InStat w III lidze. Czy pomoże Lechii w utrzymaniu się?

Lechia Dzierżoniów podpisała umowę z rosyjską firmą InStat Football, która oferuje jedną z najlepszych na świecie platformę analityczną w futbolu. Korzystają z niej największe kluby z Realem Madryt i Barceloną na czele. W sumie ponad 800 klubów na świecie.

 

III liga: Drużyna jesieni na Dolnym Śląsku

InStat to platforma, która dostarcza wielu najrozmaitszych statystyk o drużynach, zawodnikach i meczach. Statystyki są tak rozbudowane, że można śledzić praktycznie każdą minutę pobytu piłkarzy na murawie oraz zagrania jakie w tym czasie wykonują, a w dłużej perspektywie śledzić postępy wszystkich zawodników.

 

Raporty i analizy dotyczą również rywali, a platforma daje dostęp do ogromnej bazy o zawodnikach z innych klubów.

 

KS Polkowice bez trenera

InStat to narzędzie, z którego korzysta ponad 800 klubów na świecie, a licząc akademie piłkarskie, federacje i związki piłkarskie, skautów czy innych odbiorców, rosyjska firma ma na dziś 1165 klientów. W Polsce – jak informuje strona instatfootball.com – odbiorców jest 30, w tym 27 klubów.

 

Biorąc po uwagę fakt, że nawet nie wszystkie kluby z ekstraklasy (i niewiele z I ligi) korzystają z tego narzędzia, obecność wśród nich 3-ligowej Lechii Dzierżoniów robi wrażenie.

 

„Klub realizuje swoje założenia i krok po kroku zmierza ku profesjonalizacji swoich działań. Trenerzy naszego klubu korzystają bowiem także z programu ProTrainUp” – można przeczytać na oficjalnie stronie klubu.

 

Miejmy nadzieję, że już wiosną przełoży się to na lepsze wyniki trójkolorowych, które pozwolą Lechii na utrzymanie się w III lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.