IV liga wschód

IV liga wschód: Horror przy Oporowskiej, derby dla Pogoni. Hat-trick „Ostrego”

21. kolejka IV ligi wschód. To miała być ciekawa kolejka i rzeczywiście była. Mecze przy Oporowskiej i w Bielawie rozstrzygały się w ostatnich minutach, a nawet sekundach. Wysokie wygrane Piasta, Sokoła i Polonii. Derby powiatu oleśnickiego dla Pogoni.

Pierwsze decyzje po zadymie na meczu Ciechów – Lutynia

Śląsk II Wrocław był zdecydowanym faworytem meczu z MKP Wołów. Nie zawsze jednak faworyt potwierdza to na boisku. Co prawda wrocławianie przeważali, ale do przerwy przegrywali. Na gola Kamila Żbika odpowiedział Patryk Obiała, ale w doliczonym czasie gry gości na prowadzenie wyprowadził Kamil Ramiączek.

Po zmianie stron Obiała szybko wyrównał, ale później długimi minutami wrocławianie bili głową w mur. Aż do 93 minuty, kiedy Obiała zagrał do Mikołaja Łazarowicza, a ten zapewnił WKS-owi trzy, jakże cenne, punkty.

Strajk sędziów rozszerza się. 10 zł ich nie przekonało

Jedną bramką wygrał również lider z Gaci. Foto-Higiena pokonała w Świdnicy Polonię-Stal 1:0. Gola strzelił Michał Gałaszewski.

Punkty stracił natomiast wicelider z Bielawy. W dramatycznych okolicznościach. Bielawianka prowadziła 3:2 z Unią Bardo i miała kilka wyśmienitych sytuacji do podwyższenia rezultatu. Sytuacji nie wykorzystała, a to się zemściło. W 96 min. Unia doprowadziła do wyrównania.

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy z Trzebnicy, Wielkiej Lipy i wrocławskich Żernik. Polonia nadspodziewanie łatwo wygrała w Marcinkowicach z Sokołem 5:1. Trzy gole dla gości strzelił Krzysztof Ostrowski, a po jednym dołożyli Kacper Belica i Rafał Miazgowski.

Również 5:1, tyle że u siebie, Piast Żerniki rozbił Nysę Kłodzko. Goście, i Karolina, to jedyny druzyny w lidze, które na wiosnę nie zdobyły choćby punktu.

W Wielkiej Lipie Sokół pokonał Orła Ząbkowice Śląskie 4:0. Wynik został ustalony już do przerwy, a gole strzelali Kamil Pyzłowski, Michał Wróbel, Michał Sudoł oraz Mateusz Janas.

W Jaworzynie Śląskiej Karolina uległa Górnikowi Wałbrzych 0:1. Decydującą bramkę w pierwszej połowie zdobył Kamil Młodziński. W drugiej części meczu Damian Jaroszewski obronił rzut karny.

Drugą wygraną z rzędu (i trzecią w sezonie) odnotowała Pogoń Oleśnica. Podopieczni Zbigniewa Mandziejewicza wygrali wyjazdowe derby z Wiwą Goszcz 2:0. Gole strzelali Maciej Sepetowski i Kacper Korcik.