Miedź Legnica z najciekawszym (na razie) transferem lata

Paul Batin został nowym zawodnikiem Miedzi Legnica. Polscy kibice mogą kojarzyć go z pierwszego meczu Botosani z Legią Warszawa w Lidze Europy w lipcu ubiegłego roku. Rumuński napastnik ma na koncie niemal 140 meczów w tamtejszej ekstraklasie. Czy to oznacza, że w Legnicy pozyskali gracza dużego formatu?

 

Okienko transferowe na Dolnym Śląsku (TRANSFERY LIVE)

To akurat dopiero się okaże. Bo doświadczenie uczy, że różnie bywało z tymi napastnikami pozyskiwanymi z zagranicy przez Miedź (vide np. Igor Subbotin). Paul Batin, 29-letni napastnik, który podpisał w Legnicy roczny kontrakt, to solidny rumuński ligowiec. Dotąd rozegrał w tamtej ekstraklasie 132 mecze, w których 38 razy wpisał się na listę strzelców.

 

Niby ok, choć na kolana nie powala. Jeszcze gorze jest, gdy spojrzymy na ostatni sezon zawodnika. Jesienią był przez długi czas podstawowym zawodnikiem Botosani, ale ani razu nie strzelił gola (w 12 meczach). Wiosnę spędził w  Dinamie Bukareszt, ale w sumie więcej w gabinetach lekarzy – kontuzja wyeliminowała go z większej części rundy. Ostatecznie zaliczył mało gier i zero goli.

 

Puchar Polski: Miedź II z Bełchatowem, a na zwycięzcę czeka… Miedź

Trzeba jednak Batinowi oddać, że miał i znacznie lepsze okresy w karierze. W pierwszym swoim sezonie w barwach Botosani (2014/15) pięć razy pokonywał bramkarzy rywali, tyle samo miał asyst. Z kolej w sezonie 2012/13 – jako gracz FC Brasov – zdobył 8 goli i miał 9 asyst.

 

Jakiego Batina zobaczymy w Legnicy? Trener Ryszard Tarasiewicz bardzo chwali jego umiejętności, więc wypada uwierzyć Tarasiowi. Pamiętając, że trafia na zaplecze ekstraklasy, ma “papiery” by nawet zostać gwiazdą I ligi. Oczywiście wszystko zweryfikuje boisko, ale dziś można pokusić się o stwierdzenie, że Miedź zrobiła – jak dotąd – jeden z ciekawszych transferów na Dolnym Śląsku. Oby to samo można było powiedzieć po zakończeniu rundy, cze sezonu.

 

To już drugi napastnik pozyskany przez legniczan przed nowymi rozgrywkami. Wcześniej do klubu trafił 22-letni Jakub Vojtus. Słowak również przyszedł z Rumunii, tyle że z II ligi z klubu Universitatea Cluj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.