Stracili sponsorów, bo nie dostali obiecanych biletów?

Kobieca drużyna Darbor Bolesławice Świdnickie nie pojechała na mecz do Katowic. Ze względów finansowych, bowiem wycofali się sponsorzy. A dlaczego? Klub tłumaczy – bo nie dostaliśmy obiecanych biletów z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

 

To miał być mecz na szczycie śląskiej grupy II ligi kobiet (trzecim poziom rozgrywkowy). Lider GKS Katowice miał podjąć na własnym boisku wicelidera z Bolesławic Świdnickich. W czwartek jednak władze Darboru wysłały do Katowic (i do Śląskiego ZPN) pisma (poniżej), że drużyna nie przyjedzie na mecz, bowiem popadła w kłopoty finansowe ze względu na wycofanie się sponsorów.

 

Powód? Według działaczy klubu, sponsorzy wycofali się, bo nie otrzymali obiecanych biletów na mecz Polska – Dania w eliminacjach mistrzostw świata. Wejściówki miały trafić do Darboru w ramach puli, jaką dla dolnośląskich klubów ma na każdy mecz Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Według pisma, miały być pewne na 100 proc. Okazało się jednak, że tak się nie stało.

 

Czy było tak, jak opisują działacze klubu z Bolesławic?  Tego nie rozstrzygnę. Nasuwają się jednak pewne wnioski po lekturze pisma.

 

Przede wszystkim, trochę to dziwne, że sponsorzy uzależniają swoją pomoc dla klubu od biletów na mecz reprezentacji. Oczywiście, rozumiem że mogli poczuć się oszukani, zawiedzeni, itp. ale po takiej reakcji widać, że do końca poważni nie byli. Zwłaszcza, jeśli wierzyć pismu – wina nie była po stronie klubu.

 

Aktualizacja.

Już po opublikowanie tego wpisu na blogu dolfutbol.pl, prezes Andrzej Padewski odniósł się do sprawy na twitterze. Darbor nie dostał biletów, bo za nie… nie zapłacił w terminie.

 

Co zawiodło? Skoro działaczom Darboru zależało, dziwi, że nie dopilnowali terminu. Może zabrakło komunikacji między klubem a związkiem.

 

1512b0e42a4bd6d75f604746f5d02cb550c56c cc9bbffa68e64b14c5e013a96cfe3303df9164

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.