IV liga dolnośląska wschód: 2. kolejka – WYNIKI, TABELA, STRZELCY

IV liga dolnośląska wschód – trwa 2. kolejka. W sobotę rozegrano sześć spotkań, dwa kolejne w niedzielę. Oto najważniejsze wydarzenia z grupy wschodniej IV ligi na Dolnym Śląsku – wyniki, tabela oraz strzelcy.

IV liga dolnośląska zachód: 2. kolejka – WYNIKI, TABELA, STRZELCY

Po pierwszej 1. kolejce liderem IV ligi wschód był GKS Kobierzyce, który rozgromił Orła Sadowice 7:0. Kto liczył na powtórkę z innym beniaminkiem – MKP Wołów – srodze się zawiódł. Kobierzyczanie mieli przewagę w I połowie, ale zawiodła skuteczność. Po zmianie stron mecz się wyrównał, a goście śmielej zaatakowali. Efekt? MKP wygrał po golu Adriana Marcinkowskiego w 58 min. meczu.

Swoje aspiracje potwierdziła za to Foto-Higiena Gać. Spadkowicz z III ligi grał z Orłem Sadowice. Tym razem goście zagrali lepiej w defensywie, ale i tak nie uniknęli porażki 0:3. Bramki strzelali Maciej Salak, Paweł Synowiec i Mieczysław Przytuła. W drużynie z Sadowic zadebiutował Daniel Liberek, który trafił do Orła z Odry Malczyce.

IV liga na Dolnym Śląsku

Sporo emocji (i kontrowersji) wzbudził mecz w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół zremisował 1:1 z Piastem Nowa Ruda. Goście prowadzili od 5 min. po golu Jarosław Bagińskiego. Od 35 min. grali jednak w osłabieniu, po czerwonej kartce dla bramkarza Dawida Mańczyka. Kilka minut później sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Oczywiście nie będą oceniał słuszności obu decyzji, bo ich nie widziałem, ale goście czuli się nimi mocno skrzywdzeni. Gola dla Sokoła zdobył Kamil Pyzłowski w 41. min.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł spadkowicz ze Świdnicy. Polonia-Stal przegrywała z beniaminkiem z Jaworzyny Śl. od 3 minuty po strzale Łukasza Szmidta. Kibice mieli prawo obawiać się powtórki sprzed tygodnia, kiedy mimo sporej przewagi biało-zieloni tylko zremisowali z Wołowem 1:1. Tym razem udało się wygrać. Ojcem sukcesu śmiało można obwołać Roberta Myrtę, który przy pierwszym golu Wojciecha Szuby asystował, a drugiego zdobył.

Ze zwycięstwa cieszą się również w Bielawie, gdzie Bielawianka pokonała Orła Ząbkowice ŚL. 2:0. Gospodarze – po strzałach Seweryna Ślepeckiego oraz Pawła Ochoty – prowadzili już po 35 min. i do końca mieli spotkanie pod kontrolą.

Z sobotnich meczów w IV lidze zachodniej goli nie obejrzeli tylko kibice w Goszczu, gdzie Wiwa bezbramkowo zremisowała z Victorią Świebodzice. Spotkanie było dość wyrównane, choć groźniejsze sytuacji podbramkowe stworzyli sobie goście.

W niedzielnym meczu Bystrzyca Kąty Wr., spadkowicz z III ligi, podejmowała beniaminka z Barda. Unia po 9 min. prowadził 2:0 po strzałach Tomaszów Robaka i Zielińskiego. Później przebudzili się podopieczni Artura Nahajły. Bramkę kontaktową zdobył Brazylijczyk Felipe Alberto, a do remisu doprowadził Sebastian Kościuk. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, gola dla Unii zdobył rezerwowy Łukasz Idzi.

Mecz Sokół Marcinkowice – Pogoń Oleśnica, z powodu zalania boiska w Marcinkowicach, został odwołany. Nowy termin  – 31 sierpnia 2016 r. (środa), o godz. 17:30.