Lubuskie wzmocnienia Piasta. Duże zmiany w Żmigrodzie

Piast Żmigród rozpocznie III-ligowy sezon 5 sierpnia meczem z Górnikiem II Zabrze. Wiele wskazuje na to, że będzie to mocno odmieniony Piast. W Żmigrodzie bowiem szykuje się sporo zmian.

 

Malec w Bielawiance. Następny będzie Hernani?

Ostatnie dni upłynęły na informacjach o zawodnikach, którzy odchodzą ze Żmigrodu. Jako pierwsi z Doliną Baryczy pożegnali się Grzegorz Mazurek i Krystian Jajko, którzy trafili do II-ligowej Legionovii Legionowo. Również do II ligi najprawdopodobniej trafi Filip Kendzia, który przebywa na testach w GKS-ie Bełchatów i zbiera dobre recenzje. Ponadto Ahmed Alaa Abdullah czyli Luka znalazł się na celowniku Warty Poznań.

 

Piast nie tylko jednak oddaje graczy. Najważniejszym transferem jest na razie pozyskanie doświadczonego napastnika Krzysztofa Sikory, który przed laty był zawodnikiem ekstraklasowej Dyskobolii Grodzisk Wlkp., a sporo pograł na boiskach I ligi. Ostatnio, przez pięć lat, grał w Formacji Port 2000 Mostki na boiskach III i IV ligi. Na wiosnę 2017 roku zdobył aż 22 gole. Sikora będzie również asystentem trenera Grzegorza Podstawka.

 

III liga startuje 5 sierpnia [TERMINARZ]

Kolejnym graczem, który do Żmigrodu trafił z Mostków, jest Mikołaj Juchacz. To 22-letni obrońca. Ma za sobą grę w barwach Lecha Poznań na boiskach Młodej Ekstraklasy, Gromu Wolsztyn (IV liga, a od 2014 roku Formacji Port 2000. W 2016 roku bliski był przejścia do Wigier Suwałki, ale ostatecznie został w Mostkach. Teraz w Żmigrodzie spróbuje powalczyć o kontrakt do wyższej ligi.

 

Pierwszym transferem do klubu było natomiast pozyskanie Wojciecha Bzdęgi. Nowy nabytek Piasta ma 29 lat. Ostatnie dwa i pół roku spędził w czwartoligowej Rawii Rawicz, w której był kluczowym zawodnikiem. W ostatnim sezonie, grający na pomocy Bzdęga, strzelił 15 goli. Wcześniej grał m.in. Warcie Poznań, Polonii Leszno, Calisii Kalisz, Pogoni Barlinek oraz drugoligowych Miedzi Legnica i MKS-ie Kluczbork. Ma również epizod w niemieckim NFV Gelb-Weiß Görlitz 09.

 

fot. formacjaport2000.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.