Magazyn Sport-Track IV ligi

Magazyn Sport-Track IV ligi na razie… zawieszony

W środę, 20 września TVRegionalna.pl miała pokazać 1. odcinek magazynu ze skrótami meczów Sport-Track IV ligi dolnośląskiej. Niestety, program zawieszono do czasu, aż kluby zaczną przesyłać filmy.

 

Magazyn Sport-Track IV ligi w telewizji

Magazyn Sport-Track IV ligi ze skrótami, najciekawszymi sytuacjami i oczywiście bramkami z obu grup Sport-Track IV ligi miał ruszyć w środę, 20 września o godz. 19. Miał być to ewenement na skalę krajową – profesjonalny program telewizyjny na piątym poziomie rozgrywkowym. No własnie, miał…

 

Niestety, już kilka godzin przed emisją okazało się, że start magazynu będzie opóźniony.

 

Pucharowa środa na Dolnym Śląsku [WYNIKI]

– Pomimo wcześniejszych zapowiedzi w porozumieniu z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej postanowiliśmy wstrzymać emisję programu o Sport-Track IV lidze. Ze swojej strony dopięliśmy wszystkiego, poświęciliśmy sporo czasu na przygotowanie techniczne całego przedsięwzięcia i dopieszczenia go nowoczesną oprawą graficzną. Niestety jedynie 6 spośród 16 klubów potraktowało całą inicjatywę poważnie i podesłało materiały z własnych meczów – wyjaśnia Adam Michalik, redaktor TVRegionalna.pl odpowiedzialny za projekt.

 

Oczywiście, nie oznacza to, że programu nie będzie. Kluby muszą jednak stanąć na wysokości zadania. – Jeśli mamy tworzyć dobro wspólne to musimy współpracować i póki chęci współpracy nie będzie z klubów to produkcje materiałów związanych z IV ligą ograniczymy do minimum – dodaje Michalik.

 

***

 

Niepokojące sygnały o braku filmów, które miały przesyłać kluby było słychać od dawna. To dość dziwne, bo cała sprawa powinna być dość prosta. Kluby i tak mają obowiązek nagrywania swoich meczów, chodziło tylko o to, żeby ten nagrany film wrzuć na serwer telewizji…

 

Zaskakujące tym bardziej, że wszystkim – klubom przede wszystkim – powinno zależeć, aby rozgrywki były popularne, żeby się o nich mówiło, pisało i… pokazywało w telewizji. To najlepsza droga, żeby pozyskać sponsora, wsparcie, itd. Być może problem polega na tym, że niektóre kluby w ogóle nie prowadzą takich działań – liczą tylko na samorządy, a o sponsorów nie chce im się zabiegać. Przynajmniej takich, którzy liczyliby na jakiś ekwiwalent medialny – to tłumaczyłoby, że wiele klubów w IV lidze nie prowadzi stron internetowych, ani nawet fanpage’ów. Z takim podejściem rzeczywiście ciężko pozyskać wsparcie zewnętrzne.

 

Co więcej, pojawiły się informacje, że przedstawiciele niektórych klubów pytali wprost – co oni (w sensie kluby) będą z tego miały. Niestety, z takim podejściem rzeczywiście będzie ciężko coś zbudować.

 

Co dalej? Nie dziwię się redaktorom TVRegionalna.pl, że nie chcą firmować swoimi nazwiskami programu, który w założeniu miał wyglądać inaczej. Mam nadzieję, że działacze klubowi zrozumieją, że taką postawą szkodzą głównie… swoim klubom i kibicom.

 

 

 

3 thoughts on “Magazyn Sport-Track IV ligi na razie… zawieszony”

    1. Wrzucenie na serwer nie powinien być problemem, a jak jest to należałoby poprosić kogoś o pomoc, choćby w TVReginalnej, z pewnością by podpowiedzieli

  1. Może w końcu prezes Padewski zamiast narzucać kolejne pomysły na zasadzie „radźcie sobie” zrobi coś w kierunku dla klubów. Pomysł z telewizją jest ciekawy,ale powstał na potrzeby wykazania się w PZPN.
    Powstał bzdetny wymóg nagrywania meczów – kluby z własnych pieniędzy musiały kupić kamery, karty pamięci , statywy lub po prostu płacić innemu podmiotowi za nagrywanie meczów. Nagrane mecze są praktycznie nieanalizowane przez sędziów i delegatów. Jeśli już są sporne sytuacje to i tak analiza nic nie da.
    Wymóg nagrywania meczów jest głupi również z tego powodu, że nikt nie uściślił wymogu jakościowego dla nagrania, czyli można nagrać mecz telefonem, kamerą monitoringu itp. , dzięki czemu jakość może być tragiczna.
    Widzę rozwiązanie bardzo proste: nagrania nie trzeba przekazywać sędziom tylko wrzucać na serwer i po problemie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *