Śląsk, Zagłębie i Miedź już mają nowych piłkarzy (TRANSFERY)

Transfery dolnośląskich klubów. W zaciszach gabinetów trwają negocjacje transferowe, między klubami krążą piłkarscy agenci, a kluby wyszukują nowy zawodników i dopinają szczegóły umów. Oto najciekawsze informacje (i plotki) transferowe naszych klubów.

Okienko transferowe na Dolnym Śląsku (TRANSFERY LIVE)

Przerwa między sezonami to w klubach piłkarskich gorący czas, dosłownie i w przenośni. Piłkarze trenują w pocie czoła by najlepiej przygotować się do sezonu, a działacze starają się pozyskać nowych zawodników. Pierwsze transfery nasze kluby już poczyniły na początku czerwca. Ale transferowa karuzela się dopiero rozkręca.

 

Niemal wszystkie nasze drużyny z ekstraklasy i I ligi poczyniły już transfery. Na razie spektakularnych nazwisk nie ma, choć z pewnością na Dolny Śląsk trafili solidni gracze. A przecież to dopiero początek, bo w każdym naszym klubie jeszcze wielu graczy jest potrzebnych.

 

Okienko transferowe na Dolnym Śląsku (TRANSFERY LIVE)

Dziś prezentujemy sytuację na runku transferowym na 18 czerwca 2016. Ze względu na fakt, że niemal codziennie pojawiają się plotki i spekulacje transferowe, na naszym blogu uruchomimy transferową “relację” live z najciekawszymi informacjami.

 

Śląsk Wrocław transfery

Na dziś (18.06) Śląsk pozyskał dwóch zawodników. Pierwszym ruchem transferowym było podpisanie umowy ze Słowackim bramkarzem Lubosem Kamenarem. 28-latek ostatnio grał w Spartaku Trnava. Wiele wskazuje na to, że będzie pierwszym bramkarzem WKS-u.

Ocena: Wzmocnienie.

***

Pierwszym nowym zawodnikiem z pola został lewoskrzydłowy Alvarinho. Wrocławianie wypożyczyli 25-letniego Portugalczyka z Jagielloni do końca sezonu z opcją pierwokupu.

W Jagielloni Alvarinho furory nie zrobił, ale szkoleniowiec WKS-u Mariusz Rumak zna go z Zawiszy, gdzie Portugalczyk był jednym z lepszych piłkarzy. Teraz szkoleniowiec Śląska ma nadzieję, że pod jego wodzą znów “odpali”.

Znajomi Rumaka po przejściach wzmocnią Śląsk?

Ocena: Wzmocnienie/Niewiadoma.

 

Odeszli/odchodzą

 • Tomasz Hołota
 • Tom Hateley
 • Mateusz Abramowicz
 • Krzysztof Ostrowski
 • Igor Tyszczenko
 • Konrad Kazimierczak

Na wylocie

 • Marcel Gecov – koniec kariery?
 • Jakub Wrąbel – wypożyczenie?
 • Robert Pich – powrót do Kaiserslautern

W zawieszeniu

 • Dudu Paraiba – negocjacje
 • Bence Mervo – negocjacje

Zagłębie Lubin transfery

Zagłębie rozpoczęło wzmocnienia od pozyskania dwóch obrońców. Stoper Sebastian Madera (ostatnio Jagiellonia) podpisał z lubińskim klubem dwuletni kontrakt.

Ocena: Uzupełnienie/Wzmocnienie.

***

23-letni lewy obrońca Daniel Dziwniel ostatnio nie grał, gdyż zmagał się z groźną kontuzją – zerwanymi wiązadłami kolanowymi. Wcześniej bronił barw szwajcarskiego FC Sankt Gallen, a polskim kibicom znany jest z występów w Ruchu Chorzów.

Ocena: Wzmocnienie/Niewiadoma.

 

Odeszli/odchodzą

 • Luis Carlos – koniec umowy
 • Adrian Błąd – wypożyczenie do Arki

W zawieszeniu

 • Filip Starzyński – negocjacje

Miedź Legnica transfery

Hiszpan Oscar Martin Hernandez pierwszym wzmocnieniem Miedzi Legnica. 27-latek jest lewoskrzydłowym, choć może grać również jak napastnik lub pozycji nr 10. Ostatnio grał w zespole La Roda występującym w III lidze hiszpańskiej.

Ocena: Wzmocnienie/Niewiadoma

***

Miedź podpisała roczny kontrakt z bramkarzem Łukaszem Sapelą. 33-letni golkiper w ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz.

Ocena: Uzupełnienie

Odeszli/odchodzą

 • Bartosz Ślusarski
 • Marek Gancarczyk
 • Tadas Labukas
 • Igor Subbotin

W zawieszeniu

 • Dawid Smug
 • Dominik Budzyński
 • Rumen Trifonov
 • Adrian Cierpka

 

Chrobry Głogów transfery

Chrobry na razie nie pozyskał nowych zawodników. Stracił natomiast swojego najlepszego piłkarza Macieja Górskiego, któremu z końcem czerwca skończył się kontrakt, a napastnik już podpisał umowę z Jagiellonią Białystok.

 

Sporej grupie piłkarzy z końcem czerwca kończą się kontrakty lub wypożyczenia. Do Piasta Gliwice wrócił już Mateusz Długołęcki, który trenuje z zespołem przed nowym sezonem. Na razie nie wiadomo jak potoczą się losy pozostałych graczy.

Odeszli/odchodzą

 • Szymon Drewniak – koniec wypożyczenia
 • Gracjan Horoszkiewicz – koniec wypożyczenia
 • Mateusz Długołęcki – koniec wypożyczenia
 • Marcel Gąsior – koniec wypożyczenia
 • Maciej Górski – koniec kontraktu – Jegiellonia
 • Kevin Lafrance – koniec kontraktu
 • Sławomir Janicki – koniec kontraktu
 • Mateusz Długołęcki – koniec kontraktu
 • Robert Pisarczuk – koniec kontraktu
 • Adam Samiec – koniec kontraktu
 • Michał Bednarski – koniec kontraktu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.