Puchar Polski: W czterech półfinałach decydowały karne. Wielka lipa rezerw Śląska

Sporo emocji było dziś w meczach półfinałowych okręgowych Pucharów Polski w regionie. W czterech meczach decydowały rzuty karne. Śląsk II przegrał w Wielkiej Lipie z Sokołem. 

 

Trener Lechii zwolniony pod 9 latach. Kto następcą?

W strefie wrocławskiej w finale zagra Piast Żmigród z Sokołem Wielka Lipa. Żmigrodzianie wygrali w Gaci z Foto-Higieną po serii rzutów karnych 5:4. Po 90 minutach było 1:1. Goście objęli prowadzenie w 13 min., a w 89 min. wyrównał Filip Barski. Tymczasem Sokół dość niespodziewanie pokonał lidera wschodniej grupy IV ligi Śląsk II Wrocław 2:1. Bramki dla gospodarzy w I połowie strzelili Michał Wróbel i Mateusz Wojtyło, dla WKS-u Mateusz Młynarczyk.

 

W strefie legnickiej w obu meczach półfinałowych decydowały karne. W spotkaniu III-ligowców Zagłębie II Lubin zremisowało z Górnikiem Polkowice 1:1. W karnych było 4:2 dla Miedziowych. W Prochowicach gospodarze ulegli Orli Wąsosz 5:6 w karnych, w meczu było 0:0.

 

Foto-Higiena czarnym koniem wiosny. Liderzy zawodzą, Piast pikuje

W strefie wałbrzyskiej odbyło się jedno spotkanie. Orzeł Ząbkowice Śląskie uległ III-ligowej Lechii Dzierżoniów 0:1. Jedynego gola meczu zdobył Oskar Trzepacz.

 

W strefie jeleniogórskiej doszło do dwóch niespodzianek. Zespoły z klasy okręgowej pokonały rywali z IV ligi. Włókniarz Leśna zremisował z Karkonoszami Jelenia Góra 0:0, a w karnych wygrał 3:2. Tymczasem Lotnik Jeżów Sudecki wygrał z Włókniarzem Mirsk 2:0.

 

Pary półfinałowe okręgowych Pucharów Polski

  • Foto-Higiena Gać – Piast Żmigród 1:1, karne 4:5
  • Sokół Wielka Lipa – Śląsk II Wrocław 2:1

 

  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Lechia Dzierżoniów 0:1
  • Zjednoczeni Żarów – Górnik Wałbrzych (10 kwietnia, 17:30)

 

  • Zagłębie II Lubin – Górnik Polkowice 1:1, karne 4:2
  • Prochowiczanka Prochowice – Orla Wąsosz 0:0, 5:6

 

  • Włókniarz Leśna – Karkonosze Jelenia Góra 0:0, karne 3:2
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Włókniarz Mirsk 2:0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *