III liga sezon 2019/20

III liga. Podział punktów w Chorzowie – Śląsk II pozostaje liderem. Emocje na Oławce

Trzy remisy i porażka – takimi wynikami w sobotę kończyli swoje mecze dolnośląscy trzecioligowcy. Śląsk II wciąż liderem po remisie w Chorzowie.

„Kibice” wyzywali asystentkę. Klub z A klasy dostał wysoką karę

W meczu na szczycie 15. kolejki, na zakończenie sobotnich zmagań w III lidze, Ruch Chorzów podejmował rezerwy Śląska Wrocław. Jeszcze nie tak dawno przy Cichej, Niebiescy rywalizowali z I drużyną z Wrocławia. W ostatnich latach wiele się jednak w Chorzowie zmieniło. Hit 3. grupy III ligi zakończył się remisem 1:1. Wrocławianie prowadzili po golu Sebastiana Bergiera, na którego w samej końcówce odpowiedział Mariusz Idzik, były gracz… Śląska.

Tymczasem we Wrocławiu, na stadionie Oławka, Ślęza podejmowała rezerwy Miedzi Legnica. Goście objęli prowadzenie w 20 min. po bramce Bruno. Od tego momentu żółto-czerwoni osiągnęli sporą przewagę, ale wydawało się, że do przerwy będą przegrywać 0:1. W doliczonej minucie I wyrównał Piotr Kotyla, który wykorzystał błąd golkipera gości. Ten w pełni się zrehabilitował po zmianie stron, gdy kilka razy obronił groźne strzały napierających gospodarzy. Skapitulował dopiero w 75 min. po strzale w długi róg w wykonaniu Marcina Wdowiaka. Gdy tym razem wydawało się, że wrocławianie dowiozą prowadzenie do końca, w 89 min. wyrównał Marcin Garuch.

Dolnośląscy mistrzowie Europy polecą do USA. Zagrają z gospodarzami

Remisem zakończył się również mecz Foto-Higieny Gać ze Stalą Brzeg. Goście prowadzili od 61 min. po strzale byłego gracza Foto-Higieny Dawida Pożaryckiego. Wyrównał w 89 min. Michał Bartkowiak.

Kolejny kiepski mecz zanotowały rezerwy Zagłębia Lubin. Miedziowi ulegli u siebie ROW-owi Rybnik 0:2.

Piast Żmigród w niedzielę przegrał w Zabrzu z Górnikiem II 1:3, choć prowadził od 2 min. po golu Grzegorza Mazurka.