Fuzja klubów pod Wrocławiem. Jeden znika, drugi zagra w A klasie

Szaluna Zębice i MKS Siechnice łączą siły, a dokładniej MKS przejmuje Szalunę. Od rundy jesiennej w A klasie zobaczymy już ekipę z Siechnic.

 

Miała być walka o III ligę, będzie o przetrwanie?

Ostatnie dwa sezony były jednymi z najlepszych w historii klubu z Ziębic, małej wsi pod Siechnicami. Szaluna spędziła je w A klasie i choć za każdym razem do końca drżała o ligowy byt, ostatecznie pozostawała w „serie A”. Jeszcze pod koniec ubiegłego sezonu wydawało się, że w bieżącym nastąpi przełom. Niestety, poszło to w zupełnie odwrotnym kierunku, niż planowano. Zamiast wzmocnień, kadra zespołu się posypała, a zębiczanie nie zawsze byli w stanie zebrać jedenastkę na mecz. W efekcie drużyna przegrała wszystkie mecze, a o jej wycofaniu mówiło się coraz głośniej.

 

Ostatecznie doszło do innego rozwiązania. Szaluna została przejęta przez C-klasowy MKS Siechnice, który drużynę seniorską ma dopiero od tego sezonu. Teraz MKS będzie grał zarówno w klasie A, w grupie IV zamiast Szaluny, jak i wrocławskiej grupie C klasy, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje 8. miejsce.

 

fot. Szaluna Zębice facebook

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *