III liga

III liga. Górnik nowym liderem, pierwsza wygrana Lechii. Miedź II gromi Stal

6. kolejka III ligi. Górnik Polkowice nowym liderem III ligi. Pierwsze zwycięstwo Lechii Dzierżoniów. Miedź gromi Stal, a Foto-Higiena traci trzy punkty w 94 min. meczu.

Kontrowersyjne karny dał zwycięstwo rezerwom Śląska z Sokołem

W meczu na szczycie 6. kolejki III ligi Górnik Polkowice pokonał na wyjeździe Pniówek Pawłowice Śląskie 2:0. Bramki dla polkowiczan strzelili Mariusz Szuszkiewicz i Dawid Świdwa. Po pokonaniu lidera, Górnik… zajął jego miejsce.

Rezerwy Miedzi zdemolowały Stal Brzeg 5:0 i to nawet bez wspomagania zawodnikami z I zespołu. Dwie pierwsze bramki – w ostatniej minucie I połowy i pierwszej II połowy – strzelił Piotr Makuch. Po zmianie stron goście stracili jeszcze trzy gole – ich strzelcami byli Michał Pojasek, Marcin Garuch i Przemysław Porębski.

Transferowy hit IV ligi. Hiszpański napastnik w Piaście

Sześć goli, ale po znacznie większych emocjach, oglądali kibice w Gaci. W meczu beniaminków Foto-Higiena podejmowała Agroplon Głuszna. Gospodarze od początku mieli sporą przewagę, a udokumentowali ją dwoma trafieniami – Dominika Wejerowskiego z rzutu karnego w 19 min. i Szymona Krocza w 35 min. W 48 min. na 3:0 powinien podwyższyć Łukasz Staroń, ale spudłował w dogodnej sytuacji. Tymczasem po kolejnych dwóch minutach było… 2:2.

Po stracie dwóch goli gospodarze znów wzięli się do roboty, ale długo nie mogli wyjść na prowadzenie. Dopięli swego w 82 min. po strzale Janusza Gancarczyka. Niestety, w sobotę gacianie chyba nie mieli pisane trzech punktów – goście wyrównali w 94 min.

Podział punktów – po remisach 2:2 – w meczach dwóch innych dolnośląskich zespołów. Zagłębie II Lubin zremisował w Zabrzu z rezerwami Górniak, a Piast Żmigród w Gorzowie Wlkp. z Wartą. Bramki dla żmigrodzian strzelali  Mateusz Jaros i Mikołaj Juchacz.

W Gorzowie Wlkp. grała również Lechia Dzierżoniów, która przegrywała ze Stilonem już od 3 min. W drugiej połowie trójkolorowi zagrali najlepsze 45 min. w tym sezonie. Najpierw wyrównał Damian Korkuś, a następnie na 1:2 trafił z rzutu karnego Marcin Buryło. Trzeciego gola dla gości zdobył Damian Szydziak, a ostatecznie Lechia wygrała 4:1.

Bez punktów tym razem Ślęza Wrocław, która uległa w Tarnowskich Górach Gwarkowi 0:1. Jedynego gola meczu w 77 minucie z rzutu karnego strzelił Sławomir Pach.