Hit III ligi dla Polkowic. Walka o mistrzostwo i utrzymanie wciąż trwa

Górnik Polkowice wygrał w Wałbrzych z Górnikiem 3:1 w hicie III ligi. Dzięki temu i zbliżył się do lidera na jeden punkt, a to oznacza, że walka mistrzostwo zaczyna się niemal od początku. Co jeszcze wiemy po ostatniej kolejce?

 

Sprawdź, jakim kibicem jesteś (QUIZ)

Do sobotniego meczu z KS Polkowice, Górnik Wałbrzych przystępował z czteropunktową przewagą. Ewentualna wygrana sprawiłaby, że gospodarze mieliby aż 7 oczek przewagi i otwartą drogę do mistrzostwa III ligi na 5 kolejek do końca rozgrywek.

 

Rzeczywiście, emocji w Wałbrzychu nie brakowało. Padły cztery bramki, ponadto sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki (w tym dwie za niesportowe zachowanie). Ale to goście okazali się lepsi, wygrali 3:1 i zmniejszyli stratę do lidera do jednego punktu. A to oznacza, że walka o mistrzostwo ligi i prawo gry w baraży o II ligę będzie trwała praktycznie do końca rozgrywek.

 

Oto półfinaliści dolnośląskiego Pucharu Polski

Z pewnością handicapem wałbrzyszan będzie fakt, że dopisane im będą trzy punkty za mecz z KP Brzeg Dolny.

[socialpoll id=”2357441″ path=”/polls/2357441″ width=”300″]

 

Emocji do końca można również spodziewać się w walce o utrzymanie się w lidze. Co prawda niemal z każdą kolejką degradowane są kolejne ekipy, ale wciąż na placu boju pozostało sporo dolnośląskich zespołów. Po sobotniej kolejce praktycznie beznadziejna stała się sytuacja Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni wciąż mają matematyczne szanse na utrzymanie (pod warunkiem, że mistrz naszej III ligi awansuje do II ligi), ale w praktyce są one iluzoryczne.

 

Arcyważny mecz w ostatniej kolejce odnieśli piłkarze Lechii Dzierżoniów, którzy wygrali 1:0 z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie się – Stilonem Gorzów. Tego samego nie mogą powiedzieć piłkarze Piasta Żmigród, którzy ulegli u siebie rezerwom Miedzi Legnica 1:2 i wypadli ze strefy bezpiecznej.

 

Jeszcze niedawno wydawało się, że legniczanie, podobnie jak piłkarze Ślęzy Wrocław, mogą sporo namieszać w czołówce ligi, ale teraz muszą raczej utrzymać bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Nie powinno być z tym problemów, ale jeszcze parę punktów trzeba zdobyć.

 

Nadzieje na utrzymanie się przedłużyły w ostatniej kolejce drużyny Foto-Higieny Gać (3:0 z Bystrzycą Kąty Wr.) oraz Zagłębia II Lubin (2:1 wygrali ze Ślęzą we Wrocławiu, grając w mocnym składzie z piłkarzami z szerokiego składu pierwsze drużyny).

 

Można wskazać cztery drużyny

[socialpoll id=”2357443″ path=”/polls/2357443″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.