Connect with us

Chrobry

Śląsk, Zagłębie i Miedź już mają nowych piłkarzy (TRANSFERY)

Published

on

transfery

Transfery dolnośląskich klubów. W zaciszach gabinetów trwają negocjacje transferowe, między klubami krążą piłkarscy agenci, a kluby wyszukują nowy zawodników i dopinają szczegóły umów. Oto najciekawsze informacje (i plotki) transferowe naszych klubów.

Okienko transferowe na Dolnym Śląsku (TRANSFERY LIVE)

Przerwa między sezonami to w klubach piłkarskich gorący czas, dosłownie i w przenośni. Piłkarze trenują w pocie czoła by najlepiej przygotować się do sezonu, a działacze starają się pozyskać nowych zawodników. Pierwsze transfery nasze kluby już poczyniły na początku czerwca. Ale transferowa karuzela się dopiero rozkręca.

 

Niemal wszystkie nasze drużyny z ekstraklasy i I ligi poczyniły już transfery. Na razie spektakularnych nazwisk nie ma, choć z pewnością na Dolny Śląsk trafili solidni gracze. A przecież to dopiero początek, bo w każdym naszym klubie jeszcze wielu graczy jest potrzebnych.

 

Okienko transferowe na Dolnym Śląsku (TRANSFERY LIVE)

Dziś prezentujemy sytuację na runku transferowym na 18 czerwca 2016. Ze względu na fakt, że niemal codziennie pojawiają się plotki i spekulacje transferowe, na naszym blogu uruchomimy transferową “relację” live z najciekawszymi informacjami.

 

Śląsk Wrocław transfery

Na dziś (18.06) Śląsk pozyskał dwóch zawodników. Pierwszym ruchem transferowym było podpisanie umowy ze Słowackim bramkarzem Lubosem Kamenarem. 28-latek ostatnio grał w Spartaku Trnava. Wiele wskazuje na to, że będzie pierwszym bramkarzem WKS-u.

[su_label]Ocena:[/su_label] Wzmocnienie.

***

Pierwszym nowym zawodnikiem z pola został lewoskrzydłowy Alvarinho. Wrocławianie wypożyczyli 25-letniego Portugalczyka z Jagielloni do końca sezonu z opcją pierwokupu.

W Jagielloni Alvarinho furory nie zrobił, ale szkoleniowiec WKS-u Mariusz Rumak zna go z Zawiszy, gdzie Portugalczyk był jednym z lepszych piłkarzy. Teraz szkoleniowiec Śląska ma nadzieję, że pod jego wodzą znów “odpali”.

Znajomi Rumaka po przejściach wzmocnią Śląsk?

[su_label]Ocena:[/su_label] Wzmocnienie/Niewiadoma.

 

Odeszli/odchodzą

 • Tomasz Hołota
 • Tom Hateley
 • Mateusz Abramowicz
 • Krzysztof Ostrowski
 • Igor Tyszczenko
 • Konrad Kazimierczak

Na wylocie

 • Marcel Gecov ? koniec kariery?
 • Jakub Wrąbel ? wypożyczenie?
 • Robert Pich – powrót do Kaiserslautern

W zawieszeniu

 • Dudu Paraiba – negocjacje
 • Bence Mervo – negocjacje

Zagłębie Lubin transfery

Zagłębie rozpoczęło wzmocnienia od pozyskania dwóch obrońców. Stoper Sebastian Madera (ostatnio Jagiellonia) podpisał z lubińskim klubem dwuletni kontrakt.

[su_label]Ocena:[/su_label] Uzupełnienie/Wzmocnienie.

***

23-letni lewy obrońca Daniel Dziwniel ostatnio nie grał, gdyż zmagał się z groźną kontuzją ? zerwanymi wiązadłami kolanowymi. Wcześniej bronił barw szwajcarskiego FC Sankt Gallen, a polskim kibicom znany jest z występów w Ruchu Chorzów.

[su_label]Ocena:[/su_label] Wzmocnienie/Niewiadoma.

 

Odeszli/odchodzą

 • Luis Carlos ? koniec umowy
 • Adrian Błąd ? wypożyczenie do Arki

W zawieszeniu

 • Filip Starzyński ? negocjacje

Miedź Legnica transfery

Hiszpan Oscar Martin Hernandez pierwszym wzmocnieniem Miedzi Legnica. 27-latek jest lewoskrzydłowym, choć może grać również jak napastnik lub pozycji nr 10. Ostatnio grał w zespole La Roda występującym w III lidze hiszpańskiej.

[su_label]Ocena:[/su_label] Wzmocnienie/Niewiadoma

***

Miedź podpisała roczny kontrakt z bramkarzem Łukaszem Sapelą. 33-letni golkiper w ostatnim sezonie był podstawowym zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz.

[su_label]Ocena:[/su_label] Uzupełnienie

Odeszli/odchodzą

 • Bartosz Ślusarski
 • Marek Gancarczyk
 • Tadas Labukas
 • Igor Subbotin

W zawieszeniu

 • Dawid Smug
 • Dominik Budzyński
 • Rumen Trifonov
 • Adrian Cierpka

 

Chrobry Głogów transfery

Chrobry na razie nie pozyskał nowych zawodników. Stracił natomiast swojego najlepszego piłkarza Macieja Górskiego, któremu z końcem czerwca skończył się kontrakt, a napastnik już podpisał umowę z Jagiellonią Białystok.

 

Sporej grupie piłkarzy z końcem czerwca kończą się kontrakty lub wypożyczenia. Do Piasta Gliwice wrócił już Mateusz Długołęcki, który trenuje z zespołem przed nowym sezonem. Na razie nie wiadomo jak potoczą się losy pozostałych graczy.

Odeszli/odchodzą

 • Szymon Drewniak – koniec wypożyczenia
 • Gracjan Horoszkiewicz – koniec wypożyczenia
 • Mateusz Długołęcki – koniec wypożyczenia
 • Marcel Gąsior – koniec wypożyczenia
 • Maciej Górski – koniec kontraktu – Jegiellonia
 • Kevin Lafrance – koniec kontraktu
 • Sławomir Janicki – koniec kontraktu
 • Mateusz Długołęcki – koniec kontraktu
 • Robert Pisarczuk – koniec kontraktu
 • Adam Samiec – koniec kontraktu
 • Michał Bednarski – koniec kontraktu

 

Chrobry

Wysoki napastnik zawodnikiem Chrobrego Głogów

Published

on

Adrian Szczutowski

Tuż przed startem rundy wiosennej w I lidze, Chrobry Głogów zakontraktował napastnika Adriana Szczutowskiego.

 

Kluczowy zawodnik Śląska przedłużył kontrakt. „Piszemy naprawdę fajną historię”

Adrian Szczutowski jest napastnikiem. Ma 23 lata i mierzy 195 cm. W rundzie jesiennej był zawodnikiem Wisły Płock, z którą związany był przez większą cześć kariery. W ostatnich latach reprezentował również barwy Stali Mielec, z którą zadebiutował w ekstraklasie i na tym poziomie rozegrał w sumie 10 spotkań, Stomilu Olsztyn (16/5) i Stali Stalowa Wola (6/0).

Nowy zawodnik podpisał kontrakt z głogowskim klubem do czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

Zawodnik Śląska w Głogowie. Chrobry wypożyczył Szymona Lewkota

Published

on

Szymon Lewkot

Szymon Lewkot został wypożyczony ze Śląsk Wrocław do Chrobrego Głogów. 24-latek będzie grał w barwach I-ligowca do końca sezonu.

 

IV-ligowy Piast znów zmienił trenera. To już trzeci szkoleniowiec w sezonie

Szymon Lewkot, który może grać zarówno w pomocy jak i na obronie, rozegrał do tej pory 29 meczów w ekstraklasie. Nie miał jednak większych szans na granie w I drużynie Śląska w rundzie wiosennej, więc Śląsk zdecydował się na wypożyczenie 24-latka na zaplecze ekstraklasy.

 

Szymon, po powrocie z wypożyczenia do Górnika Łęczna, w obecnych rozgrywkach nie miał zbyt wielu okazji do gry. W ekstraklasie wystąpił w jednym spotkaniu. Częściej mogliśmy go oglądać na boisku w szeregach drugiego zespołu. Na trzecioligowych boiskach rozegrał sześć spotkań i zdobył jednego gola – informuje klubowa strona WKS-u.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Chrobry zajmuje 14. miejsce w tabeli I ligi.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Chrobry

Dwóch zawodników pożegnało się z I-ligowcem

Published

on

Chrobry Głogów

Rafał Wolsztyński i Kamil Wojtyra rozstali się z I-ligowym Chrobrym Głogów.

 

Polską ekstraklasę zamienił na szkocką. Anglik wypożyczony

Rafał Wolsztyński trafił do Głogowa w połowie 2022 roku. Sezon 2022/23 zakończył na 33 rozegranych spotkaniach i 5 bramkach. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu dołożył kolejnych 8 występów, w których zdobył 2 gole.

Kamil Wojtyra grał w barwach Chrobrego od sezonu 2022/23. Zaliczył w tym czasie 35 meczów, w których zdobył 7 bramek.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Lider zatrzymany. Piąty mecz bez porażki I-ligowca z Głogowa

Published

on

Chrobry Głogów

W piątkowym meczu Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów bezbramkowo zremisował z liderem Odrą Opole. To piąty mecz bez porażki podopiecznych Piotra Plewni.

 

Trzech liderów, jedna drużyna wycofana. Tak sobie radzą spadkowicze z IV ligi

W sześciu pierwszych kolejkach I ligi Chrobry Głogów doznał czterech porażek. Mimo że był dopiero koniec sierpnia, dla wielu głogowianie wydawali się murowanym kandydatem do spadku. Wtedy jednak coś drgnęło. Podopieczni Piotra Plewni wygrali z GKS Tychy i od tego czasu nie doznali goryczy porażki.

 

Piątkowy (6 października), bezbramkowy remis z liderem Odrą Opole był już piątym meczem ze zdobytymi punktami. Co prawda aż trzy z nich zostały zremisowane, ale trzeba pamiętać, że rywalami Chrobrego były albo zespoły ze ścisłej czołówki, albo mocne ekipy z Krakowa i Gdyni.

 

Sytuacja głogowian, którzy z dziewięcioma punktami są w strefie spadkowej, wciąż jest trudna, ale o niebo lepsza od tej, z która mieliśmy do czynienia jeszcze niewiele ponad miesiąc temu.

 

Fot. Chrobry Głogów X/Twitter

Continue Reading

Chrobry

Gol nastolatka nie pomógł. Chrobry odpadł z drugoligowcem

Published

on

Chrobry Głogów przegrał w Puławach z Wisłą 1:3 i skończył udział w Pucharze Polski na I rundzie.

 

“Na zawsze w naszych sercach i pamięci”. Granit pamiętał o tragicznej rocznicy

Mecz I rundy Pucharu Polski z II-ligową Wisłą rozpoczął się dobrze dla głogowian, którzy wyszli na prowadzenie już w 4. min. po golu niespełna 18-letniego Szymona Bartlewicza. Chrobry długo kontrolował wydarzenia na boisku, niestety w II połowie do puławianie narzucili swoje warunki gry.

 

W 56. min. wyrównał Mateusz Klichowicz, a trzy minuty później ten sam zawodnik wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Od teraz to Chrobry był na musiku, ale nie tylko nie zdołał strzelić drugiego gola, ale pod koniec stracił trzeciego.

Głogowianie odpadli z pucharów i nie przedłużyli serii z ligi. Przypomnijmy, że po sześciu, kolejnych przegranych meczach ostatnio przełamali się i w trzech spotkaniach zdobyli 7 punktów.

Continue Reading

Chrobry

Wenezuelczyk na ratunek najgorszej obronie I ligi

Published

on

Jesus Paz

Lewy obrońca z Wenezueli, reprezentant kadry U23, Jesus Paz został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów.

 

Solidne wzmocnienie trzecioligowca na zakończenie okienka transferowego

Chrobry Głogów fatalnie rozpoczął nowy sezon w I lidze. Po sześciu meczach głogowianie mają zero punktów na koncie, 5 strzelonych goli i aż 20 straconych. Na finiszu okienka transferowego zakontraktowanego więc zawodnika z Wenezueli, który ma wzmocnić defensywę Chrobrego.

 

Jesus Paz w tym roku występował w klubie wenezuelskiej ekstraklasy (Liga FUTVE) – Rayo Zuliano, skąd został wypożyczony na rok do Głogowa. Chrobry w umowie zawarł jednak opcję prawa pierwokupu po tym okresie.

 

W najwyższej lidze swojego kraju rozegrał 49 spotkań, w tym 10 w tym roku. Pozostaje też zawodnikiem reprezentacji U23. Ostatni mecz w narodowych barwach rozegrał 15 czerwca przeciwko kadrze Maroka. Później, na przełomie lipca i sierpnia, został powołany do pierwszej reprezentacji Wenezueli na konsultacje dla zawodników z ligi krajowej.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

To się czyta