III liga w sezonie 2016/17. Oto skład 3. grupy III ligi

III liga w sezonie 2016/17 – wiadomo już jak w nowym sezonie będzie wyglądała 3. grupa III ligi. To właśnie w niej będą grały drużyny z Dolnego Śląska.

 

III liga – Wszystko o 3. grupie III ligi

22 czerwca poznaliśmy ostateczny kształt 3. grupy III ligi. Przypomnijmy, że w wyniku ogólnopolskiej reformy  rozgrywek, od przyszłego sezonu będą cztery III ligi w kraju zamiast ośmiu. Dlatego też w zakończonych niedawno rozgrywkach z ligą żegnało się tak wiele drużyn.

 

Dolnośląscy trzecioligowcy będą grać grupie 3. III ligi, w której ponadto znajdą się drużyny z lubuskiego, opolskiego i śląskiego. Kto w przyszłym sezonie zagra w III lidze? Na ostateczny skład ligi musieliśmy czekać do zakończenia barażów między mistrzami dwóch IV lig śląskich.

3. GRUPA III LIGI – INFORMACJE, WYNIKI

Pewni występu w III lidze: Nadwiślan Góra (spadkowicz z II ligi), BKS Stal Bielsko-Biała, Rekord Bielsko-Biała, Górnik II Zabrze, Skra Częstochowa, Pniówek Pawłowice Śląskie, GKS 1962 Jastrzębie Zdrój, KS Polkowice, Górnik Wałbrzych, Ślęza Wrocław, Miedź II Legnica, Lechia Dzierżoniów, Śląsk II Wrocław, Piast Żmigród (obecni III-ligowcy) oraz Olimpia Kowary, Stal Brzeg, Falubaz Zielona Góra, Unia Turza Śląska (awans z IV ligi).

 

W środę, 15 czerwca rozstrzygnęła się przyszłość dwóch klubów – zwycięzców III ligi – opolsko-śląskiej Odry Opole i dolnośląsko-lubuskiej Górnika Wałbrzych, które grały w barażach o II ligę. Piłkarze Odry Opole awansowali po dwumeczu z Vinetę Wolim (Odra 2:0 wygrała na wyjeździe i zremisowała u siebie 1:1). Dzięki temu w III lidze utrzymał się GKS 1962 Jastrzębie Zdrój.

 

Trudniejsze zadanie czekało graczy Górnika Wałbrzych, którzy w pierwszym meczu z Polonią Warszawa zremisowali  1:1. W rewanżu Czarne Koszule zwyciężyły 1:0 i to warszawianie awansowali do II ligi, a Górnik zostaje w III. Brak awansu wałbrzyszan oznacza, że do IV ligi spada Formacja Most 2000 Mostki.

 

Ostatniego III-ligowca poznaliśmy po dwumeczu między mistrzami dwóch grup IV ligi śląskiej. W barażach, które zaplanowano na 18 i 22 czerwca zmierzyły się Gwarek Tarnowskie Góry i Unia Turza Śląska. Awans, po dwóch zwycięstwach 2:1, zdobyła Unia Turza Śląska.

 

One thought on “III liga w sezonie 2016/17. Oto skład 3. grupy III ligi

  1. PARANOJA TOTALNA!!!.Okazuje się,że lepiej było grać w IV lidze i awansować z I m-ca niż walczyć w III lidze i nie pozostać w niej zajmując 8 miejsce!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.