18. kolejka Sport-Track IV ligi zachodniej

IV liga zachód: Czołówka wygrywa, pierwsze zwycięstwo Olimpii

7. kolejka Sport Track IV ligi zachodniej. Pierwsze trzy drużyny w tabeli wygrały swoje mecze. Coraz wyżej pną się również Karkonosze. Pierwsze zwycięstwo w sezonie beniaminka z Kamiennej Góry.

Sędziowski skandal czy szukanie usprawiedliwień na siłę?

Lider ze Strzegomia podejmował solidną Spartę Grębocice. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie meczu – po golach Dominika Radziemskiego, Kamila Sadowskiego i trafieniu samobójczym – AKS wygrał 3:0.

Dystansu do lidera nie straciły Apis i Orkan, które wygrały swoje mecze po 4:2. Jędrzychowice wygrały w Kowarach, a hat trickiem popisał się Jakub Chrzanowski. Jedno trafienie dołożył Jacek Bochnia. Olimpia prowadziła od 18 min. po golu Jevgenijsa Kosmacovasa, a w doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Mateusz Baszak. Tymczasem ekipa ze Szczedrzykowic u siebie (czyli w Legnicy) pokonała Górnika Złotoryja. Gospodarze prowadzili już 4:0, a bramki strzelali Łukasz Filipiak, Paweł Wyżga – 2 oraz Tomasz Kociszewski. Grający w 10 goście zdołali odpowiedzieć dwa razy, po golach Bartosza Hanieckiego i Karola Nowosielskiego.

Sędzia nie dopuścił do meczu z powodu stanu boiska. Słusznie? [SONDA]

Coraz wyżej w tabeli są Karkonosze Jelenia Góra, które wygrał 3 mecz z rzędu. Tym razem 4:2 z dobrze prezentującym się beniaminkiem ze Ścinawy. Gospodarze prowadzili 2:0 w 14 min. po trafieniach Daniela Gałacha i Bartosza Poszelężnego. Odra-Total jednak w drugiej połowie wyrównała – trafiali Mateusz Łodej oraz Damian Cichuta. Końcówka, tak jak początek, należała do gospodarzy. Bramki zdobyli Daniel Gałach oraz Poszelężny.

W meczu dwóch czołowych drużyn Stal Chocianów zremisowała 1:1 z Włókniarzem Mirsk. Goście prowadzili po golu Jarosława Wichowskiego, ale nie dowieźli prowadzenia do końca. W 91 min. wyrównał Marcel Wolan.

Sporo działo się w Głogowie. Orla Wąsosz prowadził z rezerwami Chrobrego po golu Krzysztofa Kendzi. Szybko wyrównał Dawid Świdwa, a zaraz po przerwie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Patryk Obiała. Orla mogła jednak wyrównać – w doliczonym czasie gry rzut karny wykonywał Kendzia, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od linii i wyszła w pole.

W Grębocicach Sparta nadspodziewanie łatwo poradziła sobie ze spadkowiczem z Kowar 4:1. Co prawda goście prowadzili po golu Damiana Marciniaka, ale później do bramki trafiali tylko gospodarze – po dwa razy Łukasz Szuszkiewicz i Andrzej Koryciński.

W ostatnim meczu kolejki Orla Wąsosz zremisowała z Sudetami Giebułtów 2:2. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie – strzelali Kamil Kurianowicz oraz Mariusz Chabicz – ale gospodarze wyrównywali. Najpierw zrobił to Konrad Węglarz, a później – w 94 min. – Dariusz Gęstwa.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosły Sudety Giebułtów, które pokonały Nysę Zgorzelec 3:0. Do przerwy było 0:0, ale po przerwie do bramki gości trafili Mariusz Chlabicz, Kamil Kurianowicz i Marek Majka.

Tymczasem w Boguszowie-Gorcach pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Olimpia Kamienna Góra. Górnik prowadził 1:0, by później przegrywać 1:2. Gospodarze zdołali wyrównać, ale ostatnie słowo należało do beniaminka z Kamiennej Góry. Bramki dla gości strzelili: Przemysław Powiertowski, Bogdan Buda Konrad Domin.