Zagłębie o puchary, Śląsk o utrzymanie. Tylko z kim? (TERMINARZ)

Zagłębie Lubin na 4., a Śląsk Wrocław na 13. miejscu w tabeli na koniec sezonu zasadniczego Ekstraklasy 2015/2016. Znamy już terminarz na finałową fazę rozgrywek, który jednak może… ulec jeszcze zmienia.

 

Jak dobrze znasz dolnośląski futbol? (QUIZ)

Sezon zasadniczy Ekstraklasy 2015/2016 zakończony. Choć nie do końca, bo w sobotę wieczorem jeszcze nie do końca było wiadomo jak będą wyglądały składy poszczególnych grup – mistrzowskiej i spadkowej – po podziale tabeli na pół. Chodzi o zamieszanie z „oddaniem” Lechii Gdańsk punkty zabranego na początku wiosny. Na teraz (sobota, godz. 21) w górnej połówce jest Podbeskidzie Bielsko-Biała, choć nadzieję na to mają również piłkarze Ruchu Chorzów.

 

Dla naszych drużyn – Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław – niewiele to zmienia, poza tym, która z nich zmierzy się w końcówce sezonu z Góralami, a która z Niebieskimi. Już zresztą wcześniej było wiadomo, że Miedziowi zagrają w grupie mistrzowskiej, a WKS spadkowej. Szło głównie o to, by wystartować z jak najwyższą liczbą punktów.

 

Śląsk Wrocław: Miało być jak nigdy, wyszło jak zwykle

Cel na końcówkę sezonu jest jasny. Zagłębie powinno (z powodzeniem) powalczyć o europejskie puchary, a Śląsk (również z sukcesem) utrzymać się w ekstraklasie.

 

Co ciekawe, 4. miejsce Miedziowym (ważne o tyle, że Zagłębie dzięki temu cztery mecze zagra u siebie) zapewnił Śląsk wygrywając z Cracovią 2:1. Zwycięską bramkę wrocławianie zdobyli w 93 minucie meczu. Do tego momentu to Pasy zajmowały 4. lokatę w tabeli.

 

Ekstraklasa: Terminarz fazy finałowej

Z kim zmierzą się nasze drużyny w ostatnich meczach? Oto terminarz Zagłębia i Śląska uaktualniony po poniedziałkowej decyzji Lechii Gdańsk o wycofaniu skargi.

 

31. kolejka 31 – 16/17 kwietnia

 • Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
 • Korona Kielce – Śląsk Wrocław

32. kolejka – 20 kwietnia

 • Cracovia – Zagłębie Lubin
 • Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

33. kolejka – 23/24 kwietnia

 • Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław

34. kolejka – 30 kwietnia/1 maja

 • Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
 • Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław

35. kolejka – 7/8 maja

 • Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
 • Śląsk Wrocław – Termalica Bruk-Bet Nieciecza

36. kolejka – 11 maja

 • Zagłębie Lubin – Lech Poznań, 11 maja, g. 20:30
 • Wisła Kraków – Śląsk Wrocław, 10 maja, g. 20:30

37. kolejka – 14/15 maja

 • Piast Gliwice – Zagłębie Lubin, 15 maja, g. 18:00
 • Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna, 14 maja, g. 15:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.