Connect with us

Wałbrzych

Skandal na meczu juniorów. Awantura, bójka i przyjazd policji

Published

on

Piast Nowa Ruda - Bielawianka zadyma

W meczu na szczycie wałbrzyskiej okręgówki juniorów starszych Piast Nowa Ruda – Bielawianka doszło do skandalu. Najpierw doszło do bójki między zawodnikami, później mieli dołączyć do niej kibice (to akurat nie jest potwierdzone), a na końcu trzeba było wzywać policję.

 

Zadyma na A klasie. Trzy czerwone kartki i przerwany mecz

To był mecz na szczycie. Obie drużyny walczą o awans do Ligi Dolnośląskiej Juniorów Starszych, więc było pewne, że emocje nie będzie brakowało. Niestety, te sportowe zostały zdominowane przez pozasportowe.

 

Zaczęło się niefortunnie, bo na mecz ? w związku ze strajkiem – nie przybyli sędziowie. To oznaczało, że mecz na szczycie poprowadzi sędzia przygodny? I tu mamy pierwszy problem. Według oficjalnej strony klubu z Bielawy, nie doszło do losowania jak nakazują przepisy, a arbitrem został przedstawiciel gospodarzy. Z kolei według Piasta arbiter (z przeszłością w III lidze) został wybrany za zgodą obu trenerów.

 

Wandale na stadionie Nysy. Jest nagroda za pomoc w ich namierzeniu

To o tyle istotne, bo goście mieli sporo uwag do sędziego. Gospodarze objęli prowadzenie w 27 min. Ale z każdą minutą narastało napięcie na boisku. Według gości dużą winę ponosił sędzia, który m.in. – według Bielawianki – nie podyktował dla niej ewidentnego karnego oraz nie zareagował na brutalny faul na jednym z jej zawodników. A także, tu zacytuje:

W 30 minucie na czystą pozycję wychodzi Paszkowski, ale jest faulowany w ostatniej chwili przez zawodnika Piasta ? ewidentna czerwona kartka jednak okazuje się, że ?sędzia nie posiada kartek!

 

Oczywiście to relacja jednej strony i może być subiektywna, trzeba o tym pamiętać. Piast Nowa Ruda nie odnosi się do tego na swojej stronie, pisze natomiast “Od samego początku mecz był bardzo brutalny i ostry. Zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny nie oszczędzali swoich nóg”.

 

Faktem jest, że na murawie jest coraz goręcej. Do wybuchu dochodzi w samej końcówce meczu. Tak relacjonuje to strona klubu z Bielawy:

Wszystko zaczyna się po faulu na Eliasiku. Dochodzi do kłótni, a za chwilę do kompletnej bójki obu drużyn, a na boisko z trybun wbiega na pomoc kilku krewkich kibiców gospodarzy atakując naszych zawodników. Sytuacja zrobiła się bardzo niebezpieczna wobec powyższego trener naszego zespołu zarządził zejście do szatni. Na miejsce wezwano policję.

 

Zupełnie inaczej przedstawia to strona Piasta.

W końcówce spotkania przy naszym prowadzeniu, gdy sędzie doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry doszło do bardzo brutalnego ataku na naszego zawodnika. Nasz napastnik, próbował zyskać cenne sekundy i stał przed bramkarzem, aby utrudnić mu wznowienie gry. W takich sytuacjach najczęściej odgwizduje się faul. Niestety sędzia tego spotkania nie zdążył tego zrobić, ponieważ bramkarz przyjezdnych postanowił sam rozstrzygnąć sytuację brutalnie atakując naszego zawodnika i uderzając go w twarz. Nie musieliśmy długo czekać, nasz zawodnik nie pozostał dłużny  i wszystko się zaczęło. Zawodnicy przebywający na boisku jak i rezerwowi skoczyli sobie do gardeł i doszło do bójki. Mecz został przerwany a po pewnym czasie wszyscy zeszli do szatni. Zachowanie zawodników z Bielawy, które można było zobaczyć i usłyszeć w szatni również pozostawia bardzo dużo do życzenia. Z obawy na strach przed demolką szatni została na miejsce wezwana Policja. 

 

Co do informacji na temat wtargnięcia kibiców na murawę to sprawa nie jest do końca jasna. Goście są przekonani, że w awanturze brali udział kibice, gospodarze temu zaprzeczają. Trudno tę sprawę rozstrzygać nie widząc jej osobiście, ale skoro na miejsce przyjechała policja, to miejmy nadzieję, że zostanie ona wyjaśniona.

 

Mecz został zakończony więc w 89 min., a arbiter po spotkaniu najaktywniejszym uczestnikom bójki – dwóm z Piasta i jednemu z Bielawianki – pokazał trzy czerwone kartki (które odnalazły się w przerwie spotkania).

IV liga

IV liga. Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Published

on

18. kolejka IV ligi. Drużyny IV ligi rozpoczęły rundę wiosenną. Pierwsze marcowa kolejka nie obfitowała w niespodzianki, a w większości meczów wygrywali faworyci. Co nie oznacza, że zabrakło emocji.

 

Rewolucja w Świdnicy. Kilkunastu nowych zawodników w kadrze “jedynki”

Drużyny IV ligi rozpoczęły rundę wiosenną. Pierwsze marcowa kolejka nie obfitowała w niespodzianki, a w większości meczów wygrywali faworyci. Co nie oznacza, że zabrakło emocji.

Kalendarz pierwszej wiosennej kolejki tak się ułożył, że dwie drużyny z czołówki grały z zespołami z końcowych rejonów tabeli. Faworyci nie zawiedli i pewnie zdobyli komplet punktów. Lider z Woliborza, na boisku w Ząbkowicach Śl. pokonał BKS Bolesławiec 5:1. Hat-trickiem popisał się nowy nabytek Słowianina Damian Celuch, a po jednym golu dołożyli Dorian Krakowski i Arkadiusz Majewski. Trafienie dla gości, z rzutu karnego, zanotował Jacek Bochnia.

 

Tymczasem w Oławie Moto-Jelcz podejmował Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Gospodarze już w pierwszej połowie zaaplikowali gościom trzy gole, które ostatecznie przesądziły o wyniku. Na listę strzelców wpisali się Janusz Gancarczyk, Karol Danielik i Łukasz Skolimowski.

Hit pierwszej wiosennej kolejki miał miejsce w… Wałbrzychu, gdzie zmierzyły się zespoły rezerw Miedzi Legnica i Piasta Żmigród. Legniczanie nadspodziewanie łatwo pokonali rywala z czołówki 4:0. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Błażeja Żarkowskiego, a w II połowie hat-trickiem popisał się Szymon Skrzypczak.

 

Za prowadzącą piątką wielki ścisk w tabeli. Między szóstym Piastem Nowa Ruda o 13. Zenitem Międzybórz są tylko 3 punkty różnicy. Wspomniany Piast, po wielkiej rewolucji kadrowej zimą, przegrał w Dzierżoniowie z Lechią 0:3. Gole dla gospodarzy zdobywali Marcin Orłowski, Kamil Ziółkowski i Michał Ciarkowski.

Dobre serie z jesieni kontynuują zespoły ze Świdnicy, Środa Śląskiej i Złotoryi. Polonia-Stal pokonała u siebie Iskrę Księginice 2:0 po golach Wojciecha Sowy i Michała Łaskiego. Jeszcze okazalej wygrała Polonia Środa Śląska, która zwyciężyła z KS-em Łomnica 4:0. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Tomasz Wroński, a jednego zdobył Kacper Rybka.

 

Tymczasem Górnik, wygrywając w Węglińcu z Łużycami Lubań 2:1, odniósł piątą wygraną z rzędu i 11 mecz bez porażki. Goście prowadzili po golach Tymoteusza Wąsiewskiego i Jakuba Tycla, na które odpowiedział Kamil Kurianowicz, ale do wyrównania nie udało się doprowadzić.

Prochowiczanka prowadziła z Zenitem Międzybórz po golu Adriana Wójcika, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Filip Szczypkowski. Po zmianie stron dominowali już przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali 4:1. Gole strzelali: ponownie Szczypkowski, a także Grzegorz Kuświk i Bartłomiej Kawka.

 

W niedzielę Chrobry II Głogów wygrał z Baryczą Sułów 3:2. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj: Kłopoty Baryczy. Przełamania nie było, a lider ucieka. Chrobry II pnie się w tabeli

 

Fot. Mateusz Stóf/Miedź Legnica

 

Wyniki 18. kolejki IV ligi

  • Lechia Dzierżoniów – Piast Nowa Ruda
  • Prochowiczanka Prochowice – Zenit Międzybórz 1:4
  • Moto Jelcz Oława – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3:0
  • Polonia-Stal Świdnica – Iskra Księginice
  • Polonia Środa Śląska – KS Łomnica 4:0
  • Słowianin Wolibórz – BKS Bolesławiec 5:1
  • Miedź II Legnica – Piast Żmigród 4:0
  • Łużyce Lubań – Górnik Złotoryja 1:2
  • Chrobry II Głogów – Barycz Sułów 3:2

 

Continue Reading

IV liga

Rewolucja w Świdnicy. Kilkunastu nowych zawodników w kadrze “jedynki”

Published

on

Spore zmiany w kadrze IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. Kilku zawodników pożegnało się z drużyną, pojawiło się kilkunastu nowych. Choć nie wszyscy są efektem transferów.

 

Hit na koniec okienka. Pięć transferów IV-ligowej Iskry

O dwóch pierwszych ruchach kadrowych informowaliśmy TUTAJ, był to jednak dopiero początek wielu zmian w Świdnicy. Nie wszystkie jednak są efektem transferów, bowiem wielu młodych graczy zostało włączonych do kadry I zespołu prowadzonego przez Grzegorza Borowego z ekipy juniorów Patryka Paszkowskiego.

Wiktor Chamerski do Świdnicy trafił za zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Zamku Kamieniec Ząbkowicki. – To 26-letni pomocnik, który potrafi wpisać się na listę strzelców, o czym przekonał choćby w poprzednim sezonie, kierując futbolówkę do świdnickiej sieci – informuje Polonia-Stal.

Do końca czerwca br. wypożyczony został również Szymon Lisiecki. 20-letni pomocnik jest zawodnikiem Śląska Wrocław.

 

Z Bielawianki Bielawa na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się 22-letni ofensywny pomocnik lub napastnik Mateusz Mojka. – Zawodnik wiele lat w piłce młodzieżowej spędził w akademii Śląska Wrocław, później strzelał dla IV-ligowego wówczas Piast Żerniki Wrocław, następnie wspomnianej Bielawianki – informuje Polonia-Stal.

21-letni obrońca Dominik Misztal do Świdnicy trafił się na zasadzie transferu definitywnego z RKS-u Radomsko, wicelidera IV ligi łódzkiej. Wcześniej był zawodnikiem FC Wrocław Academy.

W ekipie ze Świdnicy zobaczymy wiosną również dwóch zawodników z Gruzji. Pierwszym jest Nika Bidzinashvili, a drugim 19-letni skrzydłowy Sandro Oboladze. Jego ostatnim klubem był zespół z gruzińskiej ekstraklasy – Football Club Gagra.

 

Na zasadzie transferu definitywnego z Chrobry Głogów do Świdnicy trafił, a właściwie wrócił, Patryk Paliński. 18-letni obrońca przez wiele sezonów bronił młodzieżowych drużyn Polonii-Stali. – Później był czas na występy w Chrobrym, a teraz wraca do Świdnicy, gdzie pomoże nam zarówno w zespole seniorskim, jak i w drużynie juniorów starszych trenera Patryka Paszkowskiego – informuje klubowa strona świdniczan.

Kolejnym młodym zawodnikiem, który będzie do dyspozycji trenera Grzegorza Borowego w IV lidze jest 17-letni Artur Dawid. Do Świdnicy przeniósł się już latem na roczne wypożyczenie z klubu Venus Nowice i po dobrych występach w zespole juniorów starszych, może zadebiutować w pierwszej drużynie.

 

18-letni środkowy pomocnik Eryk Korab, dzięki dobrej grze jesienią w drużynie juniorów starszych, wykorzystał swoją szansę zimą podczas treningów z pierwszą drużyną i znalazł się w kadrze seniorów.

17-letni pomocnik Łukasz Malawski już latem na zasadzie transferu definitywnego trafił do Świdnicy z Dzierżoniowa, ale kontuzje przeszkodziły mu w grze. Teraz jest już wszystko w porządku ze zdrowiem i formą, więc perspektywiczny zawodnik będzie do dyspozycji również trenera pierwszego zespołu.

 

Z kolei 18-letni bramkarz Piotr Widła jesienią już zagrał w kilku meczach w IV lidze, ale stało się to w dużej mierze z powodu splotu różnych nieoczekiwanych okoliczności – dwie czerwone kartki dla obu bramkarzy w jednym spotkaniu czy kontuzje. Spisał się w nich jednak bardzo dobrze, a teraz oficjalnie został włączony do kadry pierwszego zespołu.

 

Fot. Polonia-Stal Świdnica

 

Continue Reading

IV liga

Dwóch gruzińskich pomocników w IV-ligowej Lechii

Published

on

Lechia Dzierżoniów

Dwóch pomocników z Gruzji – Gigi Baidarashvili i Revaz Khinchiashvili – pierwszymi transferami IV-ligowej Lechii Dzierżoniów.

 

Transferowa bomba w III lidze! Jeszcze niedawno strzelił gola polskiej reprezentacji

Pierwszym nowym graczem, który dołączył do IV-ligowej Lechii Dzierzoniów jest Gruzin Revaz Khinchiashvili. 23-letni zawodnik występuje na pozycji defensywnego pomocnika. – Nasz nowy nabytek wcześniej reprezentował grający na zapleczu gruzińskiej ekstraklasy, FC Locomotive Tbilisi. Występował również w drugiej drużynie Dinamo Tbilisi. Revaz bardzo dobrze prezentował się podczas okresu przygotowawczego co poskutkowało dołączeniem do naszej drużyny – informuje Lechia w mediach społecznościowych.

 

Później dołączył do niego jego rodak Gigi Baidarashvili. 23-latek występuje na pozycji bocznego pomocnika lub wahadłowego. Gruzin wcześniej reprezentował między innymi takie kluby jak FC Wit Georgia, Tskhumi Sokhumi i FC Algeti, a także polski, IV-ligowy Żbik Nasielsk.

Gigi bardzo dobrze prezentował się w trakcie okresu przygotowawczego i wraz ze swoim gruzińskim przyjacielem „Rezim” będzie bronił żołto-czerwono-niebeskich barw! – dodaje kub z Dzierżoniowa.

Continue Reading

IV liga

Bramkarz, pomocnik i napastnik. Trzy pierwsze transfery IV-ligowego Piasta

Published

on

W przerwie zimowej doszło do sporej rewolucji w kadrze Piast Nowa Ruda. Zespół opuściło wielu podstawowych zawodników, ale znamy także trzech pierwszy graczy, którzy do czwartoligowca dołączyli.

 

Jeden z faworytów IV ligi wypisuje się z walki o awans

Z Piastem Nowa Ruda w przerwie zimowej pożegnało się wielu podstawowych dotąd graczy. Klub opuścił również trener Jacek Fojna, który przeniósł się do WKS-u Wierzbice. Jego następcą został Karol Ulatowski, który w trudnych warunkach musi kompletować kadrę zespołu.

Znamy na razie trzech pierwszych zawodników, którzy zagrają w Nowej Rundzie w rundzie wiosennej. Napastnik Dominik Krukowski ma 21 lat, ale już spore doświadczenie w barwach Ślęzy Wrocław (49 występów w III lidze). Obecnie jest on graczem III-ligowego klubu z Czech – FK Banik Most-Sous. – Przychodzi do nas na zasadzie wypożyczenia czasowego do 30 czerwca – informuje Piast.

 

Kacper Sobczyk ma 20 lat. Trafił do Piasta z Akademii Miedzi Legnica. – Kacper to typowy środkowy pomocnik czujący się dobrze na pozycji defensywnego pomocnika, ale nie jest mu obca gra ofensywna, o czym świadczy występ w drużynie Miedzi U-18, gdzie zdobył najwięcej bramek w drużynie – informują noworudzianie.

 

Trzecim transferem Piasta jest Kiryl Kotau. – Nasz nowy nabytek występuje na pozycji bramkarza i to właśnie on powalczy z naszymi młodymi zawodnikami Dominikiem Pierogiem i Wiktorem Kudłacikiem o wyjściowy skład – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

24-letni golkiper trafił do Nowej Rudy z WKS-u Wierzbice.

Continue Reading

IV liga

Gruziński skrzydłowy i młody napastnik. Dwóch nowych zawodników w kadrze IV-ligowca

Published

on

Nika Bidzinashvili

Nowymi graczami w kadrze IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica zostali 21-letni skrzydłowy z Gruzji Nika Bidzinashvili oraz 18-letni napastnik Hubert Lipiński.

 

III-ligowe Karkonosze wzmacniają środek obrony

Transfer oraz awans z zespołu juniorów – to pierwsze ruchy kadrowe IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. – Z radością przekazujemy, że zakończone zostały wszelkie formalności związane ze sprowadzeniem międzynarodowego certyfikatu gracza spoza Unii Europejskiej. Nowym zawodnikiem naszej drużyny seniorów zostaje 21-letni skrzydłowy Nika Bidzinashvili z Gruzji. Ostatnim klubem naszego nowego zawodnika był klub z tamtejszej ekstraklasy – Football Club Gagra – poinformował klub ze Świdnicy.

Do kadry pierwszego zespołu Grzegorza Borowego włączony został również młody wychowanek, 18-letni napastnik Hubert Lipiński.

To nasz wychowanek, który swoją dobrą, jesienną grą w drużynie juniorów starszych trenera Patryka Paszkowskiego i świetną postawą w okresie przygotowawczym okraszoną kilkoma trafieniami w sparingach przekonuje do siebie coraz mocniej sztab ekipy seniorskiej – dodał klub w social mediach.

Continue Reading

IV liga

Dwa gole debiutanta i okazała wygrana. Słowianin umocnił się w fotelu lidera

Published

on

KS Łomnica - Słowianin Wolibórz

Gdy spotykają się lider i ostatnia w tabeli drużyna, faworyt może być jednej. Niespodzianki rzeczywiście w zaległym meczu IV ligi nie było, bo Słowianin Wolibórz pokonał KS Łomnica, ale gospodarze długo starali się nawiązywać walkę z wyżej notowanym rywalem.

 

Barycz i rezerwy Śląska w finale okręgowego Pucharu Polski

Zaległy mecz IV ligi pomiędzy KS Łomnica i Słowianinem Wolibórz odbył się późnym, sobotnim wieczorem (24 lutego) na boisku w Strzegomiu. Goście objęli prowadzenie w 33. min. po bramce Oskara Trzepacza. Gospodarze najlepszą sytuację mieli w 42. min., gdy mogli doprowadzić do wyrównania, ale piłka po strzale Hubert Gorczycy trafiła w poprzeczkę.

Skromne, jednobramkowe prowadzenie lidera utrzymało się aż do 70. min., kiedy ponownie na listę strzelców wpisał się Trzepacz. To otworzyło w końcówce worek z bramkami dla woliborzan.

 

W 74. min. gola w debiucie (po transferze z Baryczy Sułów) zdobył Damian Celuch, który również w samej końcówce ustalił wynik spotkania na 5:0 dla Słowianina. W międzyczasie czwartą bramkę dla podopiecznych ekipy prowadzonej przez Daniela Siemińskiego zdobył Szymon Tragarz, który wrócił do zespołu z wypożyczenia z Nowej Rudy.

 

Słowianin wygrał więc pewnie z KS-em i umocnił się w fotelu lidera IV ligi, mając po 17 kolejkach sześć punktów przewagi nad Miedzią II Legnica i Moto-Jelczem Oława. Czarta Barycz Sułów traci 8 punktów, a kolejny Piast Żmigród aż 11, ale ma jeden mecz zaległy.

Continue Reading

To się czyta