MPC Pęcz

14 drużyn w grupie, ale aż dwie muszą pauzować. Bo jedna się wycofała

W rundzie wiosennej w IV grupie A klasy zagra 14 zespołów. Niestety, w każdej kolejce aż dwa zespoły będą miały pauzę. Dlaczego?

 

Fuzja klubów pod Wrocławiem. Jeden znika, drugi zagra w A klasie

Nie jest to błąd układających terminarz rozgrywek. Powodem zamieszania w IV grupie wrocławskiej A klasy jest fakt, że z rozgrywek wycofała się drużyna MPC Pęcz. Nie zobaczymy już jej na wiosnę, a drużyny, które miały grać przeciwko MPC będą pauzowały.

 

W grupie tej jednak wystartowało aż 15 zespołów. Przypomnijmy, że Burza Bystrzyca Oławska początkowo nie złożonego wniosku licencyjnego w terminie, co oznaczało, że została przesunięta do B klasy. Klub ten jednak skutecznie się odwołał, więc powiększono tę grupę do 15 drużyn. Skutkiem ubocznym takiego zabiegu był fakt, że w każdej kolejce jeden zespół pauzował.

 

Nowe otwarcie w Trzebnicy. Były kierownik Śląska prezesem Polonii

Teraz, po wycofaniu się drużyny z Pęcza – mimo że w grupie jest 14 drużyn – aż dwie z nich będą miały przymusową przerwę w każdej kolejce.

 

Co ciekawe, to nie koniec zmian w tej grupie A klasy. Na wiosnę zobaczymy w niej również… nowy zespół. To MKS Siechnice, który połączył się z Szaluną Zębice, ale de facto zajął jej miejsce w lidze (II drużyna MKS-u będzie grała w C klasie). Oficjalnie w terminarzu figuruje wciąż Szaluna, ale to tylko kwestia formalna, zwłaszcza że drużyna będzie swoje mecze rozrywała w Siechnicach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *