III liga

III liga. Podium dla Dolnego Śląska, derby dla Ślęzy i Piasta

11. kolejka III ligi. Całe podium w tabeli dla drużyn z Dolnego Śląska – Górnika, Zagłębia II i Ślęzy. Piątkowe derby dla wrocławiam, sobotnie dla Piasta.

Skromna wygrana Ślęzy w żółto-czerwonych derbach

Derby Ślęza Wrocław – Foto-Higiena Gać odbyły się już w piątek. Wrocławianie wygrali 1:0, a więcej o meczu można przeczytać klikając w link powyżej. Ślęza awansowała na 3. miejsce podium, które w całości zajmują drużyny z naszego regionu.

Liderem pozostaje Górnik Polkowice, który wygrał z Agroplonem Głuszyna 2:1. W 21 min. Mariusz Szuszkiewicz został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Maciej Bancewicz. Po zmianie stron wyrównał Damian Czech. W 67 min. na murawie pojawił się rezerwowy Michał Bednarski, który w 76 minucie zapewnił polkowiczanom 3 punkty.

Doświadczony bramkarz wytrzymał rok bez piłki. Wraca do IV ligi

Wiceliderem pozostały rezerwy Zagłębia Lubin, które w meczu na szczycie 11. kolejki pokonały Pniówka Pawłowice Śląskie 2:1. Na listę strzelców wpisali się Damian Oko oraz Eryk Sobków.

Trzy punkty do swojego konta dopisała również trzecia drużyna z Zagłębia Miedziowego, czyli rezerwy Miedzi. Legniczanie wygrali 3:1 ze Stilonem Gorzów Wlkp., ale zwycięstwo nie przyszło wcale łatwo. Goście prowadzili od 40 minuty. W 65 min. wyrównał Mateusz Miazga, a gospodarze wyszli na prowadzenie w 86 min. po samobójczym trafieniu Krzysztofa Kaczmarczyka. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Rafał Adamski.

Tymczasem w Dzierżoniowie Lechia podejmowała Piasta Żmigród. Gospodarze prowadzili po trafieniu Grzegorza Borowego w 33 min. Piast odpowiedział podwójnie i to w ciągu dwóch minut. Strzały Mateusza Jarosa w 62 min. i Eryka Morysona w 64 min. zapewniły przyjezdnym trzy oczka.