Więcej obcokrajowców w małych ligach na Dolnym Śląsku

Dolnośląskie kluby od IV ligi do B klasy będą teraz mogły zgłosić do rozgrywek dwóch zawodników-amatorów spoza Unii Europejskiej.

 

Najnowsze wyniki sparingów w małych ligach w regionie

Sprawą zajął się zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na piątkowym posiedzeniu (22 lipca).  Działacze zdecydowali, że od IV ligi do klasy B będzie można uprawnić dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej.

 

Jak można się domyślać, chodzi o zawodników-cudzoziemców spoza Unii Europejskiej o statusie amatora. Bo do tej pory w klubie mógł być tylko jeden taki piłkarz. Dodatkowym warunkiem – i to się nie zmieniło –  jest posiadania przez takiego gracza dokumentów zaświadczających legalizację pobytu w Polsce.

 

Który dolnośląski klub będzie najlepszy w III lidze? SONDA 

Przypomnijmy, że cudzoziemców spoza UE kluby mogą zatrudniać bez ograniczeń, jeśli są zawodowcami. To oczywiście w małych ligach mało spotykany widok, ale – teoretycznie – możliwy. Takich graczy może być oczywiście więcej niż dwóch, o których mowa powyżej.

 

Bez względu na fakt ilu zawodników spoza Unii jest uprawnionych do gry w danym klubie, tylko jeden może przebywać na boisku (wyjątkiem jest Lotto Ekstraklasa, w której może jednocześnie grać dwóch takich piłkarzy).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.