Kamil Socha trenerem Piasta Żmigród

Trzecioligowy Piast Żmigród ma nowego trenera

Kamil Socha został nowym trenerem dolnośląskiego trzecioligowca Piasta Żmigród. Na tym stanowisku zastąpił Grzegorza Podstawka.

 

Grzegorz Podstawek zwolniony z Piasta Żmigród

W niedzielę Piast Żmigród poinformował, że po niemal czterech latach rozstaje się z Grzegorzem Podstawkiem, trenerem zespołu seniorów oraz jego asystentem Pawłem Wolańskim. Dziś ogłoszono nazwisko nowego szkoleniowca. Został nim Kamil Socha.

 

Kamil Socha ma 46 lat, pochodzi ze Skierniewic. W 2002 roku w miejscowej Unii rozpoczął swoją pracę trenerską od grup młodzieżowych. W sezonie 2004/2005 zajął 5 miejsce w III lidze z seniorami Unii. W seoznie 2011/2012 z MKS Kutno zajął 2. miejsce w III lidze. Następnie pracował w Akademii Legii Warszawa, a ostatnio był asystentem trenera w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec.

 

III liga. Upokorzeni… Tylko Ślęza Wrocław wygrała

– Trener Kamil Socha jest jeszcze mało znany na Dolnym Śląsku, ale ma duże poważanie w innych częściach kraju. Przedstawił mi i całemu zarządowi klubu pomysł na prowadzenie Piasta Żmigród. Cały czas się kształci i rozwija – powiedział klubowej stronie Piasta prezes Rafał Zagórski.

 

Socha ma licencję UEFA PRO, czyli najwyższą licencję trenerską. – Będzie to pierwszy szkoleniowiec w historii Piasta z najważniejszą licencją uprawniającą realizować się w najwyższych klasach rozgrywkowych. Wierzymy, że nowy trener pobudzi zawodników, da nowy, mocny impuls całej drużynie i przede wszystkim wyeliminuje ostatnio popełniane błędy – dodaje Zagórski.

 

źródło: piast-zmigrod.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *