awanse i spadki

Awanse i spadki na Dolnym Śląsku – OKRĘGÓWKA, KLASA A i KLASA B

OZPN Legnica – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

 

Kto awansuje, kto spadnie? III LIGA, IV LIGA, OKRĘGÓWKA

Z okręgiem legnickim mamy pewien kłopot. Na stronie OZPN Legnica znajduje się wciąż aneks do regulaminu DZPN regulujący kwestie spadków i awansów w tym okręgu z lipca 2015 roku, który nie uwzględnia podziału na dwie grupy IV ligi.

 

Na pewno wiadomo, że do IV ligi z legnickiej okręgówki awansują 3 drużyny, plus najlepsze z czwartych miejsc. Na chwilę obecną z Legnicy awansowałyby właśnie cztery drużyny (Sparta Grębocice, Stal Chocianów, Zamet Przemów i Orla Wąsosz, ale duże szanse ma jeszcze Prochowiczanka, a mniejsze – Konfeks Legnica i Kaczawa Bieniowice).

 

Miedź II z Pucharem Polski DZPN. Powalczy o coś więcej?

I tu jest jasność.

 

Biorąc pod uwagę fakt, że z IV ligi nie spadnie żadna drużyna do legnickiej okręgówki, a z niej do klas A relegowane zostaną trzy zespoły – to awans z klasy A do klasy okręgowej powinny uzyskać nie cztery, a siedem klubów. Na dziś byliby to mistrzowie i wicemistrzowie, oraz jedna ekipa z 3. miejsca.

 

Oczywiście, tak to wygląda „na logikę” (podobnie jest w innych okręgach), bo z regulaminu się tego nie dowiemy. No chyba, że istnieje takowy, ale nie jest dostępny na stronie związku.

 

Jak będzie wyglądało ustalenie składu trzech grup A klasy? Potrzebujemy w sumie 48 zespołów. 7 awansuje do okręgówki, 3 spadną z okręgówki, a 9 spadnie do klasy B. To oznacza, że do klasy A powinno awansować 13 zespołów z B klasy – mistrzowie i wicemistrzowie oraz 3 drużyny z 3. miejsc.

 

Czy tak będzie? Szczerze mówiąc nie mamy pojęcia. Wydaje się, że tak może być, ale być może istnieją inne zapisy regulaminowe, które np. wykluczają awans z 3. miejsca B klasy.

OZPN Jelenia Góra – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

OZPN Wałbrzych – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

DZPN Wrocław – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *