Trener Ryszard Urbanek nie żyje

Nie żyje Ryszarda Urbanek, w przeszłości piłkarz, a później trener związany z Dolnym Śląskiem. Miał 69 lat.

 

Ryszard Urbanek urodził się 18 lipca 1947 roku. Jako zawodnik był związany z Pafawagiem Wrocław. Po zakończeniu przygody piłkarskiej, również w tym klubie rozpoczął swoją karierę trenerską. Następnie pracował w Śląsku Wrocław jako trener drużyn młodzieżowych, by w 1983 zostać asystentem Aleksandra Papiewskiego w pierwszej drużynie WKS-u. Później, wraz z Papiewskim, trafił do Zagłębia Wałbrzych.

 

Pod koniec rundy jesiennej sezonu 1988/1989 został I trenerem Śląska w duecie z Wernerem Peterkiem. Następnie, wiosną 1989 r., został przy Oporowskiej asystentem Romualda Szukiełowicza. Na tym stanowisku wytrwał niemal do końca sezonu 1990/1991, kiedy to znów został pierwszym trenerem WKS-u.

 

Wiosną 1993 trafił do Zawiszy Bydgoszcz, a od jesieni 1993 do marca 1995 był trenerem II-ligowej Lechii Dzierżoniów. Na szczeblu centralnym pracował jeszcze dwa lata (2001 – 03) w II-ligowym Polarze Wrocław, gdzie później był asystentem Mariana Putyry. Później jeszcze prowadził MKS Polar Wrocław-Zawidawie oraz drużyny młodzieżowe w Parasolu Wrocław. Był również trenerem koordynatorem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 22 października, na Cmentarzu Osobowickim o godzinie 14:40.

 

źródło: wikipedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.