Nie ostre strzelanie, a baraż może zdecydować o mistrzostwie III ligi

III liga dolnośląsko-lubuska wchodzi w decydującą fazę. Napisać, że jest bardzo zacięta, to jakby nic nie napisać.  Może być nawet tak, że o tym kto wygra ligę zdecyduje mecz barażowy.

 

Kto awansuje, kto spadnie? III LIGA, IV LIGA, OKRĘGÓWKA

Do końca III ligi dolnośląsko-lubuskiej zostały trzy kolejki. Przed tygodniem na 1. miejscu był KS Polkowice, a na 2. Górnik Wałbrzych. Podopieczni Jarosława Pedryca wygrali w niedzielę niezwykle ciężki mecz z walczącymi o utrzymanie rezerwami Zagłębia Lubin 3:2. Stracili jednak fotel lidera, bowiem Górnik Wałbrzych wygrał z Ilanką Rzepin 9:0! Dzięki temu wałbrzyszanie wskoczyli na 1. miejsce w tabeli.

 

Dlaczego? O miejscu w tabeli decydują punkty, a następnie bezpośrednie mecze. Jesienią Górnik wygrał w Polkowicach 3:1, by na wiosnę przegrać u siebie 1:3. Obie drużyny mają teraz po 69 punktów, ale górnicy po rekordowym zwycięstwie mają 44 gole na plusie, przy 39 polkowiczan. I dlatego są liderami.

 

Miedź II z Pucharem Polski DZPN. Powalczy o coś więcej?

Jeśli jednak już do końca sezonu obie drużyny będą wygrywały, to nie muszą licytować się na to, kto strzeli więcej bramek. Zasada o lepszym stosunku bramek nie obowiązuje bowiem w sytuacji, gdy decyduje… o 1. miejscu w tabeli na koniec sezonu (podobnie jak o miejscach spadkowych).

w przypadku, gdy dwoma zespołami o jednakowej ilości punktów są zespoły zajmujące pierwsze i drugie miejsce w tabeli, a także zespoły, których kolejność decyduje o spadku, stosuje się wyłącznie zasady określone w ust. a), b) i c). W sytuacji dalszego nie rozstrzygnięcia kolejności między zainteresowanymi zespołami, zarządza się barażowe spotkanie na neutralnym boisku wyznaczonym przez Dolnośląski ZPN lub macierzysty OZPN.

 

Przepis o barażu będzie miał zastosowanie oczywiście wtedy, jeśli obie drużyny będą miały na koniec sezonu tyle samo punktów. A jak wygląda ich rozkład jazdy?

 

Kolejka 32

  • KP Brzeg Dolny – Górnik Wałbrzych 0:3 (wo)
  • KS Polkowice – Karkonosze Jelenia Góra – 26 maja, 17:00

Kolejka 33 

  • Piast Karnin – KS Polkowice – 29 maja, 17:00
  • Piast Żmigród – Górnik Wałbrzych – 29 maja, 17:00

Kolejka 34

  • Górnik Wałbrzych – Zagłębie II Lubin – 5 czerwca, 17:00
  • KS Polkowice – Lechia Dzierżoniów – 5 czerwca, 17:00

 

Teoretycznie trudniejszych rywali – dwa kluby walczące o utrzymanie się – ma Górnik Wałbrzych, ale trzeba pamiętać, że wałbrzyszanie dostaną 3 punkty “za darmo” za walkowera za mecz z KP Brzeg Dolny. Z kolei polkowiczanie będą mierzyć się z dwoma spadkowiczami i Lechią Dzierżoniów, która do meczu z KS-em może być już pewna utrzymania. Jedno jest pewne – wielkie emocje czekają nas do końca rozgrywek. I wiele wskazuje na to, że wcale nie zakończą się 5 czerwca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.