Connect with us

A klasa

Bójka i przerwany mecz w A klasie

Published

on

DZPN zadymy Andrzej Padewski

Bójka i przerwany mecz w wałbrzyskiej klasie A. Do zadymy na murawie doszło w 87 min. meczu Iskra Witków – Pogoń Pieszyce. Sędziowie nie wznowili już przerwanego spotkania.

 

Zadyma w Jaworze. Mecz Kuźnia ? Odra Ścinawa przerwany

Niespokojnie w małych ligach na Dolnym Śląsku. W minioną sobotę doszło do zadymy na trybunach w Jaworze, dziś miała miejsce awantura na murawie w wałbrzyskiej klasy A. Konkretnie w Witkowie Śląskim, gdzie miejscowa Iskra grała z Pogonią Pieszyce.

 

Jak doszło do zdarzeń, które spowodowały, że sędzia przerwał mecz? Wiadomo na pewno, że była 87 minuta spotkania. Goście prowadzili 2:1.

 

Tak oto sytuację relacjonują obie strony:

 

Na fanpage Iskry Witków Śl. można przeczytać

Skandal w Witkowie. Iskra przegrywała 1:2 z Pogonią Pieszyce, gdy w 86. sędzia przerwał mecz. Dodajmy, iż arbiter nie dawał sobie rady od pierwszego gwizdka. W końcówce po zamieszaniu pod naciskiem swojego taty, będącego sędzią bocznym, zakończył mecz.
Na koniec dodamy, iż w przerwie oraz zaraz po meczu sędziów piwem w szatni częstował trener… Mieroszowa. Komuś bardzo zależy na tym, by Iskra przegrywała. Mecz z Pogonią zakończy się pewnie walkowerem na naszą niekorzyść. Bądźcie na bieżąco.

 

Inaczej sytuację widzą w Pieszycach. Oto jak ostatnie minuty opisuje oficjalna strona Pogoni:

W drugiej połowie spotkania, na 3 minuty przed jego zakończeniem meczu na boisku doszło do scen, jakich nie byliśmy jeszcze świadkami. Jeden z zawodników gospodarzy nie mogąc pogodzić się z różnicą poziomu sportowego dzielącego obie drużyny z wyskoku kopnął nogą w klatkę piersiową jednego z zawodników naszej drużyny, po czym w jego ślady, wykorzystując brak wymaganych regulaminem rozgrywek służb porządkowych, ruszyło kilku kibiców (sędziowie uciekli).

W tym momencie sędziowie prowadzący rozgrywki przerwali mecz, a na miejsce została wezwania Policja. Spotkanie nie zostało już wznowione.

 

Bez względu na różnice w opisie przebiegu wydarzeń, klub z Witkowa Śl. musi się liczyć z surowymi konsekwencjami. Jeśli bowiem rzeczywiście kibice wbiegli na murawę i doszło do bójki, to mamy do czynienia ze sporym skandalem. Oczywiście wydział dyscypliny OZPN Wałbrzych musi wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy (zwłaszcza, że padają różne oskarżenia).

1 Comment

1 Comment

  1. karka

    4 września, 2016 at 6:51 pm

    I tak zamiotą pod dywan 😀

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Okręgówka

Trener szuka drużyny w niższych ligach

Published

on

Trener szuka klubu w niższych ligach. Poniżej znajdziecie pełną treść ogłoszenia.

 

Lokalna akademia piłkarska poszukuje trenerów

Jestem trenerem z licencją UEFA C oraz doświadczeniem w prowadzeniu zespołów A- i B-klasowych. Chętnie podejmę się współpracy jako pierwszy trener w A lub B klasie lub jako asystent trenera w tych samych ligach oraz wyższych, jak klasa okręgowa czy IV liga.

Ze swojej strony oferuje pełne zaangażowanie, profesjonalne podejście do zespołu, treningów oraz swoje doświadczenie w zakresie formalności (obsługa extranetu, transfery, etc.)

W razie zainteresowania proszę o kontakt pod numerem 535974900 (najlepiej sms) lub paawel.jankowski@gmail.com.

Continue Reading

DolZPN

Pogoda sparaliżowała start rundy wiosennej. Mecze w podokręgu legnickim odwołane

Published

on

Start rundy wiosennej w niższych ligach w Podokręgu Legnica odwołany. Powodem jest fatalna pogoda panująca w regionie.

 

Transferowa bomba we wrocławskiej okręgówce. Augustyn w Wierzbicach!

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuję, że wszystkie mecze zaplanowane w dniach 11-12 marca w Podokręgu Legnica zostają odwołane – poinformował związek na swoim profilu na Facebooku.

Dodajmy, że dotyczy to meczów w rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg Legnica od klasy okręgowej do B klasy. Nie zostały natomiast odwołane mecz Koleje Dolnośląskie IV ligi.

 

W pozostałych okręgach Dolnego Śląska mecze nie zostały odgórnie odwołane. Patrząc jednak na pogodę, raczej nie uda się wszystkich rozegrać zgodnie z terminarzem.

 

Continue Reading

A klasa

Wrocławska A klasa okrojona. Jeden klub się wycofał, co z drugim?

Published

on

Płomień Krośnice wycofał się z rozgrywek wrocławskiej A klasy. Wciąż nie wiadomo, jak przyszłość czeka innego A-klasowca Victorię Orzeszków.

 

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

Płomień Krośnice wycofał się z rozgrywek wrocławskiej A klasy. Drużyna z Krośnic po rundzie jesiennej zajmowała 15. miejsce w tabeli II grupy. Wyniki meczów z tym zespołem zostaną zachowane, a w rundzie wiosennej rywale będą dostawać 3 punkty walkowerem.

 

Głównym powodem wycofania Płomienia były kłopoty kadrowe. Z nimi boryka się również Victoria Orzeszków, drużyna z I grupy A klasy. W przerwie zimowej jeszcze się one pogłębiły. Kilka dni temu Victoria na swoim facebookowym profilu poinformowała nawet, że nie przystąpi do rundy wiosennej. Post zniknął, ale wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka drużynę z Orzeszkowa.  

Continue Reading

A klasa

Trzy drużyny szukają sparingpartnerów. Dwa na najbliższy weekend

Published

on

Sparingpartnerzy poszukiwani

Jedna drużyna seniorów i dwie drużyny juniorskie szukają sparingpartnerów.

 

Barycz podwyższa obronę. Kolejny wysoki środkowy obrońca w Sułowie

Występujące w A klasie rezerwy IV-ligowego Sokoła Marcinkowice poszukują sparingpartnera na najbliższy weekend (4/5 marca). Szczegóły można omówić pod nr tel. 666 051 879.

 

Juniorzy starsi, grającej w lidze wojewódzkiej Baryczy Sułów, pilnie poszukują sparingpartnera na niedzielę, 5 marca. Dysponują boiskiem sztucznym w Miliczu na godz. 11. Kontakt z trenerem Szymonem Iwanickim pod nr tel. 693 739 682.

 

Rywala na sobotę, 11 marca, szukają także juniorzy starsi zespołu KS Dziadowa Kłoda II. Szczegóły można omówić pod nr tel. 692 812 656.

 

Continue Reading

A klasa

Podwrocławska drużyna z A klasy szuka sparingpartnera

Published

on

szuka sparingpartnera

Skra Wojnowice, drużyna z wrocławskiej A klasy, szuka sparingpartnera na początek marca.

 

Karne wyłoniły drugiego finalistę Pucharu Polski. Zacięty mecz Polonii z Piastem

Skra Wojnowice, drużyna grająca w grupie III wrocławskiej A klasy, szuka rywala do rozegrania sparingu w niedzielę, 5 marca. Godzina 11 lub 12. Boisko w Wojnowicach. Szczegóły można omówić pod nr tel. 793 030 047.

Continue Reading

A klasa

Nowy trener beniaminka wrocławskiej A klasy

Published

on

Dominik Domino został nowym trenerem drużyny seniorów Skry Wojnowice, beniaminka III grupy wrocławskiej A klasy.

 

Grzegorz Dorobek nie jest już trenerem GKS-u Mirków

32-letni Dominik Domino na stanowisku trener Skry zmienił Jacka Podemskiego, który prowadził ekipę z Wojnowic przez trzy lata. Nowy szkoleniowiec jest absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. – Od lat spełnia się jako czołowy zawodnik w pierwszej drużynie Czarnych z Jelcza-Laskowic, ma doświadczenie jako trener (UEFA B) w piłce młodzieżowej i seniorskiej, nieustanne rozwija się w tym kierunku. W przeszłości prowadził zespół juniorów Czarnych oraz A-klasowe rezerwy – informuje klubowy profil Skry na Facebooku.

 

Dominik Domino nie jest nową twarzą w Skrze, bowiem od sierpnia 2021 roku prowadził zespół juniorów z Wojnowic. – Jesteśmy przekonani, że już niebawem juniorzy Skry odegrają ważną rolę w A-klasowej drużynie seniorskiej, a my pod wodzą trenera będziemy świętować nie jedno zwycięstwo – informuje klub.

 

Continue Reading

To się czyta