W Chrobrym w końcu bez rewolucji

Chrobry Głogów kompletuje kadrę na rundę wiosenną I ligi. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy od dłuższego czasu trener Ireneusz Mamrot nie będzie musiał zmagać się z kadrową rewolucją.

 

Sparingi na Dolnym Śląsku. Zima 2017 [WYNIKI]

Każda przerwa między rundami w ostatnich latach w Głogowie oznaczała kadrowe trzęsienie ziemi. Wielu zawodników odchodziło, wielu przychodziło – a trener Ireneusz Mamrot musiał niemal od początku składać drużynę mogącą z powodzeniem grać na zapleczu ekstraklasy.

 

Bieżącej zimy znów doszło do ruchów kadrowych, ale wydaje się, że to najspokojniejsza przerwa między rundami od lat. Szkoleniowiec Chrobrego w końcu nie traci zbyt wielu podstawowych graczy. Właściwie jedynym takim graczem jest Bartosz Kwiecień, który wrócił do Korony Kielce, która zdecydowała się skrócić wypożyczenie do Głogowa. Z drużyną pożegnali się głównie ci, którzy i tak nie mieli miejsca w podstawowej jedenastce. Do Chrobrego trafili za to nowi gracze, którzy powinni coś wnieść do zespołu. Jeśli nie od razu, to w trakcie rundy wiosennej.

 

Dotychczasowe nabytki Chrobrego

O frekwencji, mediach, piknikach i kibolach

 

Anatoli Gospodinow – 23-letni Bułgar jest bramkarzem. Ostatnio grał w CSKA Sofia, choć głównie w rezerwach. Jako pierwszy golkiper bronił w Pucharze Bułgarii i zdobył to trofeum. Do chrobrego przyszedł jako wolny zawodnik i podpisał kontrakt do końca czerwca 2018 roku.

Serhij Napołow – 21-letni Ukrainiec jest bocznym pomocnikiem. Z Chrobrym związał się dwuletnim kontraktem. Napołow ma na koncie 4 mecze w ukraińskiej Premier Lidze w barwach Metalista Charków, ale po upadłości klubu przez ostatnie pół roku grał jedynie amatorsko.

Michał Borecki – 20-letni defensywny pomocnik podpisał 2,5-letni kontrakt z Chrobrym. Borecki od 2013 roku przebywał w Lazio Rzym, w młodzieżowej drużynie grającej w Primaverze. Ostatnio pół roku jednak nie grał.

Ariel Wawszczyk – 25-letni lewy obrońca. Ostatnio był graczem Podbeskidzia Bielsko-Biała, z Chrobrym podpisał umowę na 1,5 roku.

Mateusz Wieteska – jak donoszą media, 19-letni obrońca zostanie wypożyczony z Legii do Chrobrego do końca sezonu.

Odeszli zimą z Chrobrego

  • Bartosz Kwiecień, obrońca – powrót z wypożyczenia do Korony Kielce
  • Sebastian Murawski, obrońca – powrót z wypożyczenia do Pogoni Szczecin
  • Maksymilian Rozwandowicz, pomocnik
  • Mariusz Rzepecki, bramkarz
  • Karol Szymański, bramkarz

 

[socialpoll id=”2415394″ path=”/polls/2415394″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.