Connect with us

A klasa

Orzeł Prusice rośnie w siłę. Te nazwiska robią wrażenie

Published

on

orzeł prusice

Orzeł Prusice pozyskał pięciu nowych piłkarzy. Nazwiska, biorąc pod uwagę, że mówimy o A klasie, robią wrażenie. Czterech graczy pochodzi ze Ślęzy Wrocław, w tym Grzegorz Rajter, wicekról strzelców III ligi w poprzednim sezonie.

 

A klasa Wrocław. Podział na grupy (MAPA)

Miniony sezon był dla Orła Prusice średnio udany, by nie powiedzieć nieudany. Wcześniej drużyna spod Trzebnicy plasowała się co roku w czołówce A klasy. W 2015 zakończyła rozgrywki na 2. miejscu. Wtedy jednak nie było reformy i do okręgówki awansował tylko mistrz.

 

Tym razem wygląda na to, że w Prusicach poważnie myślą o awansie. Tak przynajmniej można sądzić po transferach, których dokonano. Na początku lipca pozyskano 5 graczy z uznanymi, jak na A-klasową rzeczywistość, nazwiskami. Są to: Adrian Bergier, Jacek Mądrzejewski, Przemysław Łukasik, Grzegorz Rajter i Artur Monasterski.

 

Grzegorz Rajter strzelił dla Ślęzy ponad 100 goli

Czterej pierwsi w ubiegłym sezonie grali w Ślęzie Wrocław. I nie byli statystami, tylko podstawowymi zawodnikami (poza Łukasikiem, który był 3. bramkarzem). Co więcej, byli to wyróżniający się zawodnicy w całej III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Grzegorz Rajter został wicekrólem strzelców ligi. Zdobył 22 gole, lepszy był tylko Marcin Orłowski z Górnika Wałbrzych, który 30 razy wpisywał się na listę strzelców (zagrał też więcej meczów). Ponadto Rajter rozgrywki zakończył z ośmioma asystami na koncie.

 

Jeszcze więcej ostatnich podań miał Adrian Bergier, bo aż 11. Gdy dodamy do tego 9 goli oraz fakt, że obaj świetnie rozumieją się na boisku z Rajterem ? może się okazać, że duet ten nie będzie miał sobie równych w A klasie. Do tego dochodzi dwóch doświadczonych obrońców – Jacek Mądrzejewski (30 meczów w barwach Ślęzy) oraz Artur Monasterski (29 meczów w barwach Piasta Żmigród). Plus Łukasik, który mimo że w żółto-czerwonych barwach za dużo nie bronił, to jednak będzie sporym wzmocnieniem ekipy Bartosza Mazura.

 

Podobno to jeszcze nie koniec wzmocnień, więc wszystko wskazuje na to, że rośnie nam w Prusicach murowany kandydat do awansu do okręgówki. A być może na tym dalekosiężne plany włodarzy Orła się nie kończą.

Okręgówka

Trener szuka drużyny w niższych ligach

Published

on

Trener szuka klubu w niższych ligach. Poniżej znajdziecie pełną treść ogłoszenia.

 

Lokalna akademia piłkarska poszukuje trenerów

Jestem trenerem z licencją UEFA C oraz doświadczeniem w prowadzeniu zespołów A- i B-klasowych. Chętnie podejmę się współpracy jako pierwszy trener w A lub B klasie lub jako asystent trenera w tych samych ligach oraz wyższych, jak klasa okręgowa czy IV liga.

Ze swojej strony oferuje pełne zaangażowanie, profesjonalne podejście do zespołu, treningów oraz swoje doświadczenie w zakresie formalności (obsługa extranetu, transfery, etc.)

W razie zainteresowania proszę o kontakt pod numerem 535974900 (najlepiej sms) lub paawel.jankowski@gmail.com.

Continue Reading

DolZPN

Pogoda sparaliżowała start rundy wiosennej. Mecze w podokręgu legnickim odwołane

Published

on

Start rundy wiosennej w niższych ligach w Podokręgu Legnica odwołany. Powodem jest fatalna pogoda panująca w regionie.

 

Transferowa bomba we wrocławskiej okręgówce. Augustyn w Wierzbicach!

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuję, że wszystkie mecze zaplanowane w dniach 11-12 marca w Podokręgu Legnica zostają odwołane – poinformował związek na swoim profilu na Facebooku.

Dodajmy, że dotyczy to meczów w rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg Legnica od klasy okręgowej do B klasy. Nie zostały natomiast odwołane mecz Koleje Dolnośląskie IV ligi.

 

W pozostałych okręgach Dolnego Śląska mecze nie zostały odgórnie odwołane. Patrząc jednak na pogodę, raczej nie uda się wszystkich rozegrać zgodnie z terminarzem.

 

Continue Reading

A klasa

Wrocławska A klasa okrojona. Jeden klub się wycofał, co z drugim?

Published

on

Płomień Krośnice wycofał się z rozgrywek wrocławskiej A klasy. Wciąż nie wiadomo, jak przyszłość czeka innego A-klasowca Victorię Orzeszków.

 

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

Płomień Krośnice wycofał się z rozgrywek wrocławskiej A klasy. Drużyna z Krośnic po rundzie jesiennej zajmowała 15. miejsce w tabeli II grupy. Wyniki meczów z tym zespołem zostaną zachowane, a w rundzie wiosennej rywale będą dostawać 3 punkty walkowerem.

 

Głównym powodem wycofania Płomienia były kłopoty kadrowe. Z nimi boryka się również Victoria Orzeszków, drużyna z I grupy A klasy. W przerwie zimowej jeszcze się one pogłębiły. Kilka dni temu Victoria na swoim facebookowym profilu poinformowała nawet, że nie przystąpi do rundy wiosennej. Post zniknął, ale wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka drużynę z Orzeszkowa.  

Continue Reading

A klasa

Trzy drużyny szukają sparingpartnerów. Dwa na najbliższy weekend

Published

on

Sparingpartnerzy poszukiwani

Jedna drużyna seniorów i dwie drużyny juniorskie szukają sparingpartnerów.

 

Barycz podwyższa obronę. Kolejny wysoki środkowy obrońca w Sułowie

Występujące w A klasie rezerwy IV-ligowego Sokoła Marcinkowice poszukują sparingpartnera na najbliższy weekend (4/5 marca). Szczegóły można omówić pod nr tel. 666 051 879.

 

Juniorzy starsi, grającej w lidze wojewódzkiej Baryczy Sułów, pilnie poszukują sparingpartnera na niedzielę, 5 marca. Dysponują boiskiem sztucznym w Miliczu na godz. 11. Kontakt z trenerem Szymonem Iwanickim pod nr tel. 693 739 682.

 

Rywala na sobotę, 11 marca, szukają także juniorzy starsi zespołu KS Dziadowa Kłoda II. Szczegóły można omówić pod nr tel. 692 812 656.

 

Continue Reading

A klasa

Podwrocławska drużyna z A klasy szuka sparingpartnera

Published

on

szuka sparingpartnera

Skra Wojnowice, drużyna z wrocławskiej A klasy, szuka sparingpartnera na początek marca.

 

Karne wyłoniły drugiego finalistę Pucharu Polski. Zacięty mecz Polonii z Piastem

Skra Wojnowice, drużyna grająca w grupie III wrocławskiej A klasy, szuka rywala do rozegrania sparingu w niedzielę, 5 marca. Godzina 11 lub 12. Boisko w Wojnowicach. Szczegóły można omówić pod nr tel. 793 030 047.

Continue Reading

A klasa

Nowy trener beniaminka wrocławskiej A klasy

Published

on

Dominik Domino został nowym trenerem drużyny seniorów Skry Wojnowice, beniaminka III grupy wrocławskiej A klasy.

 

Grzegorz Dorobek nie jest już trenerem GKS-u Mirków

32-letni Dominik Domino na stanowisku trener Skry zmienił Jacka Podemskiego, który prowadził ekipę z Wojnowic przez trzy lata. Nowy szkoleniowiec jest absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. – Od lat spełnia się jako czołowy zawodnik w pierwszej drużynie Czarnych z Jelcza-Laskowic, ma doświadczenie jako trener (UEFA B) w piłce młodzieżowej i seniorskiej, nieustanne rozwija się w tym kierunku. W przeszłości prowadził zespół juniorów Czarnych oraz A-klasowe rezerwy – informuje klubowy profil Skry na Facebooku.

 

Dominik Domino nie jest nową twarzą w Skrze, bowiem od sierpnia 2021 roku prowadził zespół juniorów z Wojnowic. – Jesteśmy przekonani, że już niebawem juniorzy Skry odegrają ważną rolę w A-klasowej drużynie seniorskiej, a my pod wodzą trenera będziemy świętować nie jedno zwycięstwo – informuje klub.

 

Continue Reading

To się czyta