Orzeł Prusice rośnie w siłę. Te nazwiska robią wrażenie

Orzeł Prusice pozyskał pięciu nowych piłkarzy. Nazwiska, biorąc pod uwagę, że mówimy o A klasie, robią wrażenie. Czterech graczy pochodzi ze Ślęzy Wrocław, w tym Grzegorz Rajter, wicekról strzelców III ligi w poprzednim sezonie.

 

A klasa Wrocław. Podział na grupy (MAPA)

Miniony sezon był dla Orła Prusice średnio udany, by nie powiedzieć nieudany. Wcześniej drużyna spod Trzebnicy plasowała się co roku w czołówce A klasy. W 2015 zakończyła rozgrywki na 2. miejscu. Wtedy jednak nie było reformy i do okręgówki awansował tylko mistrz.

 

Tym razem wygląda na to, że w Prusicach poważnie myślą o awansie. Tak przynajmniej można sądzić po transferach, których dokonano. Na początku lipca pozyskano 5 graczy z uznanymi, jak na A-klasową rzeczywistość, nazwiskami. Są to: Adrian Bergier, Jacek Mądrzejewski, Przemysław Łukasik, Grzegorz Rajter i Artur Monasterski.

 

Grzegorz Rajter strzelił dla Ślęzy ponad 100 goli

Czterej pierwsi w ubiegłym sezonie grali w Ślęzie Wrocław. I nie byli statystami, tylko podstawowymi zawodnikami (poza Łukasikiem, który był 3. bramkarzem). Co więcej, byli to wyróżniający się zawodnicy w całej III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Grzegorz Rajter został wicekrólem strzelców ligi. Zdobył 22 gole, lepszy był tylko Marcin Orłowski z Górnika Wałbrzych, który 30 razy wpisywał się na listę strzelców (zagrał też więcej meczów). Ponadto Rajter rozgrywki zakończył z ośmioma asystami na koncie.

 

Jeszcze więcej ostatnich podań miał Adrian Bergier, bo aż 11. Gdy dodamy do tego 9 goli oraz fakt, że obaj świetnie rozumieją się na boisku z Rajterem – może się okazać, że duet ten nie będzie miał sobie równych w A klasie. Do tego dochodzi dwóch doświadczonych obrońców – Jacek Mądrzejewski (30 meczów w barwach Ślęzy) oraz Artur Monasterski (29 meczów w barwach Piasta Żmigród). Plus Łukasik, który mimo że w żółto-czerwonych barwach za dużo nie bronił, to jednak będzie sporym wzmocnieniem ekipy Bartosza Mazura.

 

Podobno to jeszcze nie koniec wzmocnień, więc wszystko wskazuje na to, że rośnie nam w Prusicach murowany kandydat do awansu do okręgówki. A być może na tym dalekosiężne plany włodarzy Orła się nie kończą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.