IV liga wschód

Orzeł Ząbkowice Śl. spada z IV ligi. „Ryba” uratował Piasta

Orzeł Ząbkowice Śl. czwartym spadkowiczem ze wschodniej grupy IV ligi. Mimo porażki w Wałbrzychu, Piast Nowa Ruda utrzymał się w lidze.

Dolny Śląsk wygrywa w karnych ze Śląskiem. Kot obronił trzy jedenastki

O tym, kto spadnie z grupy wschodniej IV ligi miały decydować mecze Górnik Wałbrzych – Piast Nowa Ruda i Sokół Marcinkowice – Orzeł Ząbkowice Śl. Przed ostatnią kolejką Piast miał dwa punkty przewagi nad Orłem, ale gorszy bilans bezpośredni. To oznaczało, że w przypadku wygranej Orła w Marcinkowicach, Piast musiałby też wygrać w Wałbrzychu.

Noworudzianie jednak w meczu o wszystko byli tylko tłem dla faworyzowanego Górnika. Wałbrzyszanie wygrali 2:0 po golach Allana i Mateusza Sawickiego i ekipie z Nowej Rudy pozostawało tylko nasłuchiwanie wieści z Marcinkowic.

Foto-Higiena wygrywa ze Stilonem i zostaje w III lidze

A te w pewnym momencie były fatalne. Do przerwy było co prawda 1:1 (remis dawał utrzymanie się Piastowi), ale zaraz po zmianie stron goście z Ząbkowic Śl. objęli prowadzenie. W tym momencie to Orzeł był w IV lidze, a Piast leciał do okręgówki.

Kolejne minuty jednak wstrząsnęły graczami gości, którzy w niespełna 20 minut stracili 4 bramki i pogrzebali swoje szanse na utrzymanie się. Ostatecznie Sokół wygrał z Orłem 5:2, dzięki czemu… utrzymał się Piast. Co ciekawe, wszystkie gole dla Sokoła strzelił Rafał „Ryba” Rybiński.