okręgówka Wrocław

Okręgówka Wrocław. Hit dla WKS-u, siódma wygrana MKP. Cztery gole Gacka

Mecz kolejki Orzeł – WKS dla gości. Siódma wygrana MKP, Gacek z czterema golami. Zachód bez formy, Energetyk bez zwycięstwa.

Nowy lider z Nowej Rudy. Derby dla Sokoła, pogrom w Oławie

Wydarzeniem kolejki był z pewnością mecz na Pawłowicach, gdzie Orzeł podejmował WKS Wierzbice. Gospodarze po pięciu wygranych w lidze z rzędu musieli uznać wyższość gości, którzy wygrali 3:2. Dla gospodarzy trafiali Maciej Szymkowiak i Oskar Caliński, a dla gości Rafał Rybiński, Mateusz Kopernicki i Marcel Jamrozowicz. WKS z 18 punktami w siedmiu kolejkach traci 3 oczka do lidera z Wołowa. MKP kontynuuje bowiem swoją zwycięską serię. Podopieczni Piotra Bolkowskiego wygrali wszystkie mecze, a tym razem pokonali GKS Kobierzyce 4:0. Wszystkie gole padły w II połowie i wszystkie były autorstwa Marka Gacka.

Tyle samo punktów co ekipa z Wierzbic ma Mechanik Brzezina, który tym razem odprawił z kwitkiem KS Żórawina. Choć wygrana nie przyszła łatwo. Gospodarze zwyciężyli 2:1 po golach Pawła Ujasa i Arkadiusza Markowskiego, dla gości trafił Mykola Dankov.

Śląsk II i Ślęza wygrywają, rezerwy Zagłębie wciąż bez zwycięstwa

Sporo emocji było w Podgaju, gdzie Olimpia podejmowała Czarnych Jelcz-Laskowice. Goście dwa razy obejmował prowadzenie, ale w 69 min. było 3:2 dla gospodarzy. Końcówka należała do czarnych, którzy najpierw wyrównali, a w 85 min. strzelili gola na 4:3. Bramki w meczu strzelali: Radosław Grzywniak – 2, Mateusz Chołuj oraz Dominik Chruściel, Kamil Stanisławek, Łukasz Grzelak i Artur Sokal.

Wciąż formy nie może odnaleźć Zachód Sobótka. Tym razem uległ u siebie beniaminkowi z Marszowic 1:3. Dla gospodarzy trafił Kamil Lupa (na 1:1), a dla gości Łukasz Kucyniak, Patryk Dobrzanski i Marcin Musiał.

Z beniaminkiem u siebie przegrała również Pogoń Oleśnica, która uległa Baryczy Sułów 1:2. Goście do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Adriana Puchały. Oleśniczanie złapali kontakt już w 50 min. po golu Rafała Smyrskiego, ale nie zdołali później doprowadzić do wyrównania.

Wyjazdowe zwycięstwo odniosła również Polonia Środa Śląska, która wygrała 3:1 we Wrocławiu z Parasolem. Dla gospodarzy strzelił Rafał Sandulski, a dla gości Jakub Dudziak (bramka samobójcza), Adam Andrusiak i Maciej Wenderski.

Tymczasem w Malczycach Odra podejmowała Energetyka Siechnice. W meczu dwóch drużyn z dolnych rejonów tabeli górą gospodarze, którzy zwyciężyli 2:1. Wynik został ustalony w 7 minut przed przerwą. Na bramkę Radosława Juchny odpowiedział Kacper Stańko, a w 43 min. do siatki gości trafił Krzysztof Naskręt.

• Zachód Sobótka – Orzeł Marszowice 1:3

1 thought on “Okręgówka Wrocław. Hit dla WKS-u, siódma wygrana MKP. Cztery gole Gacka”

1. Jestem zbulwersowany postawą trenera Odry Malczyce. Niedawno był zawieszony pół roku za wpuszczanie na lewo i teraz robi to samo. Gdzie duch sportu. W Kobierzycach widzę w składzie Tomasza Koźlika, a nie było go na meczu. Zawodnik z numerem 5 w ogóle nie wpisany do protokołu. Żenada