awanse i spadki

Awanse i spadki na Dolnym Śląsku – OKRĘGÓWKA, KLASA A i KLASA B

OZPN Wałbrzych – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

 

Kto awansuje, kto spadnie? III LIGA, IV LIGA, OKRĘGÓWKA

Awans z klasy O do IV ligi – zgodnie z regulaminem DZPN – 3 pierwsze drużyny plus (na dziś – stan na 25.05) czwarta zagra w barażu z jednym z czwartoligowców.

 

Ma to duży wpływ na skład okręgówki, zwłaszcza że w barażach najprawdopodobniej zagrają również Zjednoczeni Żarów, którzy zajmą jedno z miejsc 13 – 15 w IV lidze. Gdyby obaj uczestnicy barażów z okręgu wałbrzyskiego awansowali (zostali w niej) do IV ligi, to wtedy awans z A klasy do okręgówki uzyskałby w sumie siedem zespołów. Bowiem pamiętajmy, że z klasy „O” do „A” spadną trzy kluby. I wtedy będzie właśnie siedem miejsc do uzupełnienia. W pesymistycznym wariancie – przegranych baraży – będzie to 5 klubów.

 

Miedź II z Pucharem Polski DZPN. Powalczy o coś więcej?

Zgodnie z regulaminem, z A klasy do B klasy spadają po 3 drużyny. To oznacza, że do uzupełnienia A klasy będzie potrzeba: 5 – 7 miejsc po zespołach awansujących do kl. O; 9 miejsc po spadkowiczach do kl. B; minus trzy miejsca, które zajmą spadkowicze z kl. O. W sumie od 11 do 13 miejsc, które będą musiały uzupełnić drużyny z klasy B – czyli wychodzi, że awansują po dwie drużyny z każdej grupy plus od 1 do 3 ekip z trzecich miejsc.

 

  • Ważne. O spadkach i awansach drużyn z tych samych miejsc decyduje lepszy współczynnik zdobytych punktów do ilości rozegranych meczy. Jeżeli jest on równy, to decyduje mecz barażowy.

 

OZPN Legnica – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

OZPN Jelenia Góra – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

DZPN Wrocław – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *