III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (# 6)

6. kolejka III ligi za nami. Nie obyło się bez niespodzianek, zwłaszcza w Legnicy, gdzie Miedź II przegrała z Piastem Żmigród. W drużynie kolejki nie mogło więc zabraknąć graczy ze Żmigrodu. Kto jeszcze do niej trafił? Oto nasza “Jedenastka 6. kolejki III ligi”.

 

Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w okręgu wrocławskim

We wspomnianej Legnicy spotkały się – zespół z najlepszym atakiem i najgorsza obroną. Tak przynajmniej wskazywały dotychczasowe dokonania obu drużyn w sezonie. Boiskowa rzeczywistość okazał się zgoła odmienna. Goście nie tylko zachowali czyste konto, ale zdobyli jeszcze dwie bramki i wyjechali z Legnicy z kompletem oczek.

 

Druga dolnośląską drużyną, która wygrała swój ligowych mecz, była Olimpia Kowary. Beniaminek wygrał w dramatycznych okolicznościach – gola na wagę pierwszego zwycięstwa w sezonie zdobył w doliczonym czasie gry.

 

3. GRUPA III LIGI – WIĘCEJ WIADOMOŚCI

W ciekawym meczu w Polkowicach, KS zremisował 1:1 z Lechią Dzierżoniów. Oba gole padły z rzutów karnych, ale oba zespoły miały jeszcze sporo okazji do zdobycia gola. Goście nawet strzelili (jego autorem był nowo pozyskany Koreańczyk Kyo Soo Park), ale sędzia gola nie uznał. Czy słusznie? Z dostępnego w sieci nagrania można wywnioskować, że tak.

 

Trzy pozostałe nasze zespoły przegrały swoje mecze. Śląsk II stracił aż 4 gole w Jastrzębiu Zdrój. Ślęza i Górnik Wałbrzych przegrały jedną bramką, na domiar złego tracąc remisy w końcówce spotkania.

 

Oto dolnośląska jedenastki 6. kolejki III ligi

3 liga 6 kolejka jedenastka

Rezerwa: Piotr Smołuch (Olimpia), Adrian Niewiadomski (Ślęza), Karol Stachowiak (Piast), Lucjan Zieliński (Miedź II), Wiktor Kobiela (Polkowice),  Damian Migalski (Górnik).

Piłkarz kolejki: Dominik Chajewski.

Pomocnik Olimpii zaliczył udany występ i prawie strzelił zwycięskiego gola. Dlaczego prawie? Po dośrodkowaniu Chajewskiego bezpośrednio z rzutu rożnego piłka trafiła w słupek, a następnie odbiła się od nogi Pawła Kulczyka i wpadła do bramki gospodarzy.

 

[league_table 3027] [socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”400″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.