Oskar Trzepacz Piast Żmigród

Wraca wielki talent. Ma odbudować się w Żmigrodzie

Oskar Trzepacz po trzech latach wraca na Dolny Śląsk. Ma się odbudować w III-ligowym Piaście Żmigród.

 

Lubuskie wzmocnienia Piasta. Duże zmiany w Żmigrodzie

Mowa o odbudowaniu się w stosunku do 19-latka brzmi dziwnie, ale w przypadku Oskara Trzepacza z pewnością jest uzasadnione. W 2014 roku wyjeżdżał w wieku zaledwie 16 lat jako wielki talent do I-ligowej Olimpii Grudziądz. Wcześniej w barwach juniorów starszych Śląska strzelił 52 gole i zaliczył 18 asyst.

 

W I lidze Trepacz zadebiutował 14 września 2014 roku w meczu z Pogonią Siedlce. Jego kariera jednak nie potoczyła się jednak tak, jak chciał sam zawodnik, a wieli przewidywało. W sumie w I lidze przez 2,5 sezonu zagrał 18 meczów, ale na murawie przebywał zaledwie 274 minut. Wiosne poprzedniego sezonu spędził w III-ligowym Chemiku Bydgoszcz. TU już był podstawowym graczem. Zagrał 16 razy i zdobył 2 gole.

 

Dawid Domaradzki: Z niższych lig też można się wybić

Teraz młody napastnik wraca na Dolny Śląsk, gdzie – w barwach Piasta Żmigród – będzie chciał przypomnieć o swoim nieprzeciętnym talencie. Zresztą w Piaście mają nadzieję, że Trepacz będzie następcą Grzegorza Mazurka, który odszedł do II-ligowej Legionovii.

 

– Oskar ma bardzo duży potencjał, nieprzeciętne umiejętności, to jest talent, który wierzę, że jeszcze eksploduję po raz kolejny, ale tym razem w naszym klubie, przy pomocy zespołu i trenera Podstawka. Jego możliwości widać na każdym treningu, strzelił też już kilka bramek w meczach sparingowych. Jak będzie dalej tak pracował nad sobą i odblokuję, to co zacięło się 2 lata temu, to długo u nas miejsca nie zagrzeje – mówi na łamach klubowej strony prezes Rafał Zagórski.

 

Piast pozyskał Trepacza na zasadzie transferu definitywnego.

 

żródło: własne, piast-zmigród.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *