17. kolejka GreenPost okręgówki

GreenPost okręgówka. Czołówka strzela w końcówce, grupa pościgowa remisuje

17. kolejka GreenPost okręgówki. Dwie, z trzech, czołowych  drużyn wygrywają swoje mecze. I powiększają przewagę nad grupą pościgową, która zremisowała swoje spotkania. Ważna wygrana Widawy w Sadowicach.

Zbigniew Boniek na meczu wrocławskiej okręgówki

Na ligowe boiska wrócili piłkarze wrocławskiej GreenPost wrocławskiej okręgówki. Choć nie wszyscy, bowiem mecz Mechanika Brzezina ze Strzelinianką został przełożony, a KP Brzeg Dolny Stary Dwór pauzował (w każdej kolejce jedna drużyna pauzuje, bowiem z rozgrywek wykluczona została Bystrzyca Kąty Wr.).

Lider z Prusic podejmował w niedzielę Żórawinę. Orzeł wygrał 2:0, choć zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo. Pierwszy gol padł w pierwszej połowie po rzucie karnym, ale gospodarze stracili również jednego zawodnika, który opuścił boisko po czerwonej kartce. Goście po zmianie stron mocniej zaatakowali, ale ich strzały świetnie bronił golkiper gospodarzy, albo lądowały na słupku bądź poprzeczce. W doliczonym czasie gry Orzeł dobił rywala.

Białoruskie wzmocnienia Energetyka Siechnice

W ostatniej akcji meczu rozstrzygnęły się losy meczu w Siechnicach, gdzie Kolektyw Radwanice podejmował GKS Mirków. Goście prowadzili od 42 min. po strzale Grzegorza Koreckiego. Po przerwie gospodarze odpowiedzieli dwoma trafieniami – bramki strzelili Mariusz Szpyra i Mateusz Chodorski, a po chwili znów był remis po tym, jak własnego bramkarza pokonał Arkadiusz Gruszecki 61. Losy meczu rozstrzygnęły się w 93 min., gdy z rzutu karnego gola na 3:2 zdobył Jarosław Gołda (na stronie ŁNP jest błędnie podane, że strzelcem był Edwin Kuszyk).

Mirszczanie zostali wiceliderem, bowiem ekipa z Brzeziny tym razem nie grała. Z kolei grupa pościgowa – GKS Kobierzyce i Zachód Sobótka – w sobotę straciły punkty. Zachód zremisował w Siechnicach z Energetykiem 1:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w 7 minut na początku II połowy. Najpierw dla gospodarzy trafił nowy gracz Marcin Nir, a wyrównał Jakub Bolisęga.

GKS Kobierzyce tymczasem bezbramkowo zremisował u siebie z Czarnymi Jelcz-Laskowice.

Podziałem punktów zakończył się również mecz w Środzie Śląskiej, gdzie Polonia grała z Wratislavią. Na boisku padł rezultat 1:1. Więcej o tym meczu tutaj.

Bardzo ważne zwycięstwo w Sadowicach odniosła Widawa Bierutów. Gola na wagę 3 punktów zdobył w 48 min. z rzutu karnego Daniel Magiera.

• Mechanik Brzezina – Strzelinianka Strzelin – 24 maja, 18:00

1 thought on “GreenPost okręgówka. Czołówka strzela w końcówce, grupa pościgowa remisuje”

1. Niestety arbiter spotkania Radwanice – Mirków błędnie wpisał zdobywcę gola z rzutu karnego z 93 minuty. Trafienie zaliczył nie Edwin Kuszyk a Jarosław Gołda.