awanse i spadki

Awanse i spadki na Dolnym Śląsku – OKRĘGÓWKA, KLASA A i KLASA B

DZPN Wrocław – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

 

Kto awansuje, kto spadnie? III LIGA, IV LIGA, OKRĘGÓWKA

Jeśli rozgrywki zakończyłyby się dziś (stan na 25.05) do IV ligi awansują 3 trzy najlepsze drużyny z okręgówki, a czwarta będzie miała szansę na grę w barażach, choć na razie 4. ekipa z okręgu wrocławskiego ma najgorszy stosunek punktów do rozegranych meczów. Do końca sezonu może to jednak jeszcze ulec zmianie.

 

Z okręgówki spadną cztery zespoły, a to oznacza, że z klasy A awansuje maksymalnie 7 drużyn, choć liczba ta może spaść do 5 (to w przypadku, gdy 4. drużyna z kl. O nie awansuje, a do okręgówki spadnie Polonia Trzebnica, obecnie zagrożona barażami o utrzymanie się w IV lidze). Listę uczestników klasy okręgowej uzupełni KP Brzeg Dolny, który wycofał się z rozgrywek III ligi i został relegowany o dwie ligi.

 

Miedź II z Pucharem Polski DZPN. Powalczy o coś więcej?

Wiele wskazuje więc na to, że na awans mogą liczyć mistrzowie klas A oraz od jednego do trzech wicemistrzów (ci, którzy na końcu rozgrywek będą mieli najwyższą średnią obliczoną z ilości zdobytych punktów w stosunku do ilości rozegranych zawodów).

 

Co ważne, w przypadku konieczności uzupełnienia składu klasy okręgowej do ilości 16-tu drużyn (np. brak licencji i innych przyczyn) utrzymane zostaną drużyny z najwyższych lokat spadkowych klasy okręgowej.

 

Z każdej klasy A spadną po trzy ostatnie ekipy w grupie – w sumie 12 zespołów. Pamiętając o tym, że do k. O awansuje od 5 – 7 drużyn, a z okręgówki spadną 4 – z B klasy powinno awansować od 13 do 11 zespołów. W rzeczywistości będzie o jedno miejsce mniej, jeśli do rozgrywek zgłosi się LZS Stary Śleszów, który wycofał się z IV ligi. To oznacza, że awansują mistrzowie B klasy oraz od jednego do trzech wicemistrzów.

 

Co ważne, w przypadku rezygnacji z awansu przez mistrza (np. brak licencji i innych przyczyn) lub wicemistrza utrzymane zostaną drużyny z najwyższych lokat spadkowych grup klas A, z najwyższą średnią, obliczoną z ilości zdobytych punktów do rozegranych meczów.

 

Drużyny, które zajmą ostatnie miejsce w klasach B spadają do klas C, prowadzonych przez Powiatowe Zrzeszenia LZS, które mają podpisane stosowne umowy z Dolnośląskim ZPN. Awans do klas B w sezonie 2015/16 uzyskają mistrzowie klas C.

 

OZPN Legnica – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

OZPN Wałbrzych – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

OZPN Jelenia Góra – awanse i spadki – Okręgówka, A klasa, B klasa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *