Dolnośląska jedenastka miesiąca. Listopad/Grudzień 2016

Na zakończenie roku jedenastka miesiąca, która będzie obejmowała… dwa miesiące. To piąte, i ostatnie, w rundzie jesiennej podsumowanie miesiąca na Dolnym Śląsku na boiskach ekstraklasy i I ligi. Sprawdźcie, kto tym razem trafił do naszej drużyny miesiąca.

 

Mariusz Rumak nie jest już trenerem Śląska Wrocław

Końcówka rundy jesiennej na boiskach ekstraklasy i I ligi przebiegała odmiennie. Pierwszoligowcy skończyli granie w listopadzie, a ekipy z ekstraklasy grały jeszcze w grudniu. Szczerze jednak mówiąc, z wyborem drużyny grudnia tylko spośród piłkarzy Śląska i Zagłębia byłby nie lada problem. Dlatego też ostatnie dwa miesiące zostały połączone.

 

Drużyna listopada/grudnia powstała po sześciu meczach Zagłębia Lubin oraz Śląska Wrocław w ekstraklasie, a także po czterech Chrobrego Głogów i trzech spotkaniach Miedzi Legnica w I lidze.

 

Najlepsi strzelcy na w regionie (OD OKRĘGÓWKI DO EKSTRAKLASY)

Ostatnie dwa miesiące ligowych zmagań nie były olśniewające w wykonaniu naszych drużyn. Większość grała w kratkę albo słabo. Nieco lepiej prezentowali się pierwszoligowcy, co ma również odzwierciedlenie w naszej drużynie miesiąca. Stanowią oni niemal połowę zawodników z jedenastki, a licząc z rezerwowymi – dokładnie połowę “kadry meczowej”.

 

Wybór piłkarza miesiąca łatwy nie był. Rzutem na taśmę zdobył go Arkadiusz Woźniak. Skrzydłowy Zagłębia w ostatnim meczu roku zdobył dwa gole w spotkaniu z Piastem Gliwice, czym zapewnił Miedziowym bardzo ważne trzy punkty.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.