III liga w sezonie 2018/19

Foto-Higiena wygrywa ze Stilonem i zostaje w III lidze

Foto-Higiena Gać – Stilon Gorzów Wlkp. 1:0 w 34. kolejce 3 grupy III ligi. To oznacza, że beniaminek zostaje w III lidze.

 

Dolnośląski Puchar Polski dla Zagłębia II Lubin. Czajor zatrzymał Piasta

Po kluczowej wygranej przed tygodniem w Kluczborku, Foto-Higiena miała utrzymanie się na wyciągnięcie ręki. Mecz u siebie ze zdegradowanym już dawno Stilonem Gorzów Wlkp., w którym potrzebowała zdobyć przynajmniej jeden punkt.

 

Choć czasem mecze z pozoru łatwe potrafią przysporzyć sporo kłopotów, podopieczni Marcina Dymkowskiego stanęli na wysokości zadania. Ruszyli na rywali od pierwszych sekund i tylko dobrej postawie w bramce Huberta Nadobnika goście zawdzięczali, że nie przegrywali od pierwszych minut spotkania.

 

 

Gospodarze długo nie mogli dopiąć swego, ale w końcu udało się to Dominikowi Wejerowskiemu, który w 33 min. technicznym strzałem zza pola karnego po długim rogu dał upragnionego gola.

 

Do końca meczu Foto-Higiena kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku i nawet na chwilę jej prowadzenie nie był zagrożone. W 76 min. na 2:0 podwyższył Miłosz Kubacki. A to oznaczało, że III liga zostanie w Gaci na kolejny sezon.

 

Ostatecznie szóstym spadkowiczem okazał się MKS Kluczbork, który zaliczył drugi spadek z rzędu. Dołączył on do już wcześniej zdegradowanych zespołów: Warty Gorzów Wielkopolski, Ruchu Radzionków, Agroplonu Głuszyna, Lechii Dzierżoniów i Stilonu Gorzów Wielkopolski.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *