Connect with us

III liga

III liga. Upokorzeni… Tylko Ślęza Wrocław wygrała

Published

on

17 kolejka III ligi

11. kolejka III ligi. Pięć porażek i jedna wygrana – to bilans naszych drużyn w III lidze. Wygrała tylko Ślęza Wrocław. A nasza najwyżej sklasyfikowana drużyna z Polkowic została rozbita na własnym boisku 6:1.

 

Doświadczenie górą. W hicie Foto-Higiena wygrała ze Śląskiem II

Rozmiary porażki polkowiczan szokują, ale trzeba przyznać, że mieli oni sporego pecha, że ich mecz z rezerwami Górnika Zabrze wypadł w czasie przerwy w Lotto Ekstraklasie na mecze reprezentacji. Dlatego w wyjściowym składzie znalazło się aż 9 graczy, którzy na co dzień należą do kadry I zespołu. – Przerwa reprezentacyjna w naszym klubie wyglądała w taki sposób, że dzisiaj podzieliliśmy zasoby ludzkie między mecz charytatywny a właśnie Polkowice, stąd taki mocny zespół w wyjściowym składzie. Powiedzmy sobie szczerze: dzisiaj do Polkowic przyjechał bardzo, bardzo trudny rywal ? powiedział Wojciech Gumola, trener Górnika II (cytat za stroną kspolkowice.pl).

 

Noc dziwnego, że polkowiczanie nie dali rady rywalowi, który na co dzień gra w lidze o cztery klasy wyższej. Honorową bramkę dla podopiecznych Enkeleida Dobi?ego strzelił Mariusz Piotrowski z rzutu karnego. – Wynik nie odzwierciedla gry, którą pokazywaliśmy. Jednak wolę przegrać jeden mecz 6 bramkami niż sześć meczów jedną. To na pewno nie był najgorszy mecz naszej drużyny, graliśmy całkiem nieźle ? po prostu zemściły się wszystkie błędy: indywidualne, zespołowe i taktyczne – podsumował trener polkowiczan.

 

Trzecioligowy Piast Żmigród ma nowego trenera

Niespodziewanej porażki doznał Piast Żmigród, który uległ na boisku ostatniej w tabeli Polonii Głubczyce (więcej o meczu pod linkiem powyżej).

 

Jedyną dolnośląską, która w 11. kolejce zapunktowała była Ślęza. Wrocławianie wygrali na bardzo ciężkim terenie w Gorzowie Wielkopolskim 2:1. Goście prowadzili od 28 minuty, kiedy gola zdobył Mateusz Kluzek. Stilon wyrównał w 4 doliczonej minucie pierwszej połowy. Końcówka spotkania należała do żółto-czerwonych. W 88 min. co prawda jedenastkę zmarnował Maciej Firlej, ale dobitka Tobiasza Jarczaka znalazła drogę do bramki Paszkowskiego.

 

Przyzwoicie w Brzegu zaprezentowała się Lechia Dzierżoniów, ale nie wystarczyło to nawet na zdobycie choćby punktu. Na ciężkim boisku (przed meczem przeszła ulewa) gospodarze wygrali 3:1. Gola dla gości zdobył Marcin Buryło z rzutu karnego.

 

Bez zdobytego punktu, a nawet bramki, zakończyły się mecze Miedzi II Legnica oraz Zagłębia II Lubin. Legniczanie grali z sąsiadem w tabeli z Zielonej Góry. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszych 9 minutach, kiedy Falubaz zdobył dwie bramki. Miedziowi z kolei przegrali w Częstochowie ze Skrą 0:1, tracąc gola w 87 minucie spotkania.

 

11. kolejka III ligi

  • Stilon Gorzów Wielkopolski – Ślęza Wrocław 1:2
  • Skra Częstochowa – Zagłębie II Lubin 1:0
  • Polonia Głubczyce – Piast Żmigród 2:1
  • Miedź II Legnica – Falubaz Zielona Góra 0:2
  • KS Polkowice – Górnik II Zabrze 1:6
  • Stal Brzeg – Lechia Dzierżoniów 3:1
  • Rekord Bielsko-Biała – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:4
  • BKS Stal Bielsko-Biała – Gwarek Tarnowskie Góry 2:3
  • Unia Turza Śląska – Ruch Zdzieszowice 1:1

 

[team_standings 9173]

III liga

III-ligowe Karkonosze wzmacniają środek obrony

Published

on

Błażej Klimek

Błażej Klimek został nowym zawodnikiem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka III ligi.

 

Kibol rzucił butelką, „małpka” przeleciała obok głowy

24-letni obrońca już podczas przygotowań spędził sporo czasu z biało-niebieskimi, rozegrał kilka sparingów i ostatecznie porozumiał się w kwestii umowy do końca sezonu 2023/2024 – poinformował klub z Jeleniej Góry.

Klimek jest wychowankiem Rekordu Bielsko-Biała, później wiele lat reprezentował grupy młodzieżowe czeskiego MFK Karvina. Po powrocie do Polski kolejno grał w Escoli Varsovia, Hutniku Szczecin, Górniku Piaski, Skrze Częstochowa, Elanie Toruń, Błękitnych Stargard i Olimpii Grudziądz. Jego ostatnim klubem był Sokół Ostróda. Nowy zawodnik Karkonoszy ma w sumie na koncie 11 meczów w II lidze.

Fot. Karkonosze Jelenia Góra

Continue Reading

III liga

Odmłodzona Ślęza załatwiła sprawę w niespełna 20 minut

Published

on

Ślęza Wrocław

Ślęza Wrocław rozpoczęła rundę wiosenną od zaległego meczu w Tarnowskich Górach. Wystarczyło 18 minut, by odwrócić losy spotkania z Gwarkiem i odnieść przekonujące zwycięstwo.

 

Zdecydowały rzuty karne. Okręgowy Puchar Polski dla Górnika

Pierwotnie mecz Gwarek – Ślęza miał się odbyć 25 listopada, ale został przełożony ma ostatni weekend lutego, tydzień przed oficjalnym startem rundy wiosennej w III lidze. Wrocławianie jechali na ciężki teren do Tarnowskich Gór w mocno odmłodzonym składzie, a ich postawa była pewną zagadką. Zwłaszcza że trener Grzegorz Kowalski nie miał do dyspozycji wszystkich swoich piłkarzy.

Już w 5. min. gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Alana Lubaskiego. Wydawało się, że obawy, co do postawy żółto-czerwonych, mogą się potwierdzić. Pod koniec I połowy wrocławianie zaczęli się jednak budzić, ale chyba nikt nie spodziewał się tego, co wydarzy się po zmianie stron.

 

W II połowie gracze Ślęzy całkowicie zdominowali spotkanie. Gwarek długo skutecznie się bronił, w końcu wrocławianie doprowadzili do wyrównania. W 63. min. do siatki trafił Robert Pisarczuk, a po kolejnych 2 minutach Ślęza prowadziła 2:1, po uderzeniu Oliwera Jakucia.

Żółto-czerwoni poszli za ciosem i w 70. min. świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Przemysław Marcjan. Goście grali od tego momentu również w przewadze liczebnej, co przełożyło się na kolejne sytuacje podbramkowe. Udało się wykorzystać tylko jedną, kiedy Pisarczuk – w 82. min. – wykorzystał rzut karny.

 

Wrocławianie pewnie wygrali i awansowali na 5. miejsce w tabeli III ligi. – W tym meczu w zespole Ślęzy zagrało wielu juniorów, a dla Wiktora Ulatowskiego i Danyilo Kudelskyiego były to debiuty w seniorskim zespole Ślęzy, a niewiele brakowało, by ten drugi też wpisał się na listę strzelców – czytamy na stronie klubu.

 

Fot. Ślęza Wrocław

 

Continue Reading

III liga

Rewelacja III ligi na wiosnę bez swojego najlepszego strzelca

Published

on

III liga startuje już za tydzień, ale w rundzie wiosennej Karkonosze Jelenia Góra będą musiały sobie radzić bez swojego najlepszego strzelca Mateusza Baszaka.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Runda wiosenna bez Mateusza Baszaka. Musimy oswoić się z tą myślą i trzymać kciuki za naszego napastnika, który miesiąc temu przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł, którą w poznańskiej Klinice Endomedical przeprowadził lekarz polskiej kadry narodowej dr. Jacek Jaroszewski – poinformował klub z Jeleniej Góry na swoim profilu na Facebooku.

 

Zabieg się udał, „Baszi” już odstawił kule i powoli zaczyna się rehabilitować, pracując „solo” oraz z klubowym fizjoterapeutą Mateuszem Wilińskim. Cierpliwie czekamy na efekty i odliczamy dni do powrotu najskuteczniejszego strzelca KSK na boisko! – informują Karkonosze.

 

Przypomnijmy, że Karkonosze są beniaminkiem III ligi, a przy okazji rewelacją po rundzie jesiennej, którą jeleniogórzanie zakończyli na 4. miejscu w tabeli. Mateusz Baszak jest najlepszym strzelcem zespołu, ma na koncie 9 goli.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra 

 

Continue Reading

III liga

Młody napastnik został nowym zawodnikiem Karkonoszy

Published

on

20-letni napastnik Kacper Dudek został nowym graczem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka i rewelacji III ligi.

20-letni napastnik Kacper Dudek został nowym graczem Karkonoszy Jelenia Góra, beniaminka i rewelacji III ligi.

 

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Mamy drugi transfer tej zimy. Nasz klub zakontraktował 20-letniego napastnika Kacpra Dudka. Zawodnik od wielu dni przebywał w Jeleniej Górze na testach, zagrał w dwóch sparingach, zdobył w nich dwa gole i sprawił dobre wrażenie, czego efektem półtoraroczna umowa z Karkonoszami – poinformował klub z Jeleniej Góry w mediach społecznościowych.

 

Kacper Dudek ma 20 lat, jest wychowankiem Bałtyku Koszalin, gdzie był najlepszym strzelcem zespołu w Centralnej Lidze Juniorów U17. Później trafił do Pogoni Szczecin, gdzie grał w rezerwach. Rundę jesienną obecnego sezonu piłkarz spędził w III-ligowej Legionovii Legionowo. W 13 meczach zdobył dwie bramki.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra

 

Continue Reading

III liga

Norweg i dwóch Polaków. III-ligowiec wzmacnia atak i obronę

Published

on

Górnik Polkowice

Górnik Polkowice pozyskał trzech nowych zawodników. Na wiosnę w barwach trzecioligowca zobaczymy dwóch młodych napastników i bramkostrzelnego obrońcę.

 

Skrzydłowy i środkowy pomocnik pierwszymi transferami IV-ligowej Polonii

Norweg Aurel Tmava ma 19 lat i jest napastnikiem. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Kvik Halden Youth. Później grał w Kvik Halden II. Ostatni sezon spędził w Fredrikstad FK II – 3. Division. W wygranym meczu ze Słowianinem Wolibórz, wygranym 2:0, zdobył jedną z bramek.

Michał Litwa również ma 19 lat i również jest napastnikiem. Karierę rozpoczynał w juniorach Piasta Skawina, a później trafił do rezerw Wisły Kraków. Grał również Rakowie Częstochowa i Pogoni Siedlce. Ostatnie 2 sezony spędził w I-ligowym Motorze Lublin. W ostatnich meczach sparingowych kilkakrotnie wpisał się na listę strzelców.

 

24-letni Piotr Łazarz jest obrońcą, ale ze smykałką do gry ofensywnej i strzelania goli. Praktycznie całą swoją karierę piłkarską spędził w Unii Tarnów. Tam rozpoczynał jako junior, następnie przeniósł się do Stali Mielec. Ostatnie dwa sezony spędził w III-ligowej Unii, gdzie należał do podstawowych zawodników. W rundzie jesiennej zdobył 9 goli dla swojego zespołu.

 

Odchodzą z Górnika

Wiosną w barwach zielono-czarnych nie zobaczymy już: Krzysztofa Wingralka, Marcela Górskiego, Kamila Chilińskiego oraz Adama Mazurowskiego i Arkadiusz Piecha. Zawodnikom dziękujemy za grę w Górniku i życzymy powodzenia – poinformował klub z Polkowic.

 

Fot. Górnik Polkowice

 

Continue Reading

III liga

Transferowy hit III-ligowca. Były zawodnik Śląska w Karkonoszach

Published

on

Maciej Pałaszewski

Maciej Pałaszewski, były zawodnik Śląska Wrocław, a ostatnio Olimpii Grudziądz, został nowym zawodnikiem III-ligowych Karkonoszy Jelenia Góra.

 

Z Empoli do Miedzi. Młody pomocnik w Legnicy

Maciej Pałaszewski jest wychowankiem Polaru Wrocław, z którego szybko trafił do Śląska. Swego czasu wiązano spore nadzieje przy Oporowskiej ze środkowym pomocnikiem. Ostatecznie w barwach WKS-u Pałaszewski zagrał 36 meczów w ekstraklasie. Ma na koncie również 52 spotkania w I lidze, gdy występował w Stomilu Olsztyn i Górniku Polkowice.

 

Z Dolnym Śląskiem pożegnał się na początyku 2022 roku, gdy trafił na pół roku do występującego w greckiej ekstraklasie AE Kifissiás. Po powrocie do kraju, sezon 2022/2023 spędził w Wieczystej Kraków, a jesień bieżącego sezonu w III-ligowej Olimpii Grudziądz. Teraz wraca na Dolny Śląsk wiążąc się z III-ligowymi Karkonoszami Jelenia Góra. Wydaje się, że będzie dużym wzmocnieniem drugiej linii beniaminka, który po rundzie jesiennej zajmuje świetne 4. miejsce w tabeli.

 

Fot. Karkonosze Jelenia Góra

 

Continue Reading

To się czyta3