysłem na grę, więc wszystko wygląda bardzo solidnie i imponująco – dodaje Kamil Żbik.

 

Jednym z młodych zawodników, którzy trafił do Rokity jest Patryk Sługocki. 17-letni obrońca występował w młodzieżowych drużynach Śląska Wrocław, a ostatnio był zawodnikiem Ślęzy Wrocław, gdzie był kluczowym zawodnikiem drużyny juniorów, a na co dzień trenował z III-ligową drużyną seniorów.

Cieszę się bardzo, że trafiłem do tak dobrego klubu z fajną atmosferą, otoczką, kibicami i zawodnikami na poziomie oraz wysokim poziomie organizacji. Mam nadzieję że będzie to dobry sezon w moim wykonaniu jak i również całego zespołu – powiedział zawodnik klubowej stronie.

Continue Reading

Okręgówka

Otwarty trening dla chętnych do gry w okręgówce i B klasie

Published

on

Victoria Jelenia Góra zaprasza na otwarty trening zawodników chętnych do gry zarówno w pierwszej drużynie w okręgówce, jak i w rezerwach w B klasie.

 

Dąb spadł do A klasy, choć ogłosił, że zostaje w okręgówce. Co się stało?

Chcesz się sprawdzić i dołączyć do naszego zespołu? Serdecznie zapraszamy! Widzimy się w najbliższą niedzielę (14.07) o godzinie 12:00 na Złotniczą 12 – informuje klub.

 

Trening będzie miał formę wspólnej gry z zawodnikami Victorii. – Rekrutujemy do obu drużyn – liga okręgowa i B klasa. Wymagany wiek to 16 i więcej lat – dodaje Victoria.

Szczegóły na grafice poniżej.

 

Continue Reading

Okręgówka

Nysa zaprasza na otwarte treningi do pierwszej drużyny i do rezerw

Published

on

Nysa Zgorzelec zaprasza na otwarte treningi do pierwszego zespołu oraz do drużyny rezerw.

 

Dąb spadł do A klasy, choć ogłosił, że zostaje w okręgówce. Co się stało?

Nysa Zgorzelec zaprasza na otwarte treningi. Ale nie tylko do pierwszej drużyny występującej w jeleniogórskiej okręgówce, ale również do B-klasowych rezerw. Zajęcia odbędą się w piątek, 12 lipca, oraz w poniedziałek, 15 lipca.

Szczegóły na grafice poniżej.

Continue Reading

To się czyta