Lechia Dzierżoniów - Piast Żmigród

Trzecia wygrana Piasta, trzecia wtopa Lechii

Piast Żmigród wygrał w Dzierżoniowie z Lechią 2:1. Była to trzecia wygrana z rzędu żmigrodzian i trzeci mecz bez zwycięstwa gospodarzy.

Apel do DolZPN: Teraz „abolicja”, później debata o młodzieżowcach

Jeszcze niedawno Lechia Dzierżoniów byłaby zdecydowanym faworytem meczu z Piastem Żmigród. Ostatnio jednak żmigrodzianie przebudzili i wygrali dwa mecze z zespołami ze ścisłej czołówki. Powtórzyli to również Dzierżoniowie, gdzie pokonali wyżej notowanych gospodarzy 2:1.

 

Pierwszą bramkę dla gości strzelił w 11 min. Patryk Bobkiewicz, który wykorzystał nieporozumienie obrony i bramkarza, i z bliska wepchnął piłkę do bramki Dominika Spaleniaka. Niedługo po przerwie wyrównał Marcin Buryło, który technicznym strzałem wykończył zagranie od Grzegorza Borowego. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem… sami otrzymali cios. W 63 min. do bramki gospodarzy trafił Oskar Trzepacz.

 

Orzeł Prusice ma w końcu nowego trenera

Gospodarze, mimo kilku sytuacji (m.in. Filip Barski trafił w poprzeczkę, a groźny strzał Macieja Tomaszewskiego kapitalnie obronił Dariusz Szczerbal) nie zdołała wyrównać. Lechia w trzech ostatnich meczach rundy jesiennej zdobyła zaledwie 1 punkt, choć… praktycznie w każdym z tych spotkań była zespołem lepszym. Ale, jak wiadomo, w piłce liczy się co w sieci, a nie wrażenia artystyczne.

 

Tymczasem Piast wygrał trzeci mecz z rzędu (i to trzeci mecz z drużyną z czołówki) i uciekł z dołów tabeli III ligi. Zima w Żmigrodzie będzie dużo spokojniejsza, niż jeszcze niedawno mogło się wydawać.

1 thought on “Trzecia wygrana Piasta, trzecia wtopa Lechii”

  1. Brawo Piast, teraz odpowiednie przygotowanie do rundy wiosennej i kolejne zwycięstwa. Marzy mi się miano „Rycerzy Wiosny” dla Piasta Żmigród, oczywiście.
    Liczę na Waszą pomoc w spełnieniu tego marzenia,Panowie.
    Końcówka rundy pokazała,że potraficie się mobilizować i tak trzymać. Będzie OK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *