Connect with us

Chrobry

Śląsk, Zagłębie i Miedź już mają nowych piłkarzy (TRANSFERY)

Published

on

transfery

Transfery dolnośląskich klubów. W zaciszach gabinetów trwają negocjacje transferowe, między klubami krążą piłkarscy agenci, a kluby wyszukują nowy zawodników i dopinają szczegóły umów. Oto najciekawsze informacje (i plotki) transferowe naszych klubów.

Okienko transferowe na Dolnym Śląsku (TRANSFERY LIVE)

Przerwa między sezonami to w klubach piłkarskich gorący czas, dosłownie i w przenośni. Piłkarze trenują w pocie czoła by najlepiej przygotować się do sezonu, a działacze starają się pozyskać nowych zawodników. Pierwsze transfery nasze kluby już poczyniły na początku czerwca. Ale transferowa karuzela się dopiero rozkręca.

 

Niemal wszystkie nasze drużyny z ekstraklasy i I ligi poczyniły już transfery. Na razie spektakularnych nazwisk nie ma, choć z pewnością na Dolny Śląsk trafili solidni gracze. A przecież to dopiero początek, bo w każdym naszym klubie jeszcze wielu graczy jest potrzebnych.

 

Okienko transferowe na Dolnym Śląsku (TRANSFERY LIVE)

Dziś prezentujemy sytuację na runku transferowym na 18 czerwca 2016. Ze względu na fakt, że niemal codziennie pojawiają się plotki i spekulacje transferowe, na naszym blogu uruchomimy transferową “relację” live z najciekawszymi informacjami.

 

Śląsk Wrocław transfery

Na dziś (18.06) Śląsk pozyskał dwóch zawodników. Pierwszym ruchem transferowym było podpisanie umowy ze Słowackim bramkarzem Lubosem Kamenarem. 28-latek ostatnio grał w Spartaku Trnava. Wiele wskazuje na to, że będzie pierwszym bramkarzem WKS-u.

Ocena: Wzmocnienie.

***

Pierwszym nowym zawodnikiem z pola został lewoskrzydłowy Alvarinho. Wrocławianie wypożyczyli 25-letniego Portugalczyka z Jagielloni do końca sezonu z opcją pierwokupu.

W Jagielloni Alvarinho furory nie zrobił, ale szkoleniowiec WKS-u Mariusz Rumak zna go z Zawiszy, gdzie Portugalczyk był jednym z lepszych piłkarzy. Teraz szkoleniowiec Śląska ma nadzieję, że pod jego wodzą znów “odpali”.

Znajomi Rumaka po przejściach wzmocnią Śląsk?

Ocena: Wzmocnienie/Niewiadoma.

 

Odeszli/odchodzą

 • Tomasz Hołota
 • Tom Hateley
 • Mateusz Abramowicz
 • Krzysztof Ostrowski
 • Igor Tyszczenko
 • Konrad Kazimierczak

Na wylocie

 • Marcel Gecov ? koniec kariery?
 • Jakub Wrąbel ? wypożyczenie?
 • Robert Pich – powrót do Kaiserslautern

W zawieszeniu

 • Dudu Paraiba – negocjacje
 • Bence Mervo – negocjacje

Zagłębie Lubin transfery

Zagłębie rozpoczęło wzmocnienia od pozyskania dwóch obrońców. Stoper Sebastian Madera (ostatnio Jagiellonia) podpisał z lubińskim klubem dwuletni kontrakt.

Ocena: Uzupełnienie/Wzmocnienie.

***

23-letni lewy obrońca Daniel Dziwniel ostatnio nie grał, gdyż zmagał się z groźną kontuzją ? zerwanymi wiązadłami kolanowymi. Wcześniej bronił barw szwajcarskiego FC Sankt Gallen, a polskim kibicom znany jest z występów w Ruchu Chorzów.

Ocena: Wzmocnienie/Niewiadoma.

 

Odeszli/odchodzą

 • Luis Carlos ? koniec umowy
 • Adrian Błąd ? wypożyczenie do Arki

W zawieszeniu

 • Filip Starzyński ? negocjacje

Miedź Legnica transfery

Hiszpan Oscar Martin Hernandez pierwszym wzmocnieniem Miedzi Legnica. 27-latek jest lewoskrzydłowym, choć może grać również jak napastnik lub pozycji nr 10. Ostatnio grał w zespole La Roda występującym w III lidze hiszpańskiej.

Ocena: Wzmocnienie/Niewiadoma

***

Miedź podpisała roczny kontrakt z bramkarzem Łukaszem Sapelą. 33-letni golkiper w ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz.

Ocena: Uzupełnienie

Odeszli/odchodzą

 • Bartosz Ślusarski
 • Marek Gancarczyk
 • Tadas Labukas
 • Igor Subbotin

W zawieszeniu

 • Dawid Smug
 • Dominik Budzyński
 • Rumen Trifonov
 • Adrian Cierpka

 

Chrobry Głogów transfery

Chrobry na razie nie pozyskał nowych zawodników. Stracił natomiast swojego najlepszego piłkarza Macieja Górskiego, któremu z końcem czerwca skończył się kontrakt, a napastnik już podpisał umowę z Jagiellonią Białystok.

 

Sporej grupie piłkarzy z końcem czerwca kończą się kontrakty lub wypożyczenia. Do Piasta Gliwice wrócił już Mateusz Długołęcki, który trenuje z zespołem przed nowym sezonem. Na razie nie wiadomo jak potoczą się losy pozostałych graczy.

Odeszli/odchodzą

 • Szymon Drewniak – koniec wypożyczenia
 • Gracjan Horoszkiewicz – koniec wypożyczenia
 • Mateusz Długołęcki – koniec wypożyczenia
 • Marcel Gąsior – koniec wypożyczenia
 • Maciej Górski – koniec kontraktu – Jegiellonia
 • Kevin Lafrance – koniec kontraktu
 • Sławomir Janicki – koniec kontraktu
 • Mateusz Długołęcki – koniec kontraktu
 • Robert Pisarczuk – koniec kontraktu
 • Adam Samiec – koniec kontraktu
 • Michał Bednarski – koniec kontraktu

 

Chrobry

Siedem meczów – siedem porażek, bramki 6:23

Published

on

Czy to był najgorszy weekend w dziejach dolnośląskiej piłki w rozgrywkach drużyn zawodowych? Wiele na to wskazuje.

 

III liga. Ślęza lepsza od lidera, rezerwy Chrobrego wygrały w Gorzowie Wlkp.

W piłce profesjonalnej – czyli od ekstraklasy do II ligi – Dolny Śląsk reprezentuje siedem drużyn. Po dwa zespoły Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, a także Miedź Legnica, Chrobry Głogów i Górnik Polkowice. Aż tyle drużyn w zawodowej piłce dobrze świadczy o naszym regionie, choć w bieżącym sezonie kibice większości z nich nie są rozpieszczani wynikami.

 

Miniony weekend nie zapisze się jednak w historii dolnośląskiego futbolu złotymi zgłoskami, bowiem wszystkie nasze drużyny przegrały swoje mecze ligowe. Siedem porażek na siedem meczów, w tym kilka wręcz druzgocących. Bilans bramkowy – 6:23 – mówi sam za siebie.

 

Oto wyniki dolnośląskich drużyn z weekendu

 • Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 4:1
 • Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:1
 • Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 4:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 6:0
 • Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 3:2
 • Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 2:3
 • Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1
Continue Reading

Chrobry

Doświadczony napastnik z Ukrainy nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów

Published

on

Dmytro Bilonoh

Dmytro Bilonoh, 27-letni napastnik z Ukrainy, został nowym piłkarzem Chrobrego Głogów.

 

Duże wzmocnienie defensywy A-klasowego KS-u

Dmytro Bilonoh może grać jako klasyczna dziewiątka albo jako skrzydłowy. 27-letni piłkarz z Ukrainy podpisał z Chrobrym półroczny kontrakt z opcją jego dwukrotnego automatycznego przedłużenia o dodatkowy rok.

Dla Bilonoha Chrobry jest pierwszym klubem w Polsce. Wcześniej występował w kilku innych krajach, nie tylko na Ukrainie, ale też m.in. na Litwie, gdzie spędził ostatni rok. Był wtedy zawodnikiem FK Riteriai, w barwach którego zagrał w 28 meczach najwyższej ligi, w których zdobył 8 bramek.

 

Wychowanek Szachtara Donieck (w I drużynie nie zdołał zagrać) ma w sumie na koncie ponad 100 meczów w najwyższych ligach rozgrywkowych w takich krajach Ukraina, Białoruś, Litwa, a także Finlandia czy Rosja. W barwach Dinama Mińsk zagrał w kwalifikacjach do Ligi Europy.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Chrobry

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Published

on

Mateusz Bochnak

Mateusz Bochnak przeszedł z Chrobrego Głogów do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.

 

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Mateusz Bochnak był zawodnikiem Chrobrego od sezonu 2021/22. Pomarańczowo-czarne barwy reprezentował w 55 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek. 25-letni pomocnik zwłaszcza w rundzie jesiennej bieżącego był w wysokiej formie – w 18 meczach strzeli osiem bramek i zaliczył cztery asysty.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Chrobry z nowym zawodnikiem na lewą obronę lub pomoc

Published

on

Sebastian Górski został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów. Doświadczony zawodnik, który może grać jako lewy obrońca lub pomocnik, podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 

Rezerwy Śląska Wrocław. Bez zmian kadrowych, osiem sparingów

Sebastian Górski jest wychowankiem Celulozy Kostrzyn, ale zdecydowaną większość czasu spędził w klubach z Zielonej Góry – UKP, Falubazie i Lechii. Dwa sezony zagrał również w Formacji Port 2000 Mostki, a półtora sezonu w I-ligowej Puszczy Niepołomice.

 

Podczas rundy wiosennej bieżącego sezonu ponownie grał w III-ligowej Lechii Zielona Góra. W 14 spotkaniach zdobył dwie bramki, był także ważnym elementem zespołu, który awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zielonogórzanie sensacyjnie eliminowali z rozgrywek kolejno Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Jagiellonię Białystok. W 1/4 finału PP Lechia zmierzy się z Legią Warszawa, ale już bez Górskiego w składzie. Sebastian w tym meczu już nie zagra i będzie kontynuował przygotowania z Chrobrym do pierwszoligowej wiosny.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

I runda Pucharu Polski. Lechia zagra z Piastem Gliwice (LOSOWANIE)

Published

on

okręgowy Puchar Polski

W piątek odbyło się losowanie par I rundy Fortuna Puchar Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2022/23. Z kim zagrają nasze drużyny?

 

Powrót skrzydłowego. Duże wzmocnienie Polonii-Stali

Oto rywale dolnośląskich drużyn w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/23. Zapowiada się wiele ciekawych meczów. Czwartoligowa Lechia Dzierżoniów zagra z Piastem Gliwice z ekstraklasy.

 

Przypomnijmy, że ostatni raz gdy Lechia grała w Pucharze Polski, trafiła na Jagiellonię Białystok. Minimalnie przegrała 0:1, ale zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

Oto rywale naszych zespołów:   

 • Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław
 • LZS Stegu Start Jełowa – Zagłębie Lubin 
 • Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 
 • Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów
 • Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 
 • Resovia – Miedź Legnica

Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 30 sierpnia ? 1 września 2022 roku.

 

Przypomnijmy, że rezerwy Śląska Wrocław odpadli w rundzie wstępnej po porażce z Motorem Lublin.

 

Continue Reading

II liga

Utalentowani młodzieżowcy przeszli z Lubina do Głogowa

Published

on

Dawid Hanc, Patryk Kusztal, Zagłębia II Lubin

Dawid Hanc i Patryk Kusztal ? dotąd zawodnicy rezerw Zagłębia Lubin – w nowym sezonie zagrają w Chrobrym Głogów.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Dawid Hanc przeszedł z Zagłębia Lubin do Chrobrego Głogów na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Urodzony w Świdnicy 19-latek w Lubinie występował od 2015 roku. W minionym sezonie, w którym rezerwy Zagłębia wygrały III ligę, zagrał w 27 meczach, w których strzelił jedną bramkę. Hanc występuje na pozycji lewego pomocnika lub lewego obrońcy.

 

Dawid nie przedłużył z nami kontraktu, pomimo naszej propozycji, która została złożona zimą. Zdecydował się zmienić klub. Chcieliśmy, żeby grał i dalej się rozwijał, więc nie robiliśmy jakichkolwiek przeszkód w rozwoju kariery i zgodziliśmy się na dogodne raty w przypadku obowiązkowego ekwiwalentu ? podsumował Adam Buczek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

 

Do Głogowa trafił również król strzelców minionego sezonu w 3. grupie III ligi – Patryk Kusztal. W rezerwach zagrał w 23 meczach, w których zdobył 17 bramek. 3 mecze zagrał również w pierwszej drużynie w ekstraklasie.

 

19-letni pomocnik został wypożyczony na rok do Chrobrego. Umowa nie zawiera opcji wykupu zawodnika.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

To się czyta