IV liga wschód

IV liga wschód. Dreszczowiec w Kłodzku dla Sokoła. Pierwszy punkt Polonii

24. kolejka IV ligi wschodniej. Czołówka zgodnie wygrywa. Dreszczowiec w Kłodzku dla Sokoła. Ważne zwycięstwo Unii z Orłem. Pierwszy punkt na wiosnę Polonii.

Śląsk II rozbił Piasta 7:0. Cztery gole Samca-Talara

Piłkarze Śląsk II zmierzyli się z Piastem Nowa Ruda i nie dali swojemu rywalowi większych nadziei na dobry rezultat. Więcej o meczu przy Oporowskiej można przeczytać klikając w link powyżej.

Do meczu na szczycie tym razem doszło w Wielkiej Lipie, gdzie… Orzeł Prusice podejmował Górnika Wałbrzych. W meczu czwartej z drugą drużyną góra byli goście, którzy pokonali gospodarzy 3:1. Górnik do przerwy prowadził 2:0 po bramkach Damiana Chajewskiego i Dariusza Michalak (karny). Zaraz po przerwie gola kontaktowego zdobył Krzysztof Ostrowski, ale to było wszystko, na co stać było graczy Orła. Wynik spotkania w 85 min. ustalił Mateusz Sawicki.

Wypadek na meczu okręgówki. Zawodnik trafił do szpitala

Trzecia w tabeli Polonia-Stal Świdnica musiała sporo się namęczyć by wygrać w Żarowie. Goście strzelali gole dopiero w 87 i 96 min., a na listę strzelców wpisali się Gruba Filho i Marcos Pauli.

Mecz kolejki z pewnością odbył się w Kłodzku, gdzie Nysa podejmowała Sokoła Marcinkowice. Po dramatycznym meczu goście wygrali 5:4, a zwycięskiego gola strzelili w 89 min. spotkania. Do przerwy było 2:1 dla gości. Po zmianie stron Nysa szybko wyrównała, a potem obejmowała prowadzenie na 3:2 i 4:3. To drugie w 82 min. meczu. Goście zdołali jednak najpierw wyrównać, a potem strzelić jeszcze zwycięskiego gola. Bramki dla Nysy strzelali: Jacek Cebulski – 2, Paweł Cebulski oraz Grzegorz Dereń.

Środa była dobrym dniem dla gości. Trzy oczka na wyjeździe zdobyli bowiem jeszcze Sokół Wielka Lipa i Piast Żerniki. Sokół wygrał w Bielawie 1:0 po golu Bartłomieja Ożgi. Wrocławianie natomiast pokonali w Wołowie MKP 2:1. Dla Piasta strzelali Miłosz Taranek i Antonio.

Na własnym boisku bardzo ważne zwycięstwo odniosła Unia Bardo, która pokonała Orła Ząbkowice Śląskie 4:0. Gole zdobyli: Seweryn Raszpla – 2, Michał Szabat i Marcin Brzęczkowski.

Jedyny remis w tej kolejce padł w Mirkowie, gdzie GKS grał z Polonią Trzebnica. Mimo sytuacji z obu stron, żadna bramka nie padła. To pierwszy punkt zdobyty przez trzebniczan na wiosnę.