6. kolejka III liga

III liga. Ale postrzelali: Piast i Ślęza gromią, lider zdobywa Gać

8. kolejka III ligi. Sporo goli oglądali kibice w bieżącej kolejce. Znaczna ich część padła po strzałach dolnośląskich zawodników, zwłaszcza ze Żmigrodu, Wrocławia i Polkowic.

Piech w rezerwach Śląska, czyli Monty Python wiecznie żywy

Lider z Polkowic grał w Gaci z beniaminkiem III ligi i od początku pokazał swoją moc. Już w 8 min. Mariusz Szuszkiewicz otworzy wynik spotkania. Goście odpowiedzieli strzałem w boczną siatkę Marka Gancarczyka, a po chwili było 0:2. Na listę strzelców znów wpisał się Szuszkiewicz. Później był festiwal – z obu stron – strzałów w słupki i poprzeczki, ale końcówka mecz znów należała do gości. Najpierw Kornel Ciupka, a potem Dominik Radziemski i lider wygrał 4:0.

W meczu na szczycie 8. kolejki Zagłębie Lubin wygrało w Tarnowskich Górach z Gwarkiem 3:1. Lubinianie prowadzili do przerwy po golu Mateusza Matrasa. Wyrównał w 57 min. Kamil Cholerzyński. Lubinianie dopięli swego w 82 min., gdy Eryk Sobków wykorzystał rzut karny. Wynik w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ustalił Łukasz Moneta.

Czy ktoś będzie następcą Firleja i powalczy o koronę króla strzelców?

Efektowne zwycięstwo na wyjeździe odnotowała również Ślęza Wrocław, która wygrała w Gorzowie Wlkp. ze Stilonem 4:1. Wrocławianie prowadzili już do przerwy prowadzili 3:0, a bramki strzelali Maciej Matusik, Mateusz Stempin i Mateusz Kluzek. Zaraz po przerwie gospodarze zdobyli gola, ale żółto-czerwoni szybko pokazali, że trzy punkty trafią do Wrocławia. Wynik spotkania ustalił w 66 min. Jakub Bohdanowicz.

Najwyższe zwycięstwo z dolnośląskich zespołów w sobotę odniósł jednak Piast Żmigród, który rozbił beniaminka z Głuszyny 5:1. Gospodarze już po niespełna godzinie prowadzili 5:0. Gole strzelali Szymon Rusiecki – 2, Filip Kendzia, Paweł Kohut i Mikołaj Juchacz. Agroplon zmniejszył rozmiary porażki pod koniec spotkania.

W pierwszym niedzielnym meczu Lechia Dzierżoniów została zdemolowana w Bielsku-Białej 6:1. Goście prowadzili po golu z rzutu karnego w wykonaniu Marcina Buryły, niestety były to miłe złego początki. Jeszcze do przerwy Rekord strzelił 3 bramki, a kolejne trzy dołożył po zmianie stron.

Na zakończenie kolejki Górnik II i Miedź II podzieliły się w Zabrzu punktami. Legniczanie dwa razy obejmowali prowadzenie, najpierw po golu Lucjana Zielińskiego, a potem Patryka Makucha. Niestety, gospodarze dwa razy wyrównali, gola na 2:2 strzelili w 86 min.