Darmowy kurs na sędziów klubowych

Darmowy kurs na sędziów klubowych

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej organizuje kurs sędziowski dla przedstawicieli klubów. Kurs jest darmowy i każdy chętny zostanie przeszkolony.

 

Skandal na meczu juniorów. Awantura, bójka i przyjazd policji

Kurs będzie trwał ok. 2-3 godzin. Jeśli będzie odpowiednia liczna kandydatów z danego regionu, związek będzie starał się przeprowadzić szkolenie w poszczególnych powiatach.

 

Kandydatów należy zgłosić w formie elektronicznej (e-mail) na adres dolnoslaski@zpn.pl. Niezbędne dane to imię, nazwisko, nr telefonu oraz adres e-mail. Zgłoszenia należy wysłać do 10.05.2018r. Nie ma limitu na zgłoszenia dla klubu. Kurs jest darmowy.

 

 

Co ważne, Regulamin Rozgrywek na sezon 2018/2019 będzie nakładał na klub obowiązek posiadania w klubie przynajmniej jednego takiego sędziego, który w sytuacji braku sędziego związkowego będzie mógł przeprowadzić zawody.

 

1 thought on “Darmowy kurs na sędziów klubowych”

  1. Pomysł z sędziami klubowymi wzięty żywcem jakby z kosmosu.Po 1:jeśli każdy klub będzie musiał mieć takiego sędziego to automatycznie podważa to sens bytu sędziów związkowych.Po 2:kurs jak napisano,jest niby darmowy,ale jak znam życie ( a raczej schemat postępowania PZPN i DZPN) to za papier certyfikujący takiego sędziego trzeba będzie zapłacić czyli kolejny sposób na wyciąganie kasy z klubów.Po 3:kontynuując wątek z punktu 2-zapewne certyfikat sędziego klubowego trzeba będzie co sezon opłacać czyli następne wyciąganie kasy z klubów.Po 4: taki sędzia co pewien czas będzie zapewne musiał uczestniczyć w szkoleniach,oczywiście płatnych.I następna kasa wyciągnięta z klubów.Po 5:taki sędzia będzie musiał być obecny na każdym meczu rozgrywanym u siebie,bo przecież nie wiadomo,czy sędzia związkowy będzie czy nie.I zapewne za nieobecność takiego sędziego na meczu będzie kara finansowa czyli kolejne wyciąganie kasy z klubów.(podobnie jak jest obecnie z obowiązkiem przebywania trenera na ławce rezerwowych na meczu w niższych klasach rozgrywkowych.Brak trenera-kara finansowa.Znów wyciąganie kasy z klubów.Dla przypomnienia-trener w niższej klasie rozgrywkowej nie pracuje na etacie w klubie tylko utrzymuje się z innej pracy a trenerką zajmuje się w ramach wolnego czasu .A tymczasem PZPN i DZPN narzucają tym samym trenerom dodatkowy „etat”.A to są normalnie pracujący po 8 lub więcej godzin ludzie,mający swoje rodziny,życie prywatne,domy itp.PZPN i DZPN traktuje ich jak trenerów na zawodowych kontraktach,dla których klub jest miejscem pracy.Trener na zawodowym kontrakcie a trener pracujący na co dzień w np.fabryce to dwa różne światy a wymaganie od tych drugich pełnej dyspozycyjności w dniu meczu to po prostu totalna bzdura.Trener w zawodowym klubie na meczu być musi bo to jest jego praca.Trener amatorskiej drużyny nie pracuje w klubie na etacie.Przecież nietrudno wyobrazić sobie taką sytuację-trener będący pracownikiem fabryki zostaje wysłany przez pracodawcę na szkolenie poza miejscem zamieszkania.Jak w takim przypadku ma być obecny na meczu swej drużyny???A klub zostanie ukarany za brak trenera i już kasę ciągnie się z klubu. To nie jest normalne,tak samo jak licencje dla amatorskich drużyn oraz licencje trenerów tych drużyn.A obie te licencje-A JAKŻE !!!-trzeba opłacać.I z nów wyciągnięta kasa z klubów…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *