IV liga zachód: Piast wygrał dla prezesa (9. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

9. kolejka IV ligi dolnośląskiej zachód. W Wykrotach Piast wygrał szczególny mecz ze Spartą Grębocice, a zawodnicy uczcili pamięć niedawno zmarłego prezesa klubu. Oto wyniki 9. kolejki IV ligi zachód oraz aktualna tabela i klasyfikacja strzelców.

 

Dolnośląski Złoty But. Najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE #2)

Przed tygodniem Zagłębie Lubin pokonało Orkana Szczedrzykowice i zostało liderem zachodniej grupy IV ligi. W tamtym meczu spory udział w zwycięstwie mieli zawodnicy z kadry pierwszego zespołu. Tym razem “spady” nie były potrzebne, a rezerwy Miedziowych pewnie wygrały w Zgorzelcu 3:0. Bramki strzelali Dawid Pakulski (dwa) oraz Olaf Nowak. Wicelider ze Szczedrzykowic oraz 3. drużyna w tabeli z Jędrzychowic swoje mecze grają w niedzielę.

 

Po dwóch zwycięstwach Lotnik Jeżów Sudecki znów zapunktował, choć tym razem nie wygrał, a zremisował 2:2 z rezerwami Chrobrego Głogów. Pamiętając jednak fatalną serię 6 przegranych meczów na początku ligi, nikt w Jeżowie Sudeckim nie narzeka po remisie.

 

DZPN będzie pozywał zadymiarzy… Są jednak wątpliwości

Znacznie gorsze nastroje panują w Bogatyni. Granica przegrała 5 meczów z rzędu, na dodatek w tych spotkaniach ma fatalny bilans bramkowy 1:16. Tym razem uległa w Jeleniej Górze Karkonoszom 1:3. Pierwszy mecz w sezonie wygrała za to ekipa z Warty Bolesławieckiej. GKS sprawił sporą niespodziankę zwyciężając w Mirsku z dobrze ostatnio grającym Włókniarzem 2:0.

 

Tymczasem mecz w Wykrotach miał specjalną, niestety smutną oprawę. Zawodnicy wyszli na mecz w specjalnych koszulkach upamiętniających Janusza Kreta, prezesa klubu, który zmarł w minionym tygodniu. Jego pamięć uczczono również minutą ciszy przed pierwszy gwizdkiem sędziego. Zawodnicy sprawili Piasta stanęli na wysokości zadania i wygrali ze Spartą Grębocice 3:1. Bramki zdobywali Rafał Prażmowski, Daniel Ziółkowski i Paweł Urbaniak oraz Mariusz Smoliński.

 

W meczu na szczycie 9. kolejki Orla Wąsosz bezbramkowo zremisowała z AKS-em Strzegom.

 

W niedzielnych meczach wygrywali faworyci. Orkan Szczedrzykowice, po dwóch porażkach z rzędu, pokonał Zamet Przemków 3:0. W meczu beniaminków z Apis Jędrzychowice wygrał 1:0 ze Stalą Chocianów.

 

IV liga zachód: 9. kolejka

  • Orla Wąsosz – AKS Strzegom 0:0
  • Piast Wykroty – Sparta Grębocice 3:1
  • Apis Jędrzychowice – Stal Chocianów 1:0
  • Włókniarz Mirsk – GKS Warta Bolesławiecka 0:2
  • Orkan Szczedrzykowice – Zamet Przemków 3:0
  • Nysa Zgorzelec – Zagłębie II Lubin 0:3
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Chrobry II Głogów 2:2
  • Karkonosze Jelenia Góra – Granica Bogatynia 3:1
[league_table 2922]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.